6. Bodrum Türk Filmleri Haftası başladı

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google

6. Bodrum Türk Filmleri Haftası başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkısıyla Bodrum Sinema ve Kültür Deneği, Cinemarine Sinemaları, Magazin Gazetecileri Derneği ve SİSAY kadar 26 Eylül-2 Ekim tarihlerinde Bodrum ilçesi ile Yunanistan’ın İstanköy Adası’nda gerçekleştirilecek olan etkinliğin açılışı, Bodrum Kalesi’nde düzenlenen “Kız Kaçıran” filmiyle gerçekleştirildi.

Gösterim öncesinde filmin başrol oyuncuları Dikte Benderlioğlu, Ceren Benderlioğlu ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) Idare Heyeti Başkanı Cenk Sezgin, izleyicilerle buluştu.

Etkinlikte konuşan Sezgin, Bodrum Türk Filmleri Haftası etkinliklerinin 6’ıncısını başlattıklarını söyledi.

Gösterimi yapılacak filmler doğruca yönetmen ve oyuncuların sinema sevenlerle buluşturulacağını ifade eden Sezgin, etkinliğin son gününde Işıl Yücesoy, Perihan Savaş, Halil Ergün gibi bir takım artist sanatçılar için ödül gecesi düzenleyeceklerini kaydetti.

Kız Kaçıran filminin başrol oyuncularından Ceren Benderlioğlu da uzun zamandan bu yanan sinema filmlerinde rol aldığını hatırlattı.

Benderlioğlu, seyirciler tarafından Tarık Akan ile ilgili düşüncelerinin sorulması üstüne şunları söyledi:

“Küçüklüğümde mektep servisinde sırça kenarında otururdum şayet Tarık Akıcı oradan sarkarda beni öper diye. Düşüncelerini sonuna kadar savunan bir sanatçıydı. Son zamanlarda böyle çınarları kaybediyoruz. İnşallah yaşayanların da değerlerini biliriz. İnşallah onların acıklı gitmez.”

Oyuncu Emir Benderlioğlu ise Türkiye’de çok fazla yol filminin çekilmediğini söyledi.

Baskı bir projeyi başarıyla tamamladıklarını açıklayan Benderlioğlu, şunları kaydetti:

“Bu filmin hemen hemen yüzde 70’i araç içinde geçiyor. Sinemada araba sahnelerini çekerken 4×4 vasıta kullanıyoruz. Arazi aracına bağlı römorkun üzerine vasıta oturtuluyor. Arazi tipi araçların çok önemli karbonmonoksit salınımları olduğu için bizim kafamız güzel oluyordu. Artık ne dediğimizi bilemediğimiz ayla gelmiştik.”

2 Ekim’e dek devam edecek hafta kapsamında “Çakallarla Dans-4”, “Nadide Yaşam”, “Deliormanlı”, “Dedemin Fişi”, “Sevimli Güvenli Olmayan” ve “Ertuğrul 1890” filmlerinin gösterimleri bedava olarak yapılacak.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir