İstihbarattan 81 ile DEAŞ uyarısı!

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google

İstihbarattan 81 ile DEAŞ uyarısı!

İstihbarat birimleri, DEAŞ terör örgütünün güvenlik güçlerini yanı sıra, Serbest Suriye Ordusu üyelerine, PKK terör örgütü üyelerine, HDP üyelerine, binalarına, yabancı diplomatların kaldığı ve toplantı yaptığı otellere, pilot, milletvekili ile turist kafilelerine saldırı planladığını belirledi.

HDP’nin önde gelen isimlerine ve milletvekillerine karşın suikast tarzı eylem girişiminde bulunulacağını tespit eden istihbirat birimleri bilgiyi, İçişleri Bakanlığı ile paylaştı. Tüm iller uyarılırken HDP’nin önde gelen isimlerinin koruma duvarrı güçlendirildi.

KONYA’DA HÜCRELI OLUŞTURULDU

İstihbarat birimleri, uluslararası terörist faaliyetlerini deşifre etmek için yaptığı araştırmalar çerçevesinde Suriye’nin Tabka Bölgesi’nde DEAŞ terör örgütünün kampında Kasım Güler adlı kişinin eylem organizasyonu yaptığını belirledi. Konya’da 3-4 kişilik bir hücreli yapısının oluşturulmasının kararlaştırıldığını tespit eden istihbarat birimleri, bu hücrenin DEAŞ kamplarından kanunsuz yollarla Türkiye’ye patlayıcı, TNT ve canlı bomba yeleği taşıyacağını saptadı.

DEAŞ’IN HEDEFLERİ TESPIT EDILDI

Kampta, eldeki malzemeler için güvenilir depolar aranmasına, eylemcilerin barınmasına, eylem yapılacak hedefler hakkında bilgi toplanması yönünde kararların alındığını belirleyen istihbarat birimleri, örgütün güvenlik güçlerini yanı sıra, Özgürlük Suriye Ordusu üyelerine, PKK terör örgütü üyelerine, HDP üyelerine, binalarına, tanıdık olmayan diplomatların kaldığı ve buluşma yaptığı otellere, pilot, milletvekili ile turist kafilelerine hamle planladığını belirledi. DEAŞ’ın suikast tarzı eylem girişiminde bulunacağı öğrenilen HDP’nin önde gelen isimlerinin koruma duvarları güçlendirildi. Tüm birimler uyarıldı.

BAYANCUK GRUBU ÜYESİ ARANIYOR

DEAŞ’ın İstanbul ve Ankara’da eylem yapacağı bilgisi de polisi alarma geçirdi. Abu Faruk Mutasem ve Kazım Al Khayrat adlı teröristlere ast grupların İstanbul ve Ankara’da turistlere, havalimanlarına, gece kulüplerine ve tanıdık olmayan misyonlara yönelik eylem yapmayı palanladığı bilgisi iki kentle paylaşıldı.

Habertürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir