CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Cizre’de PKK’lı teröristlerin saklandığı bodrum kata operasyon düzenlendi.
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Cizre’de PKK’lı teröristlerin saklandığı bodrum kata operasyon düzenlendi.

CİZRE’de terör örgütü PKK’lı teröristlerin saklandığı bodrum kata operasyon düzenlendi. TRT Haber’in iddiasına göre operasyonda 60’a yakın terörist öldürüldü. Çatışmada yaralı teröristler ise hastanelere kaldırıldı. Bölgeden gelen ve henüz netlik kazanmayan bilgilere göre ise çatışmada hayatını kaybeden terörist sayısı 58. Operasyona ilişkin dikkat çeken ayrıntılar ise, örgütün üst düzey isimlerinin de etkisiz hale getirilen isimler arasında yer aldığı ve operasyon düzenlenen PKK’nın karargahı haline gelen bodrum katının 15 bina ile tüneller yoluyla bağlantılı olduğu…

Cizre’de terör örgütü PKK mensuplarına yönelik “Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu”nda sona yaklaşıldığı haberlerinin gün içinde haber ajanslarından geçmesinden sadece birkaç saat sonra Cizre’den beklenen haber geldi. Asker ve polisin ortak operasyonuyla son bir haftadır ablukaya alınan bazı binalara giriş yapıldı. Bölgeden gelen son bilgilerde PKK’nın ağır kayıp verdiği, öldürülen teröristlerin sayısının yaklaşık 60 olduğu ileri sürüldü. Öldürülen teröristler arasında örgütün üst düzey yönetcilerinin de bulunduğu gelen bilgiler arasında….

CİZRE’DEKİ BODRUM KATINDAN SAVAŞ VE AYAKLANMA ÇAĞRISI / OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Yaralıların olduğu Cizre Bostancı Sokak 23 numaraya bu akşam saat 17.00 – 19.00 saatleri sıralarında operasyon düzenlendi.  Askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre, operasyon daha önce kuşatma altına alınan 23 numara ve çevresindeki 5, 6 binaya yönelik olarak düzenlendi. Güvenlik güçlerinin “teslim ol” çağrılarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktığı ve 2 saate yakın süren çatışma sonucunda PKK ve gençlik örgütlenmesi YDG-H üyesi olduğu öne sürülen 60’a yakın terörist öldürüldü.

CİZRE’DEKİ OPERASYONDA SONA DOĞRU / OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

CESETLERİ YAKMIŞLAR

Bu arada 6 binaya giriş yapan güvenlik güçleri, bodrum katlarında bazı teröristlerin de cesetlerine rastladı. Daha önceki operasyonlarda öldürülen ya da infaz edildiği belirtilen teröristlerin, tanınmamaları için örgüt tarafından yakıldığı belirtiliyor.

cizre'de pkklıların saklandığı bodrum kata girildiGüvenlik güçleri Şırnak Cizre’de teröristlerin kontrolündeki bodrum kata girdi. Çatışmada 60’a yakın terörist etkisiz hale getirildi.

BİNALAR BİRBİRİNE TÜNELLERLE BAĞLI

Güvenlik güçlerinin operasyon düzenlediği binaların, birbirlerine tünellerle bağlı olduğu belirtildi. Bölgeden edinilen bilgiye göre bir binanın, çevredeki 15 binayla tüneller vasıtasıyla birbirine bağlı olduğu ve bu sayede örgüt üyelerinin, dışarıdan destek aldığı kaydedildi.

ŞEHİT VERİLMEDİ

Çatışmalarda güvenlik güçlerinin zaiyat vermediği öğrenildi. Operasyonların akşam karanlığında yapılması nedeniyle binalarda ayrıntılı inceleme yapılmadı. Bu nedenle ölü sayısının artabileceğine dikkat çekildi. Güvenlik güçlerinin binalarda çok sayıda patlayıcı tuzak bulunması nedeniyle ayrıntılı aramayı gündüz saatlerinde yapacağı kaydedildi. Operasyona ilişkin ayrıntılı bilgilerin henüz Ankara’daki Genelkurmay Karargahı ve Başbakanlığa iletilmediği, operasyonun kesin sonuçlarının ortaya çıkmasından sonra ayrıntılı bilgilendirmenin yapılacağı öğrenildi.

PKK’NIN CİZRE PLANI BOZULDU / OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KİMLİK BELİRLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Öldürülen PKK’lılarla ilgili kimlik belirleme çalışmaları da sürüyor. Açıklamanın yarın sabah yapılacağı belirtilirken, bölgede arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü kaydedildi.

HDP’LİLER BODRUM KATTAKİ TERÖRİSTLERLE BAĞLANTI KURDU / OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Bodrum katında yaralılar olduğu öne sürülen binanın da bulunduğu Bostancı Sokak’taki bazı evlerde örgüt üyelerinin gizlendiği, ilçedeki silahlı terörist sayısının 70 civarında olduğu belirtilmişti.

İŞTE O SES KAYDI / DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

PKK KARARGAHI

HDP’lilerin sözde sivil yaralıların olduğunu iddia ettiği bina PKK’nın bölgedeki ana karargahı çıkmıştı. Yaralıların bulunduğu 23 numaralı binaya 3 yıldır PKK’lıların kimseyi yaklaştırmadığı, yabancı teröristlerin buraya giriş yaptığı ortaya çıkmıştı.

Cizre’deki evin bodrum katında oldukları iddia edilen yaralıların hastaneye ulaştırılması için 8 günden bu yana yürütülen çalışmalardan PKK’lı teröristlerin saldırıları nedeniyle sonuç alınamıyor. İlçeye bağlı Cudi Mahallesi Bostancı Sokak’ta, 24 Ocak’tan bu yana bir evin bodrum katında oldukları öne sürülen yaralıların hastaneye ulaştırılması için Sağlık Bakanlığı ve güvenlik güçlerince ilk günden itibaren çalışma yürütülüyordu.

Kaynak: TRT Haber – Ajanslar – Ajanshaber

KAYNAK : HABER MALATYA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber