Karagöz Mahalle Yolu Asfaltlandı

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
Karagöz Mahalle Yolu Asfaltlandı

Karagöz Mahalle Yolu Asfaltlandı

Karagöz Mahalle Yolu Asfaltlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesine ast Altında Karagöz Mahallesinin ulaşımını sağlayan mahalle yolunda asfaltlama çalışmaları yapıyor.

3.3 kilometrelik kısmı birinci kat sathi asfalt ile kaplayan Büyükşehir Belediyesi, güzergahı daha güvenli ışık halkası getirmek için yol genişletme ve perde duvar örme işlerini ise geçtiğimiz sene tamamlamıştı.

Büyükşehir Belediyesi bölgede hem Üçkaya, Zendin, Yukarı Karagöz ve Altında Karagöz mahallerinin ulaşımını karşılayan 8.5 kilometrelik grup yolunun büyük bölümünü geçen yıl 4 metre genişlikten 8 metre genişliğe çıkarmıştı. Kalan 1.8 kilometrelik bölümde ise çalışmalarını bu yıl büyük oranda tamamladı.1.8 kilometrelik bölümde sürdürülen incelemeler dahilinde yol genişliği 4 metreden 10 metreye çıkarıldı.

Keskin virajların ortadan kaldırıldığı, engebeli arazilerin de düzeltildiği yol güzergahında kış aylarında ulaşımda büyük zorluklar yaşamış alan halkı, yapılan hizmetlerle ferah bir nefes aldı.

Yapılan hizmetleri değerlendiren Karagöz Semt Muhtarı Kadir Gür, Bölgenin ulaşım sorununun ortadan kalkması için Büyükşehir Belediyesinin 2 yıldır incelemeler yaptığını ve bundan böyle sorunun çözümünde sona yaklaştıklarını söyledi.

Yolun eski halinden dolayı fazla sıkıntılar çektiklerini açıklayan Muhtar Gür, “Büyükşehir Belediyemiz başlangıçta grup yolumuzu genişletti. Bu çalışmaların devamında yolun güvenli olmayan bölgelerine taş duvarlar örüldü. Yolumuzun 1.8 kilometrelik bölümü olan en zorlama bölge Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl genişletiliyor. Uzun yıllardır sorunumuzun çözülmesini bekliyorduk. Büyükşehir Belediyemizin işine düşkün çalışmaları sonucunda çözüldü. Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır edinmek üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu. – MALATYA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir