CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Ankara Üniversitesi’ne General Miranda heykeli
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Ankara Üniversitesi’ne General Miranda heykeli

Ankara Üniversitesi’ne General Miranda heykeli
Ankara Üniversitesi’nin Tandoğan yerleşkesindeki Latin Amerika Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi ’nin (LAMER) bahçesinde Latin Amerika’nın bağımsızlık savaşında ön saflarda çaba eden, Amerikan Bağımsızlık Savaşı ve Fransız Devrimi ’nde de rol alan Venezuelalı General Fransisco de Miranda’nın heykeli açıldı.

Heykelin açılışı sebebiyle düzenlenen törene, Venezuela Dışişleri Bakanlığı Avrupa ’dan Sorumluluk Sahibi Bakan Yardımcısı Samuel Moncada’nın yanı sıra fazla sayıda tanıdık olmayan görev temsilcisi katıldı. Moncada, buradaki konuşmasında, Amerikan Özgürlük Savaşı’nda uğraş eden ve Fransız Devrimi ’ne katılan General Miranda ’nın adeta Fransız Devrimi ’ni kurtardığını belirterek, ”Miranda sadece Venezuela değil, tüm Latin Amerika ’nın hür sürecinde önderlik vasfına sahip olmuştur.” dedi.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde içme suyundan 110 kişi zehirlendi Antalya'nın Manavgat ilçesinde içme suyundan 110 kişi zehirlendi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde içme suyundan 110 kişi zehirlendi

Türkiye ile Venezuela ilişkilerine de değinen Moncada, “İlişkilerimizi derinleştirmek ve adına fazla çalışmalıyız.” diye konuştu. Venezuela ’nın Ankara Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes de Türkçe“Merhabalar, buraya geldiğiniz için çok teşekkür ederim.” diyerek başladığı konuşmasında, “Latin Amerika ’da, Avrupa ’dan gelen işgale karşı ayaklanan, kendini ortaya koyan çoğu figür olmuştur lakin bunların arasında organize ve örgütlü vücuda sahip bir projeyi hayata geçiren General Miranda’dır. Bu şahsın Karakas doğumlu olması bizim için bir şanstır.” ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Reyes, ileriki dönemde LAMER ile hayata geçirmeyi düşündükleri alıştırma zarfında, merkeze Simon Bolivar bölümü açılmasını planladıklarını dile getirdi.

İşte ABD'de başkanlık yarışında son durum! Yarışı hangi aday önde götürüyor? İşte ABD'de başkanlık yarışında son durum! Yarışı hangi aday önde götürüyor?

İşte ABD’de başkanlık yarışında son şart! Yarışı hangi namzet önde götürüyor?

LAMER Müdürü Prof. Dr. Mehmet Necati Kutlu ise General Miranda ’nın 1786 yılının 3 Temmuz günü Türkiye ’yi de ziyaret ettiğini anımsatarak, Miranda ’nın İstanbul ’u şu sözler ile tanımlama ettiğini aktardı:

“İstanbul şehrinin, Üsküdar ’ın, Kadıköy ’ün, Haliç ’in, Galata ’nın ve Beyoğlu ’nun dört bir yandan yayılmış manâlı camileriyle, minareleriyle, ağaçlarıyla denizden ne değin hoş bir gösterme arz ettiğini kelimelerle açıklama etmeye olanak yoktur. Daha Sonra, limanın genişliği ve güzelliği. sürekli olarak Avrupa ’dan Asya ’ya, bir yanlamasına diğerine gelip dışarı giden kayıklar, sandallar. Sultanın sarayı ve bahçeleri, deniz kenarındaki köşkleri gerçekten müthiş.”

Törende, General Miranda ’nın heykelinin açılışı sonrası kokteyl düzenlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder