Bakan Avcı kültür sezonunu açıyor

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google

Bakan Avcı kültür sezonunu açıyor

Türk-İslam bilgini Yusuf Has Hacib ’in doğumunun 1000. yıldönümü vesilesiyle Esenler Belediyesi, 2016 – 2017 sezonunu bu seçkin isme adadı. Sinemadan tiyatroya, konserden sergiye dek fazla sayıda etkinliğin gerçekleşeceği “Yusuf Has Hacib Kültür Sanat Sezonu”nun açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı yapacak.

Başlangıç programı öncesi “Şehirler ve Düşünürleri” ile “Orta Asya Müzik Enstrümanları” davetliler için sergilenecek. Kırgız sanatçı Shohret Nur da fuaye alanında dinleyenlere en eski Türk millet çalgılarından “Kopuz ve Rebap Dinletisi” sunacak.

Açılış töreninde Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ve Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Türk-İslam bilgini Yusuf Has Hacib ’i anlatacak. Programda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da ilçede kültür ve sanata dair yapılan ve yapılacak yatırımlardan söz edecek. Gecenin sonunda ünlü klarnet virtüözü Serkan Çağrı, Esenlerli müzikseverlerle bir araya gelecek. Sanatçı, klarnetiyle kendisini dinlemeye gelenlere neşe saçan anlar yaşatacak.

Fazla sayıda sanatseverin katılacağı ve renkli görüntülerin yaşanacağı Yusuf Has Hacib Kültür Sanat Sezonu Açılış Programı’nda kurumunuzu temsilen bir arkadaşımızı aramızda görmekten sevinç duyarız. İlginizi ümit eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.         

Tarih: 07.10.2016 Cuma
Saat : 19.00 – Sergi ve Müzik Dinletisi
20.00 – Başlangıç Töreni ve Serkan Çağrı Konseri
Yer: Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi Nene Hatun Mah. 1. Kemal Hatipoğlu Caddesi 108. Cadde No:4 / Esenler

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir