Malatya’da “2071 Su Master Planı Çalışmaları”

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google

Malatya’da “2071 Su Master Planı Çalışmaları”

MALATYA (AA) – Vali Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünce düzenlenen “2071 Su Master Planı Çalışmaları” tanıtım programına katıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Toprak, bir otelde gerçekleştirilen toplantıda, etkinliğin önemine dikkati çekerek, çalışmalarından dolayı MASKİ’yi tebrik etti.

Suyun cümbür cemaat için kıymetli ve vazgeçilmez olduğunu bildiren Toprak, “Bizim bu günler ve geleceğimiz için içme suyunu, dinç içme suyunu mutlaka temin etmemiz gerekiyor. Bununla Türkiye olarak baktığımızda su kıtlığı içerisinde olan bir ülke değiliz fakat su fakiriyiz. O anlamda her bir gram suyun emin bir merkeze toplanması ve onun insanlarımızın zorunlu ihtiyaçları için geleceği de göz önünde bulundurarak iyi bir şekilde planlanmasının yapılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Toprak, Su Master Planı yapılmasının önemli olduğunu aktararak, şöyle devam etti:

“Bizlerin görevi sürdürülebilirliği tedarik etmek, mevcut su kaynaklarını daha rantabl ve verimli kullanabilmek ve geleceğe bu şekilde taşıyabilmektir. Bu anlamda gerek imar planlaması, gerek içme suyu, gerekse kanalizasyon gibi hizmetler manâlı hizmetlerdir ve bunların bütüncül olarak ele alınıp planlaması gerekiyor. MASKİ Genel Müdürlüğümüzün büyük bir alıştırma içerisinde olduğunu ilçe gezilerine ve mahallelere gittiğimde görüyorum, şu anda 5-6 ilçede devamlı kayda değer ölçüde alt inşa çalışmaları ile biten daha aşağı yapı çalışmaları var.”

AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar ve Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır’ın da konuşmasının ardındaki MASKİ Genel Müdürü Bağımsızlık Özdemir, sunum yaptı.

Toplantıya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Vali Yardımcısı Miktat Alan, İl Güvenlik Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Şerafettin Yılmaz, kaymakamlar, belediye başkanları ve diğer ilgililer katıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir