Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

İşte o konuşmadan satır başları

Bölgemizin her geçen gün yeni sorunlarla karşılaştığı dönemlerde bu tür bir zirvenin kayda değer olduğuna inanıyorum. Gelecek deyince aklımıza gelen birincil şey ileri teknoloji oluyor.  Teknolojinin dönüşüm gücü sahiden de hayranlık vericidir. her alanda geçmişle mukayese edilemeyecek yenilikler hayatımızı kuşatmış durumda. İnternet vasıtasıyla dünyanın bir ucundan bir ucuna kütüphaneler dolusu veri hızlıca ulaştırılıyor. Her ne kadar cümbür cemaat eşdeğer şartlarda ulaşamasa da teknolojinin etki alanını tez geliştirdiği bir geçektir.Teknoloji kullanımının çok daha öbür bir zemin oluşturduğunu görüyoruz. 

GERİ DÖNÜLEMEZ BİR YOLA GİRDİK

Gelişmiş ülkelerde zengin ve fakirlerin arasındaki farkın açılmasında üretimde robotların kullanılmasının büyük bir tartma var. Bunlara bakarak artık geri dönülemez bir yola girdiğimizi söyleyebiliriz. refahı artmak ve yoksulluğu eksilmek kendiliğinden sağlanacak bir gelişme değil. Dünya adaletsizliğin açtığı sancılarla artan bir şekilde daha fazla yüzleşmek durumunda kalıyor. Bugün gelişmiş ülkelerde yeni hayata atılan bir fazla gencin düşük bir huzur seviyesine razı almak zorunda kaldığı belirtiliyor.

BATI MÜLTECİLERİ KORKUTMA OLARAK GÖRÜYOR

Batı ülkelerinin tehdit olarak gördüğü göçmenlere, burası fazla önemli, bizde 3 milyon mülteci var. Biz bunları tehdit olarak görmüyoruz lakin batı pek görüyor. Türkiye bu haksızlığa en yaygın şekilde muhattap olan ülkedir. Batı’daki tanıdık olmayan düşmanlığı ne nefret söylemi liderleri de tutsak almıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir