Tunceli’de yaralı yakalanan PKK’lı askeri helikopterle hastaneye sevk edildi

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
Tunceli'de yaralı yakalanan PKK'lı askeri helikopterle hastaneye sevk edildi

Tunceli’de yaralı yakalanan PKK’lı askeri helikopterle hastaneye sevk edildi

Tunceli’de yaralı yakalanan PKK’lı askeri helikopterle hastaneye sevk edildi
Tunceli’de 13 PKK’lının öldürüldüğü Kutu Deresi’ndeki hava destekli operasyonda zarar görmüş olarak yakalanan bayan örgüt üyesi ise askeri helikopterle hastaneye sevk edildi. “Roza Kobani” kod adlı PKK’lının Suriye’nin Kobani nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Tunceli Valiliği, Kutu Deresi operasyonunun sonuçlarını açıkladı Tunceli Valiliği, Kutu Deresi operasyonunun sonuçlarını açıkladı

Tunceli Valiliği, Kutu Deresi operasyonunun sonuçlarını açıkladı

Tunceli’de Kutu Deresi’nde dün başlatılan ve 13 PKK’lının öldürüldüğü operasyonda, bir bayan terörist de zarar görmüş olarak yakalandı. Yaralı yakalanan kadın örgüt üyesi askeri helikopterle hastaneye sevk edildi.

Emniyet kaynaklarının verdiği bilgiye göre, 2 gün önce Kutu Deresi bölgesinin iç kesimlerinde operasyonda olan askerler, saat 15.00 sıralarında bir grup PKK’lı ile ağaçlık ve sarp bir alanda karşılaştı. Meydana Çıkan çatışmada 1 bilirkişi çavuş yaralandı.

PKK'ya büyük darbe: 13 terörist öldürüldü PKK'ya büyük darbe: 13 terörist öldürüldü

PKK’ya büyük darbe: 13 terörist öldürüldü

Kobani nüfusuna belirtilmiş

Çatışma alanında yer alan PKK’lılar kaçarak bölgeyi terk ederken, bacağından yaralanan Suriye’nin Kobani ilçesi nüfusuna belirtilen 17 yaşındaki bayan kaçamadı. Ateşi kesen askerlerin “teslim ol” çağrısında bulunduğu “Roza Kobani” kod adlı PKK’lı teslim oldu.

Askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı

Askeri sağlık ekibinin ilk müdahaleyi yaptığı yaralı bayan PKK’lı, bölgeye çağrılan askeri helikopterle Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak çare altına alındı. Tedavisinin gerisinde Tunceli il Jandarma Komutanlığı’na götürülen PKK’lının sorgusu sürüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir