İBB Şehir Tiyatroları yeni sezona hazırlanıyor

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google

İBB Şehir Tiyatroları yeni sezona hazırlanıyor

5 Ekim 2016 tarihinde perdelerini açacak olan Şehir Halkı Tiyatroları, 2016-2017 sezonuna ait repertuarını 29 Eylül 2016 Perşembe günü Esma Sultan Yalısı ’nda düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

Görüşme; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, Şehir Halkı Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Sahne Yöneticisi Kubilay Penbeklioğlu, Büyük Kasaba Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Yardımcıları; Tolga Yeter, Serbest Kaymak, Melahat Abbasova, Şehir Tiyatroları Başdramaturgu Hilmi Başarı Şahin, Baş Dekoratör Ayhan Doğan ’ın yanı sıra Şehir Halkı Tiyatroları ’nda bu sezon oyun sahneleyecek olan konuk yönetmenler Haldun Dormen, Ahmet Levendoğlu ile birlikte Kent Tiyatroları sanatçıları Zihni Göktay, Nilgün Kasapbaşoğlu, Güzin Özyağcılar, Binnur Şerbetçioğlu, Hikmet Körmükçü, Naci Taşdöğen, Nevzat Çankara, Erkan Sever ve Ertuğrul Postoğlu ile beraber birçok Şehir Tiyatroları oyuncusunun katılımı ile yapıldı.

Basın mensuplarının büyük ilgi gösterdiği toplantıda, Şehir Tiyatroları ’nın 2016-2017 sezonuna ait repertuarı, yeni oyunları ve bu sezonda gerçekleştirilecek projeleri, hakkında data verildi.

Başlangıç ve sunuş konuşmasını Kubilay Penbeklioğlu ’nun yaptığı toplantıda Şehir Halkı Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur sezon içinde sahnelenecek oyunların bilgilerini basın mensuplarıyla paylaştı, ardındaki Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu Darülbedayi ’nin 103 yıllık dev bir çınar olduğunu ve yeni oyunlarıyla daha nice yıllar İstanbul ’luların hayatlarını renklendirmeye devam edeceğini söyledi. Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Neşelendirici ise sezonu Kent Tiyatroları ’nın basın toplantısı ile açmaktan büyük sevinç duyduğunu her yeniliğin yeni bir heyecan olduğunu, Haldun Dormen ve Zihni Göktay ilk kez olmak üzere bütün sanatçılarımızın gözlerinde de bu heyecanı gördüğünü açıklama etti. Bu duygularla yeni sezonun İstanbul ’a kültürümüze ve tüm tiyatro camiamıza hayırlı şanslı olmasını temenni ediyorum diyerek sözlerini sonlandırdı. Yapılan ropörtajların arkasından basın toplantısı sona erdi.

Ekim ayı içerisinde prömiyer yapacak olan oyunlar;

Büyük Kasaba Tiyatroları sanatçılarından Hülya Karakaş yönetmenliğinde Yangın Yerinde Orkideler, Şimşek Fikret Urağ yönetmenliğinde Martı, Tolga Yeter ’in yönetmenliğinde Saadet Bayan, Tarık Şerbetçioğlu yönetmenliğinde Hisse-i Söylenti (Bir Evlilik Komedisi),

Şehir Halkı Tiyatroları ’nın bu sezon misafir rejisörleri, Haldun Dormen ’in yönetmenliğinde Harika Züğürtler ve Ahmet Levendoğlu yönetmenliğinde Aldatma isimli oyunlar seyirciyle buluşacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir