CANLI TV

 • Turkish
 • Turkish
 • DOLAR
  6,0367
  % 3,83
 • EURO
  6,9461
  % 4,50
 • ALTIN
  229,6193
  % 0,76
 • BIST
  88.734,76
  % 1,83
Akıllı Anten Teknolojisi
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Akıllı Anten Teknolojisi

Akıllı Anten Teknolojisi
Akıllı Anten Teknolojisi

Akıllı Anten Teknolojisi

ZyXEL WAC6500 Serisi Doğru Kablosuz Ağlarda Optimum Performans Sağlayın!

Telekom servis sağlayıcılarından minik ve orta boy işletmelere ve konut kullanıcılarına kadar fazla geniş bir skaladaki tip tabanı için keza kablolu hem de kablosuz internet çözümleri sunan dünyanın lider ağ çözümleri firması ZyXEL, pazarın ihtiyaçlarına özel ürünler geliştirmeye devam ediyor. ZyXEL ’in pazara sunduğu yeni ürünü WAC6500 Serisi Zeki Anten Wi-Fi Erişim Noktası, Wi-Fi erişim noktalarında geleneksel olarak kullanılan antenlerin performansını 2 katına çıkartan yeni bir akıllı anten teknolojisi tamamen, kapsama gücünü ve kapasitesini artırırken enterferans dayanıklılığını da bir üstteki seviyeye çıkartıyor. Aynı anda daha çok kişinin ortak bir ağ bağlantısını bereketli bir biçimde kullanmasına olanak tanıyan WAC6500 Serisi, yüksek performanslı internet erişiminin ciddi bir gereksinim olduğu otel, okul, hastane ve büyük kurumsal şirketler gibi ortamlarda bile kullanıcılara yüksek hız ve aralıksız bağlantı imkanı sunuyor.

IEEE 802.11ac teknolojisi, 802.11n teknolojisine kıyasla kullanıcılara 3 kat daha seri internet erişimi sunabiliyor. Oysa hakiki yaşamda böylece fazla sorun hala iyice aşılamadığı için, teoride sunulan bu hizmet pratikte tatmin edici sonuçlar veremeyebiliyor. 
Mesela son kullanıcılar, özellikle topluluk yaşam alanlarında zaten fazla yüklü bir Wi-Fi ağına bağlanmaya çalıştıklarında bağlantı çakışması, enterferans ve kapasite limitleri nedeniyle kuvvetsiz bir ağ performansı ve düşük sürat ile karşılaşıp hüsran yaşayabiliyorlar.

Keza 802.11ac teknolojisine hali hazırdaki teknolojiden geçiş yapmak, işletmeler için de kompleks bir süreç olabiliyor.  802.11ac teknolojisi, 2,4 GHz ’deki mevcut 802.11b/g/n teknolojilerinden öbür bir bant genişliği (5GHz) kullandığı için sahada ayrıntılı bir test süreci gerektiriyor. Bu sorunun bilincinde olan ZyXEL ise yeni ürünü WAC6500 ’de hem 802.11ac teknolojisini ayrıca de Akıllı Anten teknolojisini bir arada kullanarak son kullanıcılara duruma özel, biçilmiş kaftan bir çözüm sunuyor. 

Profesyonel AP Ürünlerinde Dünyada Zeki Anten Teknolojisine Öncülük Eden WAC6500 Serisi ile Kapsama ve Kapasite Derdine Son!

Kurumsal segmentteki Erişim Noktası çözümlerinde dünyada Zeki Anten teknolojisinde öncülük eden ZyXEL, kablosuz irtibat alanındaki tecrübesini ve bilgi birikimini WAC6500 Serisi ’ne aktararak, son kullanıcılara önemli bir fayda sağlıyor. WAC6500 Serisi, Wi-Fi sinyallerinin analizini yaparak 700 ’ün üzerinde anten aktarım yolu arasında en yerinde seçeneği tespit ediyor ve bilgi aktarım süreci bu sayede performans kaybına maruz kalmamış oluyor. Aktarım yolu hesaplamaları yapılırken, ortama duyarlı bir biçimde reel zamanlı ölçümler kullanıldığı için öteki cihazlarla enterferans ihtimali en az indirimli oluyor ve kullanıcılar 802.11ac teknolojisinin nimetlerinden en yüksek performans ile faydalanabiliyorlar. Böylece son kullanıcılar için çabuk, stabil ve yüksek performanslı bir kablosuz erişim ağı sunulmuş oluyor.

Konuyla ilgili yorumlama yapan ZyXEL Kurumsal Çözümler Mahsul ve Meslek Geliştirme Müdürü Ömer Erünsal  “Bir otelde veya bir etkinlik sırasında hızlı ve sağlıklı bir ağ bağlantısı sorunu yaşamak öyle istenilen bir şart değildir. Günümüzde ortalama bir son kullanıcının internete bağlanan ansızın çok cihaz taşıdığını da hesaba katarsanız, bu durumun ağ bağlantıları üstünde ciddi bir önem oluşturmaya başladığını görebilirsiniz.  Kesintisiz büyüyen kullanıcı sayısı ve ağ bağlantılı cihaz sayısının network üzerindeki etkisine aleyhinde ZyXEL ’in önerisi;  piyasaya sunduğumuz WAC6500 serisi. Bilhassa kullanıcı sayısının yoğun olduğu ve enterferansın sık yaşandığı ortamlar için geliştirilen WAC6500 çözümü, kullanıcıların ve işletmelerin gereklilik duydukları yüksek çabuk ve kesintisiz internet bağlantısını teminat altına alıyor” diyor.  

Bu yeni ürünün lansmanı ile ilgili yorumlama yapan Ömer Erünsal, ülkemizde internet erişimli cihazların giderek büyüyen oranlarda kullanılmasının ağ performanslarında sıkıntıya sebep olabildiğini açıklama ederken, WAC 6500 Serisi ile bu sorunun kayda değer ölçüde aşılabileceğine uyarı çekiyor. Erünsal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer veriyor:

“Türkiye ’de son dönemde yaşanan VDSL dönüşümü baştan sona son kullanıcılar ve kurumlar fazla daha yüksek hızlara kavuşurken, servis sağlayıcılar da büyüyen bant genişliği ile birlikte müşterilerine ses, TV, oyun ve bulut depolama servislerinden oluşan ayrı hizmet paketlerini sunup katma değerinde yaratma şansı elde ediyorlar. Oysa kullanıcı yoğunluğu yaşanan alanlarda network ekipmanları ve Wi-Fi Erişim Noktası (AP) çözümlerinde de bu dönüşümün desteklenmesi ve yeni teknolojilerden yararlanılabilmesi gerekiyor. 2014 yılında yüzde 50 ’nin üstünde çoğalma kaydeden ZyXEL Türkiye, yeni pazara sunulan Wi-Fi Erişim Noktası çözümü WAC6500 çözümü ile bu dönüşümü daha da hızlandıracak.”

Kolay ve çabuk montaj ile yüksek performansta kablosuz kapsama gücü sunacak şekilde tasarlanan ZyXEL WAC6500 Serisi, 2 veya 3-lü oynatma modelleri ve dahili zeki antenli ve harici zeki antenli model seçenekleri ile piyasaya sunuluyor. ZyXEL, kullanıcılara daha ileri ağ idare özellikleri sunmak için WAC6500 ’ün NXC Serisi WLAN Kablosuz Ağ Yönetim ürünü ile eşleştirilmesini öğüt ediyor. WAC6500 Serisi, 802.11ac teknolojisine geçişi kolaylaştırırken, gigabit hızında kablosuz performansın tüm nimetlerinden faydalanmak isteyen işletmeler için de kaçırılmaması gereken bir fırsat sunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUMLAR
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber