KANAL MALATYA TV | MALATYA HABER|
CHP’den Hakarete Suç Duyurusu
Sosyal Medyada Paylaş
22 Kasım 2016
Kanal Malatya TV

CHP’den Hakarete Suç Duyurusu

CHP’den Hakarete Suç Duyurusu Cumhuriyet Millet Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya Adliyesinde görevli bir çalışan hakkında sosyal ağ hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ettiği gerekçesiyle Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusunda bulundu. Partililer ile birlikte suç duyurusunda bulunduktan sonra il binasında basın mensuplarına açıklamalarda yer alan

CHP'den Hakarete Suç Duyurusu
CHP’den Hakarete Suç Duyurusu
CHP’den Hakarete Suç Duyurusu

Cumhuriyet Millet Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya Adliyesinde görevli bir çalışan hakkında sosyal ağ hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ettiği gerekçesiyle Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusunda bulundu.

Partililer ile birlikte suç duyurusunda bulunduktan sonra il binasında basın mensuplarına açıklamalarda yer alan Kiraz, “Cumhuriyetin kurucusu olan bir partiye ve onun genel başkanına kimsenin hakaret etme yetkisi yoktur” dedi.

CHP’ye karşın son dönemlerde sistemli saldırılar yapıldığını iddia eden Kiraz, “Biz, Malatya Adliyesinde çalışan bir kişinin ayrıca genel başkanımıza. hem partimize ayrıca de partimizin kurucularına değişik hakaretlerde bulunduğunu saptama ettik. Bunun üstüne bu devlet memuru hakkında bir kabahat duyurusunda bulunduk. Son dönemlerde Cumhuriyet Halk Müziği Partisi’ne yönelik sistematik saldırılar yapılıyor. Cumhuriyet Halk Müziği Partisi’ne bu saldırıların yapılmasına kimler müsaade ediyor, kimler buna takviye veriyor, bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Biz, bunlara kimler yiğitlik veriyorsa onların da tespit edilip mutlaka hak ettikleri cezaları almasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Müziği Partisi’nin kuruluş kökleriyle Cumhuriyetin kuruluş köklerinin aynı olduğunu söyleyen Kiraz, “Bu, bu zamana dek gelmiştir. Biz bu ülkede barışın, kardeşliğin, özgürlüklerin, insan haklarının, vatanın ve demokrasinin en manâlı savunucusuyuz. Bu ilkelerimizden de katiyen ve asla vazgeçmeyeceğiz ve taviz vermeyeceğiz. Biz bu değerleri savunurken bu saldırıların yapılması çok manidardır” diye konuştu.

“Bu saldırılara teslim olmayacağız”

Kiraz, yapılan saldırılara boyun eğmeyeceklerini kaydederek, “Biz hiçbir atak karşı boyun eğmedik, bu cins saldırılara da asla teslim olmayacağız. Hiç kimse Cumhuriyetin kurucusu olan bir partiye küfür etme hakkını kendinde göremez. Biz bunların karşı lüzum siyasi. gerekse yasal olarak durmaya devam edeceğiz. Ben bu çirkin davranışta yer alan kişiyi ve kişileri kınıyorum. Hükümet yetkililerinin de bir lahza önce geçtiğimiz günlerde partiler arasında oluşan olumlu havaya katkıda bulunması ve bunu destekler yönünde ifadeler kullanmasını bekliyoruz. Çünkü hükümetin keskinleştirdiği söylem toplumun ayrı kesimleri kadar CHP’yi niyet alacak şekilde kullanılıyor. Bu ülkemizin geleceği açısından umut vadeden bir tablo yok, bir lahza önce siyasetteki bu tansiyonun düşmesi lüzumlu” şeklinde konuştu. – MALATYA

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 HABER SİSTEMİ by BTMM