Çakır: Çocuklarımız Trafik Kurallarını Pratik Yaparak Öğrenecekler

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
Çakır: Çocuklarımız Trafik Kurallarını Pratik Yaparak Öğrenecekler

Çakır: Çocuklarımız Trafik Kurallarını Pratik Yaparak Öğrenecekler

Çakır: Çocuklarımız Trafik Kurallarını Pratik Yaparak Öğrenecekler

Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Trafik Eğitim Parkında çocuklarımız trafikle ilgili hem teorik hem de pratikte kendilerini geliştirmiş olacaklar” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yeşiltepe bölgesinde, standartlara uygun olarak yaptırılan Çocuk Trafik Eğitim Parkı tamamlanarak hizmete hazırlanmış hale getirildi.

Yapımı tamamlanan parkta, Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile birincil ve ortaokul öğrencilerine trafik kuralları ile ilgili olarak hem teorik hem de pratik eğitim verilmeye başlandı.

Çocuk Trafik Eğitim Parkında çocuklara eğitim verilmesi nedeniyle, Vali Mustafa Toprak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır parkta incelemelerde bulundular. Inceleme gezisine İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Milli Eğitim Şube Müdür Yardımcısı Nurcan Berber ile şube müdürleri ve öğrenciler de iştirak etti.

Büyükşehir Belediyesi göre Yeşiltepe bölgesinde yapılarak hizmete hazır ülkü getirilen Trafik Eğitim Parkının ilk misafirleri Yeşiltepe İmam Konuşmacı Ortaokulu öğrencileri oldu. Öğrencilere başlangıçta Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü Polisleri göre dia eşliğinde trafik kuralları hakkında teorik bilgiler verildi. Öğrenciler aldıkları teorik eğitimin arkasından, sahada akülü araçlar ile pratik eğitim de aldılar. Pratik eğitim esnasında trafik polisleri göre çocuklara trafik ışıkları, yayalara ait geçişleri hakkında uygulamalı bir şekilde bilgiler aktarıldı.

Çocukların Trafik Eğitim Parkındaki bilgilerini pratiğe dökmelerinin arkasında analiz gezisine katılan heyet başarılarından dolayı çocukları kutladılar.

Analiz gezisi sırasında çocukların trafik bilgilerini artıracak fazla hoş bir park oluşturduklarını gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızın günlük yaşamlarında sık sık karşılaşmış oldukları trafik kurallarını daha iyi bir şekilde öğrenmelerini karşılamak amacıyla, Yeşiltepe Bölgemizde çocuklarımıza yönelik Trafik Eğitim Parkı yaparak çocuklarımızın hizmetine sunduk. Trafik Eğitim Parkında çocuklarımız trafikle ilgili hem teorik ayrıca de pratik olarak kendilerini geliştirmiş olacaklar. Parkımızdaki eğitimler Ulusal Eğitim Müdürlüğümüz göre yönlendirilen çocuklarımıza Güvenlik Müdürlüğümüz tarafından verilmektedir. Çocuklarımızın eğitimine büyük katkı sağlayacağına inandığımız bu parkımız Malatya için bir ihtiyaçtı. Çocuklarımızın trafik kurallarını bilinçli bir şekilde öğrenecekleri fazla güzel bir parkı Malatya’ya kazındırmış olduk” diye konuştu.

Trafik Eğitim Parkının fazla hoş olduğunu ve çocukların eğitimi için yük talep ettiğini gösteren Vali Mustafa Toprak ise, “Çocuklarımız için yapılan trafik eğitim uygulama parkında incelememiz esnasında güzelliklere tanık olduk. Ilk Olarak Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine fazla teşekkür ediyorum. Burada çocuklarımıza karşın trafik güvenliği ile ilgili eğitimler verilecek. Pratik uygulamaların da verileceği fazla hoş bir bölge ortaya çıkmış. Böylesine güzel bir Trafik Parkının Malatya’ya kazındırılması ve çocuklarımızın hayatını gelecekte koruma adına, çocuklarımızın özellikle büyükleri yönlendirme noktasında önerileri olacağını düşünerek çocuklarımız için yapılan bu Trafik Eğitim Parkının şanslı olmasını diliyorum. Bu parkın gelecekte yaşanabilecek trafik kazalarını, insan kusurlarından kaynaklanacak olan olumsuzlukların ortadan kaldırma noktasında katkı sağlayacağına inanıyorum.

Parkımız gerek kapalı mekanlarda bahşedilen teorik derslerle, gerekse haricen hareketli bir trafik alanı içerisinde çocuklarımızı yetiştirecek bir alt yapıya haiz olmuş. Örnek bir alan trafiğin olması gereken kural ve kaidelerine yerinde ölçütlerde yapılmış. Bu parkın çocuklarımız için gerçek bir eğitim alanı olacağına inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların gerisinde geziye katılanlar, Çocuk Trafik Eğitim Parkını gezerek, uygulamalar hakkında yetkililerden bilgiler aldılar. – MALATYA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir