Kombi Bakımına Dikkat

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
Kombi Bakımına Dikkat

Kombi Bakımına Dikkat

Kombi Bakımına Dikkat

Malatya’da uzmanlar yakında olacak olan kış mevsimi öncesinde kombisi bulunanlara, bakım yaptırmaları konusunda uyarıda bulundu.

Malatya da 12 yıldır ısıtma ve soğutma sistemleri sektöründe yetkili servisçilik yapan İrfan Ünal, kış mevsimi gelmeden tüketicileri kalorifer kazanlarının ve kombilerinin bakımını yaptırmaları konusunda uyardı.

Özellikle merkezi ısıtma sistemi kullanıcılarının yetkili kişilerle çalışmalarını öneren Ünal, “Çağırdığınız yetkili servislerin güvenilir bir şekilde hizmet alacağına inandığınız kurumlarla çalışın. Yetkisiz kişiler göre yapılan kombi ve ısıtma sistemleri bakımları sizi daha büyük arızalara yol açar. Onun için bakım yaparken gelen kişilerin yetkili olup olmadığına uyarı etmeniz gerekir” diye konuştu.

Gelen yetkilinin araç gereçlerinin yeterli olup olmadığına vatandaşların denetim etmesi gerektiğini kaydeden Ünal,”Gelen ekibin koruma ekipmanlarının olması gerekiyor. Ihmal Edilmiş olan kombilerin parçaları erken yıpranacağı gibi enerji konusunda da önemli sarfiyatlara yol açıyor. Eğer kombiniz kuytu olursa ay sonu gelen faturanız dan bunun farkını göreceksiniz. Kombilerin yıllık bakımları yapılması gerekiyor. Tüm ısıtma cihazlarında olduğu gibi kombilerde ‘de her kombide ısınmadan kaynaklı sistemde oluşa bilecek genleşmeyi önleyebilmek için genleşme tankları mevcuttur. Gelen yetili servisin hava basıncı ölçme manometresi ile bunların basınçlarını denetim edip eğer içerisinde basınç değil ise hava baskın yapmak yerine yenisi ile başkalaşmak gerektiğini bilmelidir. Kullanıcılarımız bu konuda eğer içten insanlarla çalışırlarsa o yılı hoş bir şekilde geçirirler” biçiminde konuştu. – MALATYA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir