Bahçeli resti çekti: AK Parti Meclis’e getirsin!

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
Bahçeli resti çekti: AK Parti Meclis'e getirsin!

Bahçeli resti çekti: AK Parti Meclis’e getirsin!

Bahçeli resti çekti: AK Parti Meclis’e getirsin!

Partisinin grup toplantısında konuşan  Devlet Bahçeli’nin gündeminde ekonomi vardı. Türkiye’nin ekonomi ile köşeye sıkıştırılmak istendiğine uyarı çeken Bahçeli, hükümet kaybetsin de nasıl kaybederse kaybetsin mantığı içinde olmadıklarını belirterek “Ekonomideki sorunlar hepimizi ilgilendirmektedir. Türkiye ekonomisinin kırılgan bünyesini tedavi etmek tek seçenektir. Türkiye ekonomisinin gerek duyduğu reformları hayata geçirerek kriz severleri şaşkına çevirebiliriz. Kaymak tabaka irade gösterip fedakarlık yapsın, bankalar daha eksik kar etsin ve harekete geçsinler. ” dedi.

AP’nin Türkiye ile ilgili verdiği karara da değinen Bahçeli, ölüm cezası tasarısı için resti çekerek, “AP idam yasallaştığında katılım süreci askıya alınacak demiştir. Bu bir tehdittir. Yarından tezi yok AK Parti idam teklifini Meclise taşımalı. El mi yaman bey mi yaman gösterelim.Türkiye’nin kukla devlet olmadığını kanıt edelim” dedi.

İşte o konuşmadan satır başları

“Ülkemiz birçok cepheden saldırıya uğrayıp siyasi ve idareli operasyonları birbirini kollarken, bunlara set çekmek öncelikli görevdir. Düşmanları güldürmeyeceğiz, hainleri sevindirmeyeceğiz, ülkülerimizden dönmeyeceğiz.Ekonomik dengelerle oynanarak, sıcak para kozu kullanarak Türkiye köşeye sıkıştırılmak istenmektedir. Hevesleri kursaklarında kalan hıyanet odakları son günlerde nabız yoklamaktadır. Biz bunun bir benzerini 2000-2001 yıllarında yaşamıştık. Bir gecede faiz ve döviz fırlamıştı. Yaşanan idareli kriz yıllardır peşimizi bırakmadı. Türkiye’nin bağımsız ve tepede olan duruşundan ürperen sıcak para lobisi ülkemizi nezaket etmeye zorladı. Aynı oyun, benzer tertip şimdi her tarafta tedavüldedir. Hükümet kaybetsin de nasıl kaybederse kaybetsin mantığı içinde değiliz. 

KAYMAK KATMAN FEDAKARLIK YAPSIN

Ekonomi alarm vermektedir, önlem almak lazımdır. Merkez Bankası üç ayaklı bir strateji geliştirmiştir. Gerekli karşılıklar düşürülmüştür, ihracatçıların kredilerinde döviz yerine TL ile ödeme imkanı ve faiz artışıdır. Türkiye ekonomisinin gerek duyduğu reformları hayata geçirerek kriz severleri şaşkına çevirebiliriz. Kaymak katman irade gösterip fedakarlık yapsın, bankalar daha az kar etsin ve harekete geçsinler. Ekonomideki sorunlar hepimizi ilgilendirmektedir. Türkiye ekonomisinin kırılgan bünyesini tedavi etmek tek seçenektir. Küresel anapara Türkiye’nin siyasi barometresine odaklanmıştır. Pes etmeyeceğiz. Türk lirasının kullanım alanı genişletilmeli, ulusal paramızın namusunu müdafaa etmeliyiz. Türk lirası Türk milletinin direncidir. Hükümet aldığı kararları daha derinleştirmelidir. Istikrarlı durursak hep birlikte bir ahali, devlet olduğumuzu unutmazsak helal lokmamızı gasp etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

TÜRKİYE MEŞRU MÜDAFASINI YAPMAKTADIR

Askeri operasyonlarımız yalnızca milli güvenliğimizi sağlamaya yöneliktir. Türk milleti ağır bedeller ödemektedir. Terörle uğraş Türkiye için geri dönüşü olmayan bir süreçtir. Bu süreçte ya istiklal ya vefat demekten başka süreç yoktur.  Türkiye Cumhuriyeti bağımsız bir devlettir. Bağımsızlığımızda gözü olanlarını gözünü çıkarmayı biliriz. Mazisi toplu cinayet olan ülkelerden öğrenecek hiçbir şeyimiz yoktur. Türkiye meşru müdafasını yapmaktadır. Bundan hoşlanmayan varsa kendi meselesidir. Sincar yeni bir Kandil olarak sivrilmektedir. Bölge her şeye gebedir, teröristler çevremizde kol gezmektedir. Fırat Kalkanı Operasyonu’nda 18 vatandaşımız şehit olmuştur. Türkiye tehditleri yerinde imha etmek için mucizevi bir çaba sarf ediyor. Biz dualarımızla mehmetçiğin arkasındayız. 

AK PARTİ İDAM TEKLİFİNİ MECLİS’E GETİRSİN

AP yozlaşmış niyetini baştan göstermiş aldığı karar tarihe kara bir kir olarak geçmiştir. 15 Temmuz’da Türkiye’yi görmeyen eğri Avrupa zihniyeti bitmiş ortaya çıkmıştır. Bu sakat karar AB’nin yanlı tavrını her tarafta dışa vurmuştur.  AP’de kabul edilen tasarıda OHAL uygulaması eleştirilmiştir. İdam yasallaştığında katılım süreci askıya alınacak demiştir. Bu bir tehdittir. Yarından tezi değil AK Parti idam teklifini Meclise taşımalı. El mi yaman bey mi yaman gösterelim.Türkiye’nin kukla devlet olmadığını kanıt edelim. AP OHAL’i eleştirirken hiç utanmıyor mu? 

TÜRKİYE SONUNA KADAR HAKLI

Türkiye AB karşısındaki tutumuyla yerden göğe dek haklıdır. Şartlar oluşursa kapıları açıp gelen gelir, giden gider dememiz hakkımızdır. Ensar olmanın vakarına bu yakışmayacaktır fakat insanların seyahat özgürlüğünü de engelleyemeyiz. Türkiye, AB’nin bekçisi birleştirme kampı değildir. İlişkiler dibe vurduysa bunun sorumlusu Türkiye değildir. Bizi şerefli ve eşdeğer üye kabul ederlerse diyecek bir şeyimiz değil. Ayrıcalıklı ortaklığa da karnımız toktur.”Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir