CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
  6,0802
  % -0,27
 • EURO
  6,8436
  % 0,15
 • ALTIN
  251,2445
  % -0,13
 • BIST
  86.072
  % 1,74
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

BEDAŞ kışa hazırlanıyor
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

BEDAŞ kışa hazırlanıyor

HABERİ SESLİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

BEDAŞ, kışa hazırlık kapsamında trafo merkezlerinin ve havai hatların yatırım, bakım ve onarım çalışmalarını tamamladığını açıkladı. Şirket, sahadaki toplam personel sayısını bin 518’e çıkarırken Çatalca, Kumburgaz ve Arnavutköy gibi havai hatların yoğun olduğu ilçelerde hat bakımlarına öncelik verildiğini bildirdi.

İstanbul Avrupa Yakası’nda 5 milyondan fazla aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), kış aylarında enerji sisteminde artan yük ve olası arızalara karşı yatırım, bakım ve onarım çalışmalarını tamamladığını açıkladı. İşletme bakım birimi bünyesinde yer alan ‘Kestirimci Bakım’ ekibi, kışa hazırlık için trafo merkezlerini ve havai hat güzergahını tek tek gezerek tarama yaparken arızaya neden olacak eksikler listelendi. Tarama sonrasında kritik eksikleri olduğu tespit edilen trafo merkezleri ve havai hatlara öncelik verilerek bakım ve onarım çalışmaları yapıldı.

Çatalca, Kumburgaz ve Arnavutköy’de havai hatlara özel bakım

BEDAŞ, kışa hazırlık kapsamında havai hatların daha yoğun olduğu bölgelere öncelik verdiğini belirtirken; yıl içinde Çatalca, Kumburgaz ve Arnavutköy ilçelerinde havai hatların bakımlarını artırdı; aynı zamanda kuşların göç noktasında bulunan bölgelerdeki hatları, kuş çarpmalarına karşı izole etti. Yine havai hatların yoğun olduğu bölgelerde elektrik hatlarına değen ağaçların budama işlemlerini tamamladı. Hat üzerinde yıpranmış ve ekonomik ömrünü doldurmuş izolatörler de yenilendi.

Sahada görev yapacak personel sayısı bin 518’i bulacak

İstanbul Avrupa Yakası’nda mevsimsel olarak en sert hava şartlarının yaşandığı Aralık ve Ocak ayları için saha personeli sayısı da şimdiden artırıldı. Söz konusu dönemde BEDAŞ’ın 15 işletme müdürlüğünde bir vardiyada en az bin 518 personel sahada yer alacak şekilde görevlendirme planı hazırlandı.

Hava tahmin raporları 5 gün öncesinden takip ediliyor

Olumsuz hava koşullarına karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahminlerini de yakın takibe alan BEDAŞ, kötü hava şartları olan gün ve saatlerde personel ve müdahale edecek ekip sayısını artıran bir vardiya sistemi uyguluyor. Söz konusu dönemlerde nöbetçi montörlük, montaj ve havai hat personeli fazla mesai yapıyor. Yine böyle dönemlerde idari personelin kullanımında olan araçlar; arıza, onarım ve bakım ekiplerine tahsis ediliyor.

SCADA ile uzaktan müdahale ve enerji verme işlemi yapılıyor

BEDAŞ, kesintisiz enerji için teknolojiye yaptığı yatırımların sağladığı kolaylıklardan da yararlandığını bildirdi. Bugüne kadar toplam 600’e yakın noktada uzaktan kontrol merkezi olarak ifade edilen SCADA’yı devreye alan şirket, bu sistem sayesinde enerji kesme ve verme işlemini çok daha hızlı gerçekleştirebilecek. Herhangi bir trafonun enerjisiz kalması durumunda abonelerden çağrı gelmeden Trafo Arıza Bildirim Sistemi (TABSİS) üzerinden enerjisiz kalan trafoyu tespit ederek harekete geçen şirket, Coğrafi Bilgi Sistemi aracılığı ile de trafo merkezi, direk, yer altı ve üstü kabloların güzergâhlarını takip edebiliyor. Tüm bu sistemler de arızalara karşı müdahale süresini ciddi anlamda kısaltıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder