‘Parelel Yapı’nın Lideri Olarak Söylenen Gülenin Ele Geçirme Planı Deşifre Oldu

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google

Fethullah Gülen’in 3 bin dolarlık videosu ortaya çıktı!

Pensilvanya’da yaşayan ve ‘Paralel Yapı’ nın lideri olarak bilinen Fethullah Gülen’in Türkiye’yi nasıl ele geçireceği yönünde verdiği vaazın görüntüleri, Amerika’da bir gazeteci tarafından 3 bin dolara satıldığı ortaya çıktı…

Fetullah Gülen

Takvim Gazetesi yazarı Bülent Erandaç FETÖ-PKK başlıklı bugünkü yazısında Gazeteci Savaş Süzal’ın Washington’da gazetecilik yaptığında 3 bin dolar para karşılığında satın aldığı Fethullah Gülen videosunu köşesine taşıdı. Erandaç, söz konusu videoda Gülen’in Türk hukuk sistemine nasıl sızılacağını, adli sistemin, askerin kışlasının nasıl ele geçirileceğini müritlerine devleti nasıl ele geçireceklerini dillendirdiğini yazdı.

Erandaç’ın köşesindeki ilgili bölüm şöyle;

YIL 1990: Savaş Süzal (gazeteci): “Fethullah Gülen Amerika’ya gitmişti. Ben de o tarihlerde, Washington’da gazetecilik yapıyordum. Yerli bir istihbaratçıdan, bu adamlara nasıl ulaşabileceğim konusunda yardım istedim. O yardımcı olamadı, ama bana onlara ulaşabilecek bir Amerikalı gazetecinin telefon numarasını verdi.

Washington’daki, Ulusal Basın Kulübü’nde (National Press Club) buluştuğum gazeteci, hocayı vaaz verirken gösteren, bir video olduğunu ve bana 3 bin dolar karşılığı bu videoyu satabileceklerini söyledi. Parayı verip videoyu aldım.

Fethullah Gülen bu videoda, Türk hukuk sistemine nasıl sızılacağını, adli sistemin, askerin kışlasının nasıl ele geçirileceğini müritlerine devleti nasıl ele geçireceklerini dillendiriyordu. Bu videonun, özellikle İsrail istihbaratına yakın ve ilintili bir gazeteci tarafından temin edilmesi dikkati çekiyordu. Yani, İsrail istihbaratı, müritler arasına girebilmiş ve yakından video çekebilmişti. Ve Gülen,1999 yılında CIA desteğiyle Amerika’ya götürüldü…”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica