Nikah Tarihinizi Özel Bir Güne Denk Getirmeyi Düşünüyorsanız Bir An Önce Vazgeçin!

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google


Nikah Tarihinizi Özel Bir Güne Denk Getirmeyi Düşünüyorsanız Bir An Önce Vazgeçin!

Cümbür Cemaat nikah tarihinin manalı bir güne denk gelmesini ister. Son yapılan araştırmalar bunun böylece da şanslı bir şart olmadığını ortaya koydu.

Kaynak: http://www.iflscience.com/editors-blog/g…

Çok romantik ve bir böylece da yaygın olan davranış, düğün tarihini özel bir güne denk getirmek üstüne kurulu.

Olur Ya bir anlamı olsun, şayet kolayca akılda kalsın istenir. Aylar öncesinden ayarlamalar yapılır…

Sevgililer günü, taraflardan birinin doğum günü, 05/10/15 tadında sıralamalar mutlaka güzel şeylerin habercisi olacaktır.

Ama durun! Derhal o izdivaç kağıtlarını yerine bırakın. Çünkü bilim bu konuda hoş şeyler söylemiyor!

Melbourne Üniversitesindeki iktisatçılar, böyle özel tarihlerde yapılan evliliklerin, bayağı bir tarihte yapılan evliliklere oranla %18 ila 36 oranında başarısızlıkla sonuçlandığını ortaya koydu.

Tekrar Sevgililer gününde imzaların atıldığı evliliklerin %11’i 5. yılını doldurmadan, %21’i ise 10. yıldönümünü göremeden her tarafta.

Aksine, bayağı günlerde gerçekleştirilen evliliklerde ise bu oran %8 ve %19 olarak ölçümlenmiş.

Şüphesiz korelasyon nedensellik gerektirmez. Bu günlerde daha artı birey evlendiği için sayılar pek gözüküyor olabilir ama diğer göstergeler de mevcut.

Bir diğer araştırma da, evliliklerini özel günlere denk getirmek isteyen çiftlerin azımsanamayacak bir bölümünün zaten önceden evlenmiş ve boşanmış halk müziği olduğunu ortaya koymuş.

Sıradan bir günde evlenmeyi tercih eden ve bunda sorun görmeyen çiftlerin, başarılı bir evliliğin üstesinden gelebilecek bağlara zaten sahip oldukları ve böyle ‘özel günlere’ gereksinim duymayacağına dair bir akıl de mevcut.

Yeniden de ne olursa olsun, hayatınızı birleştireceğiniz insanla vereceğiniz karşılıklı kararların sizin için en açıkçası olacağını unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir