CANLI TV

 • Turkish
 • Turkish
 • DOLAR
  4,7451
  % 0,87
 • EURO
  5,4991
  % 0,53
 • ALTIN
  195,6263
  % 0,28
 • BIST
  92.898,58
  % -0,16
CHP’li Bingöl: AK Parti, Dış Politikada Bir Sıfır Yarattı
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

CHP’li Bingöl: AK Parti, Dış Politikada Bir Sıfır Yarattı

CHP'li Bingöl: AK Parti, Dış Politikada Bir Sıfır Yarattı
CHP’li Bingöl: AK Parti, Dış Politikada Bir Sıfır Yarattı
CHP’li Bingöl: AK Parti, Dış Politikada Bir Sıfır Yarattı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, “AK Parti, dış politikada bir sıfır yarattı. Bizi, elde olan 3-5 tane dost ülkeyle düşman etti. Sıfır dostu olan bir ülkeyle aleyhinde karşıya kaldık” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Veli Ağbaba, CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin katılımıyla CHP Malatya İl Teşkilatı’nda basın toplantısı yaptı.

CHP’li Bingöl, Malatya’da bölge çalışması başlattıklarını ifade ederek, çalışmanın Malatya’ya özgü bir çalışma olmadığını belirtti.

“BİZİM DERDİMİZ TÜRKİYE” Bingöl, 30 ilde CHP il teşkilatlarının planladığı bir bölge çalışmasını hayata geçirdiklerini ve bunu Türkiye satına yayacaklarını kaydederek, yaptıkları çalışmalarla birlikte sürekli ışık halkası getirilecek bir çalışma olacağını söyledi. CHP’li Bingöl şöyle dedi:

“Bu çalışmada esas hedefimiz bir tercih sürecine girmeden, bir tercih çalışması yoğunluğu içerisinde olmadan vatandaşlarımızla buluşmak. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu olumsuz koşulları salt siyasiyeler olarak biz kendi aramızda, kendi yetkili kurullarımızda konuşup, değerlendirmenin ötesinde belli başlı sorunu bire bir yaşamış, asıl Türkiye’nin gidişiyle ilgili vatandaşlarımızın nasıl bir halet ruhiye içerisinde olduğunu ve bu olaylar karşı neleri düşündüklerini öğrenmek bizim için fazla önemliydi. Onun için bu çalışmayı başlattık. Bu çalışmayı daha da kalıcı ayla getirip, daha da yaygınlaştırmak üzere az daha yollara düştük. Bu çalışmayı yaparken CHP olarak Türkiye’nin en küçük derdini, bütün sorunlarını kendine dert eden tek parti olduğumuz için bu çalışmaları başlattık. Bizim derdimiz Türkiye. Bizim derdimiz bu ülkenin ayrım yapmadan hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, hangi inanca mensup olursa olsun, nasıl bir yaşam biçimi sürdürüyor olursa olsun tüm vatandaşlarımızı kucaklayan, hepsini bir gören bir siyaset anlayışına sahip olmamız nedeniyle bu cins çalışmaları çoğaltıp, sürdürmeye kararlıyız.

“TÜRKİYE’DE İŞLER HİÇTE İYİ GİTMİYOR”

CHP’nin 93 yıllık bir deneyime sahip olduğuna uyarı çeken Bingöl, 100 yıla yakın sürelik deneyim, birikimin ve bir yetkin kadronun sahibi olan bir partinin mensupları olduklarını açıklama etti. Bingöl, Türkiye’de işlerin iyi gitmediğini savunarak, şunları söyledi:

“14 takvim kimsesiz iktidar olan bir siyasi parti ülkeyi fazla kuvvet bir sürecin içerisine adeta itti. İşler iyi gitmiyor. Geçmiş hükümetler döneminde kuşkusuz sorunlar vardı, elbette bir takım olumsuzluklar yaşanıyordu. O sorunlar ve olumsuzluklar belirli kesimler yönelik veya kesin bazı olaylara sınırlıydı. Ama gelin görün ama AK Parti iktidarı döneminde inanın nereye dokunursak oradan bir sorun fışkırıyor. Toplumun her kesiminin fazla önemli sorunu var. İnsanlarımız acelecilik, insanlarımız artık birbirine ‘Türkiye nereye gidiyor?’ sorusunu soruyor. Bu soru, fazla korkunç bir soru. ‘Türkiye nereye gidiyor?’ kaygısını taşıyan binlerce, yüzbinlerce, milyonlarca insanın kendi kendine sorduğu bir soru haline gelmişse, işte orada vahim bir yönetim anlayışının olduğunu ortaya koyuyor.”

“EN ESAS SORUNLARIMIZDAN BİRİSİ DIŞ POLİTİKA”

Türkiye’de toplumun her kesiminin derinleşmiş sorunlarının olduğunu öne süren Bingöl, geçmişte itibarlı, enerjik, herkesin gıpta ettiği silahlı kuvvetleri, disiplinli bir ordusu olan bir Türkiye olduğu halde günümüzde yalnızlaşan, diğer ülkelerden kopan bir Türkiye bulunduğunu söyledi. Bingöl, şöyle devam etti:

“Türkiye’de ekonomik darboğaz içinde olmayan toplum kesimi değil. Emekli, minimum ücretli, taşeron işçi, tarımla uğraşan köylü, engelli kardeşlerimiz bunu artmak olası. Hepsinin AK Parti iktidarıyla derinleşmiş çoğu sorunu var. En esas sorunlarımızdan birisi dış politika. Kendinde menkul dönemin Dışişleri Bakanı ‘sıfır sorumluluk sahibi bir dış politika izleyeceğiz’ demişti. Vallahi bir sıfır yarattı. AK Parti, dış politikada bir sıfır yarattı. Bizi, elde olan 3-5 dost ülkeyle düşman etti. Sıfır dostu olan bir ülkeyle aleyhinde karşıya kaldık. Yalnızlık Allah’a bilerek, onun açık havada hiç kimse yalnız, hiç kimse sahipsiz, hiç kimse kimsesiz layık açıklama etmez.” Bingöl, Malatya’da Türkiye’nin geçmişte bütün ülke vatandaşlarının tarım ile doyduğunu ve ihracat yaptığını hazırlatırken, hayvancılık politikası ile yurt dışından angusların yanı sıra eksilen o hayvancılığı beslemek üzere dışarıdan saman satın alındığını söyledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, bunların yanı sıra gitgide artarak azgınlaşan bir terör bulunduğunu, terörün her türlüsünün aleyhinde olduklarını bunun sorumlusunun da iktidar olduğunu savundu. Bingöl, parlamenter sistemi savundaklarını Cumhuriyet’in hür, insan hakları, kuvvetler ayrılığı, hukukun üstünlüğü anlamı taşıdığını ülkenin bir aile, kişi veya bir zümrenin yönetimine terk edilmesi halinde koskocoman tehlikelerle karşı karşıya kalacağını anlattı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da Cumhuriyet Gazetesi’nin yıllardan bu yanlamasına AK Parti’nin kol kola girdiği Fethullah Gülen ile uğraş ettiğini anlatırken, “12 Eylül darbecilerine teslim olmayan Cumhuriyet, o anlayış bugünkü darbecilere de teslim olmayacaktır” diye konuştu. – Malatya

AK PARTİ BAŞKANLIK İÇİN ESKIZ METNİ MHP’YE İLETTİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM