FETÖ’cü 7 firari TIR dorsesinde yakalandı!

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google

FETÖ’cü 7 firari TIR dorsesinde yakalandı!

Türk sürücünün kullandığı tır, geçen Çarşamba günü Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Bulgaristan’a, cuma günü de bu ülke üzerinden Romanya’ya geçmek isterken, Bulgar gümrük ve polis ekiplerince arandı.

Tırın dorsesinde yapılan aramada ihracat yüklerinin arasına gizlenmiş 7 birey yakalandı. Yapılan incelemede Türk vatandaşı olduğu belirlenen 7 kişi, Bulgaristan kadar Kapıkule Hudut Kapısı üzerinden Türkiye’ye aide edildi. 

FETÖ FİRARİLERİ ÇIKTI

Edirne Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince teslim alınan 7 kişinin FETÖ/PYD soruşturma dahilinde haklarında ‘yakalama’ kararı olduğu belirlendi.

Yapılan kimlik kontrolünde şüphelilerin Diyarbakır Güvenlik Müdürlüğü’ndeki görevlerinden ihraç edilen komiserler Yunus D., Abdülkadir Ç. ve Kocaeli’de görevli komiser Uğur S., Malatya İsmet İnönü Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Yrd. Doç. Dr. Yunus Hayri Y., Vakit Gazetesi Osmaniye eski muhabiri Fethi A., Burdur Yunus Emre Ortaokulu’nun görevinden ihraç edilen Fen Bilgisi öğretmeni Soner Ö. ve uyuşturucudan suç kaydı bulunan esnaf Ömer Ö. olduğu ortaya çıktı.

ÖNCE SERBEST BIRAKILDI, SONRADAN TUTUKLANDI

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nde açıklama alma işlemi tamamlanan şüphelilerden öğretmen Soner Ö., Edirne Adliyesi’ne sevk edildi. Ses ve Görüş Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanılan Burdur’daki duruşma göre ifadesi alınan Soner Ö., yurt dışına kaçak yollardan çıkmak suçundan özgür bırakıldı.

Adliyeden meydana çıkan değişken Soner Ö., Edirne Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden İstanbul’a gitmek için otobüse bindiği sırada FETÖ/PDY soruşturması zarfında tekrar yakalanarak gözaltına alındı. SEGBİS üzerinden yeniden ifadesi alınan Soner Ö., bu defa ‘FETÖ silahlı terör örgütü’ne abone olmak suçundan Burdur nöbetçi mahkemesi tarafından tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

ARANDIKLARI ŞEHİRLERE GÖNDERİLDİLER

Emniyette işlemleri tamamlanan FETÖ/PDY şüphelileri komiserler Yunus D., Abdülkadir Ç. ve Uğur S. ile Yrd. Doç. Dr. Yunus Hayri Y., eski muhabir Fethi A., Ömer Ö. Edirne Sultan 1’nci Murat Devlet Hastanesi’ndeki sağlık durumu kontrollerinin arkasından haklarında ‘yakalama kararı çıkaran’ şehirlere gönderildi.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir