‘Hainliği Almanlara anlattım’

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google

‘Hainliği Almanlara anlattım’

Uzun zamandır ortalıklarda görünmeyen Şebnem Schaefer, sessizliğini bozdu. Şu sıralar, kendi yazdığı bir çocuk programıyla ekrana gelmeye hazırlanan Schaefer, bir taraftan da ileride Türk-Alman ilişkileri üzerine bir şeyler yapabileceğinin sinyallerini verdi.

Uzun zamandır ortalıklarda yoktunuz. Neler yaptınız?

Evet her şeye bir ara verip Almanya ’da okulumu bitirmeye döndüm ve siyaset bilimi okudum. İşlerimden nedeniyle üniversite ve işi birlikte yürütemiyordum. Şu Anda iş zamanı artık…

Niçin siyaset okudunuz?

Almanya ’da farklı alanlara yönlendirilmiş bayan kollarında çalışıyordum. O dönem siyasete yakınlaştım. bundan başka o zaman bana her zaman Türkiye ve Avrupa Birliği ile ilgili sorular soruyorlardı.  Soruları cevaplamak için Almanya Türkiye ’yi peşine düşüp takip etmeye başladım oradan bir ilgiyle siyasete karar verdim. 

Türkiye ’de siyasete girmeyi düşünür müsünüz?

Şu an azıcık güç geliyor. diğer taraftan siyaset kolay değil biraz daha tecrübeye ihtiyacım var. İleride olur ya Türk-Alman ilişkileri üstüne bir şeyler yaparım. Bir köprü vazifesi görmeyi fazla isterim. Natürel Türklüğüm daha ağır basıyor. Kendimi daha fazla Türk gibi hissediyorum kan çekiyor sanırım. Almanları hala soğuk buluyorum.

Peki derhal modelliğe kaldığı yerden devam mı edeceksiniz?

Modellik benim için bundan böyle hobiye dönüştü. Bu yüzden çocuklara yönelik bir şeyler yapmayı istiyorum. 

Oyunculuğa da mı sıcak bakmıyorsunuz bundan böyle?

Evet ona da sıcak bakmıyorum. Çünkü vaktinde oyunculuk da yaptım sunuculuk da. Çoğu şeyi yapınca dağılıyorsunuz. Bu saatten daha sonra çok güzel bir rol gelirse ama oynarım.

Ne yerine getirmek istiyorsunuz çocuklarla ilgili?

Birkaç yıl önce çocuk programı yapmıştım ‘Şebnem Schaefer Muhteşem Çocuklar ’ diye. O proje bittikten sonradan aklıma baştan tek başıma bir çocuk programı yapma fikrini koydum. Acilen eğitmenlerden yardım alarak 40-45 dakikalık bir program hazırladım Trt ’ye arzetmek istiyorum bu projemi. Bu proje ayrıca çocuklara hem de büyüklere hitap eden komedi programı olacak.

Nereden geliyor çocuklara olan bu alaka?

O çocuk programını yaptıktan sonra başladı. Çocukların ablaları olmayı seçim ediyorum fakat biyoloji ile ilgili yaşım gereği de annelik duygusu da gelmeye başladı.

Anne olmayı istiyor musunuz?

İki seneden beri anne olma fikri hoşuma gitmeye başladı. 30 yaşıma kadar kendimi çocuksu hissediyordum ama bundan böyle o sorumluluğu alabileceğimi hissediyorum.

Formunuzu nasıl koruyorsunuz?

Çok spor yapıyorum b-fit ’de istasyon yaparak çalışıyorum. bundan başka yediklerime uyarı ediyorum tabii ancak. Ama çikolatayı fazla seviyorum. Fakat 30 yaşından sonra kiloma daha çok dikkatli olmak zorunda kaldığımı ayrım ettim.

30 ’lu yaşlarda olmayı nasıl tanımlıyorsunuz?

Lise yıllarımda sivilce problemi çekiyordum ve ‘Bu sivilcelerin gitmesi gerekiyor ’ diyordum kendi kendime. Almanya ’da da bir deri doktorum vardı ve 30 yaşına değin gider bu sivilcilerin meraklanma demişti. Bende 30 yaşıma geldiğinde gitse ne olur gitmese ne olur demiştim. ‘Olur mu kadının esas en güzel yaşları 30 ’dan sonradan başlar ’ demişti. Hemen anladım ama gerçekten öyleymiş. Bundan Böyle daha çok kendimi biliyorum daha tecrübeliyim ve hayatın tadını daha yeni çıkarmaya başladım. Çünkü önceden her şeyi kafama takardım bundan böyle rahatım ve insan ilişkilerim daha kuvvetli. Karakterimin de oturduğunu düşünüyorum.

“Modellik artık hobiye dönüştü. Çocuklara yönelik bir şeyler gerçekleştirmek istiyorum.”

“İki senedir anne olma sorumluluğunu alabileceğimi düşünüyorum. Bu zihin hoşuma gitmeye başladı.”

Bize yapılan hainliği anlattım

15 Temmuz gecesi nerdeydiniz Almanya ’da mı?

Evet Almanya ’daydım. Çok üzüldüm bütün yaşananlara. O yaşananlardan sonra Türkiye ’ye nasıl gideceksin dediler vatanım orası benim natürel fakat gideceğim dedim. Ancak durumu anlatırken bazen biçare kalıyorsunuz ama ben yine bize yapılan hainliği anlatmaya çalıştım. Çünkü ben anlatınca fikirleri değiştiriyor insanların. Hatta demokrasi nöbetlerine de katılmayı çok istedim. Ama bir türlü gelemedim ama gönlüm her zaman buradaydı. Bence Türkiye bu olaydan sonradan çok güçlendi daha da güçlenecek diye tahmin ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir