Malatya’dan Kısa Kısa

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
Malatya'dan Kısa Kısa

Malatya’dan Kısa Kısa

Malatya’dan Kısa Kısa

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesine emrindeki Aşağı Karagöz Mahallesi’nin yolunda asfaltlama çalışması yapıyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılmış açıklamaya kadar, 3,3 kilometrelik kısmı birinci kat sathi asfaltla kaplayan Büyükşehir Belediyesi, güzergahı daha tehlikesiz hale getirmek için yol genişletme ve perde duvar örme işlerini ise geçen yıl tamamlamıştı.

Büyükşehir Belediyesi, bölgede ayrıca Üçkaya, Zendin, Yukarı Karagöz ve Altında Karagöz mahallerinin ulaşımını karşılayan 8,5 kilometrelik grup yolunun büyük bölümünü geçen yıl 4 metre genişlikten 8 metre genişliğe çıkarmıştı.

Kalan 1,8 kilometrelik bölümde ise çalışmalarını bu sene büyük oranda tamamladı. 1,8 kilometrelik bölümde sürdürülen araştırmalar dahilinde yol genişliği 4 metreden 10 metreye çıkarıldı.

Keskin virajların ortadan kaldırıldığı, engebeli arazilerin de düzeltildiği yol güzergahında kış aylarında ulaşımda büyük zorluklar yaşamış alan halkı, yapılan hizmetlerle ferah bir nefes aldı.

Yapılan hizmetleri değerlendiren Karagöz Semt Muhtarı Kadir Gür, mahallenin ulaşım sorununun ortadan kalkması için Büyükşehir Belediyesinin 2 yıldır çalışmalar yaptığını ve bundan böyle sorunun çözümünde sona yaklaştıklarını kaydetti.

Başkan Çakır, köy garajında incelemelerde bulundu

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yapımı aralıksız yeni ilçe ve köy garajında incelemelerde bulunarak, araştırmalar hakkında data aldı.

Malatya’nın manâlı sorunlarından birinin ilçe ve köylerden gelen toplu nakliye araçları olduğunu bildiren Başkanı Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe terminali olarak kullanılan oysa sanayi kavşağında ciddi trafik sıkışıklığına neden olan eski otogarı, bulunduğu alandan yapımı aralıksız yeni ilçe ve köy garajına taşıyarak merkezdeki trafik sıkışıklığını hafifletmeyi amaçlıyoruz. Yapımına devam edilen ilçe ve köy garajı sanayi bölgemizde kuşak yolu bağlantısına yakın bir alanda yapılmaktadır. Yapımı emin bir aşamaya getirildi. Malatya’mıza ilçelerden ve köylerden gelen yolcularımız yeni garajın merkeze de yakın olmasından dolayı herhangi bir bezginlik yaşamayacaklar. Yeni garajımız bu bölgemizin de gelişmesine katkı sunacaktır.” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler hayvan barınağını ziyaret etti

Malatya’da öğrenciler, hayvan barınağını ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, cadde hayvanlarına karşı defalarca titiz davranan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Geçici Hayvan Huzurevi ve Kısırlaştırma Merkezinde, cadde hayvanlarını koruma altına alarak, bakımlarını ve tedavilerini yapmaya devam ediyor.

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına yan Baytar Şube Müdürlüğü bünyesinde yer alan hayvan barınağında, sokak hayvanlarının hem bakımı yapılıyor keza de rehabilite ediliyor.

Barınakları hayvan sevenlerin yanı sıra ara sıra öğrenciler de ziyaret ediyor.

Bahçeşehir Koleji öğrencileri, hayvan barınağını ziyaret etti. Ziyarette, öğrencilerin yanlarında getirdikleri kuru ve yaş mamaları ise hayvanlara verdi.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi çalışmalarını sürdürüyor

Malatya’nın Sanat Adası Sanat Sokağı’nda bulunan Malatya Büyükşehir Şehir Konseyi Gençlik Meclisi, yeni binasında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Şehir Konseyinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bilhassa lise ve üniversite gençliğine hitap eden gençlik meclisi yeni binasında bulunan kitap okuma, ders alıştırma ve birçok spor aletinin bulunduğu spor salonu gibi alanlara sahip olması nedeniyle gençler için adeta çekicilik merkezi haline geldi.

Gençlik Meclisi, Malatya’ya gelen üniversite öğrencileri için kahvaltı programı düzenlendi.

Kahvaltı programına, Büyükşehir Şehir Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, Gençlik Meclisi yürütme kurulu üyeleri ile gönüllüler katıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir