SÖZ ÜNAL AYSAL VE İNAN KIRAÇ’TA…

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google


SÖZ ÜNAL AYSAL VE İNAN KIRAÇ’TA…

Ünal Aysal’ın sözleri…

“Bu konuda önümüzdeki günlerde ben de bir tanımlama yapabilirim. Bu hepimiz için bir tayin. Amacım yönetimi kritize etmek, kuvvet duruma çökertmek değil. Görüşlerim ve açıklamalarım yönetime yol gösterici şekilde olacaktır. bunun dışında, tabii konuşulacak bir konu, lakin hepimiz yapıcı elde etmek zorundayız.”

“DURSUN ÖZBEK SADECE YETKİ SEBEBİ YÜZÜNDEN İSTİFA ETMEZ”
“Satış fazla basit bir usul, kolaycı bir yöntem. Bunları en iyi şekilde ölçmek yönetimlerin görevi. Arkadaşlarım da illaki bu yolları arayacaktır. Genel Kurul, bu konuda yol gösterici olacaktır. Geçmişte de daima böyle olmuştur. Önümüzdeki günlerde düşünüp bir yorumlama yapmayı düşünüyorum lakin hemen değil. Dursun Özbek’in de ‘yetki verilmezse istifa ederim’ sözlerine karşın sırf bu sebepten bırakacağını zannetmiyorum. Hiçbir başkan yetki alamamaktan ötürü yok, diğer sebeplerden ötürü istifa eder. Dursun Özbek kendisinin ve yönetiminin bu konuda hangi değerlere kadar tecrübeleri olduğunu düşünürler ve bunu yönetip yönetemeyecekleri konusundaki sorulara da cevap verdiler ve kararlarını aldılar.”

BITMIŞ BAŞKAN OLACAK MI?
“Galatasaray hepimizin kalbinde yatan bir aslan. Devir elde etmek bir haysiyet. Bu şerefi herkes zamanı gelince paylaşmak ve taşımak ister. derhal bir başkan ve idare varken konuşmak ahlaki olmaz diye düşünüyorum.”

İNAN KIRAÇ: “RİVA’YA ŞARTLI ONAYLAMA VEREBİLİRİM FAKAT FLORYA’YA ASLA”

“Ünal Aysal’ın kalbini kırdılar. Aysal’ın gönlü alınsaydı Galatasaray fazla öbür noktalarda olurdu.”

“Satış konusunda bize sağlıklı bir bilgilendirme yapılmadı. Bilgilendirilmeden yetki istenmez. Böyle bir kongre yapılmasını sağlıklı bulmuyorum. Uzlaşma mutlaka döviz kuruyla yapılmalı. Duydum ki, Emlak Ev Genel Müdürü TL bazında konuştu. İngiltere, AB’den çıkma kongresi yaptı ve çıktı. Pound %24 bedel kaybetti. Dövizin bu değin değişkenlik gösterdiği Türkiye’de her şey değişebilir. İsteriz ama TL, Dolar ve Euro karşısında güçlü dursun ama yarın neler getirir bilemeyiz. Anlaşma kesinlikle dolar üzerinden yapılmalı. Anlaşma lira üzerinden yapılırsa, 3-4 sene sonra belki değer çok düşecektir” dedi.

“Florya, fazla kıymetli bir arazi. Galatasaray’ın 23 dönüm arazisi olabilir, diğer yerler de alınabilir. Galatasaray sabırlı olmalı.  Riva ve Florya’yı satan başkan iyi anılmaz. Ben mülk satışına karşıyım. Riva’ya şartlı onay veririm ama Florya’ya asla. Florya, niçin bu anlaşmanın içine konuyor anlamış değilim. Florya için ayrı, Riva için öbür oylama yapılmalı. Birlikte oylama yapılırsa karşı dururum. Riva’da Galatasaray Üniversitesi olmalı.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir