DEV GRUPTAN TÜRKİYE’YE YATIRIM

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google


DEV GRUPTAN TÜRKİYE’YE YATIRIM

İlişkili Haberler

dolar_210u_gecerek_rekor_kirdi_46884_736_416_619162406.jpg

Yabancı yatırımcıdan Türkiye’ye güven mesajı

Türkiye ’de kayda değer yatırımlara imza atan Abraaj Group, Türkiye ’de orta ölçekli firmalara yatırım için 526 milyon dolarlık fon ayırdığını açıkladı.

Fona yatırımın yüzde 70 ’i Avrupalı ve Kuzey Amerikalı yatırımcılardan geldi.

ABRAAJ: TÜRKİYE’YE İNANCIMIZI YANSITIYOR 

Fonla ilgili konuşan Abraaj Group Kurucusu ve Grup İcra Başkanı Arif Naqvi, “Ilk özel Türkiye Fonumuzun başarılı bir şekilde kapatılması, Türk ekonomisine olan dinç inancımızı ve mevcut cazip yatırım fırsatlarını yansıtmaktadır. Türkiye, genç nüfusu, gelişen ekonomisi ve gelişen girişimcilik kültürü ile 2030 yılı itibariyle dünyadaki en büyük 15 ekonomiden biri olma yolunda ilerliyor. Bugüne değin 800 milyon doların üstünde çıkış geliri oluşturduğumuz Türkiye ’de, çoğalan ekonomiyi güvenilir bir yatırım getirisi kaynağı olarak görüyoruz. Yatırımcılarımıza Türkiye ’ye ve Abraaj’a göstermiş oldukları güvenden nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

Abraaj Group Ortağı ve Türkiye ve Orta Asya Alan Başkanı Selçuk Yorgancıoğlu da şunları söyledi: “Türkiye pazarı, lider olma kapasitesine sahip iyi yönetilen şirketlerin sayısını gün geçtikçe arttırmakta ve de başarılıyatırım fırsatları sunmaya devam etmektedir. Fonun yatırım stratejisi, hem sektör keza de yatırım tipi olarak çeşitlendirilmiş bir portföy sunmak üzere keza milletlerarası deneyimimizi, ayrıca de Türkiye ’de on yılı aşan piyasa tecrübelerimizi kullanacaktır. Başarılı Hepsiburada ve Fibabanka yatırımlarımızı takiben, hem bölgesel hem de ulusal liderler haline getirebileceğimiz, yüksek büyüme oranına sahip işletmeleri saptama ederek ortaklık kurmayı hedefliyoruz.” 

TÜRKİYE’DEKİ MANÂLI YATIRIMLARI

hepsiburada.com, Fibabanka A.Ş ve Acıbadem Hastaneleri Abraaj Group’un Türkiye ’de gerçekleştirdiği manâlı yatırımlar arasında bulunuyor.

Abraaj Capital Türkiye ’de bugüne değin 11 şirkete toplam 900 milyon dolar yatırım yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir