CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Yüzlerce satınalmacıdan ’yerli ve milli’ye tam destek
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Yüzlerce satınalmacıdan ’yerli ve milli’ye tam destek

Toplam 50 milyar dolarlık karar gücüne sahip yüzlerce satınalma yöneticisi, ’Yerli ve Milli Dönüşüm=Yerelden Globale’ sloganıyla Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi’nde bir araya geldi.

Türkiye Satınalma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği (TÜSAYDER) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi (STZ18) yoğun bir katılımla gerçekleşti. ’Yerli ve Milli Dönüşüm=Yerelden Globale’ sloganıyla çıkış yapan STZ, tüm sektörlerden satınalma yönetecilerini bir araya getirdi. Yüzlerce satınalma profesyonelinin buluştuğu, Zirve ile TÜSAYDER, tüm ülkeye yayılan ’yerli ve milli’ çağrısına da tam destek vermiş oldu.

“Bizlere büyük görev düşüyor”

STZ18’in açılış konuşmasını yapan TÜSAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Birol Kanbir, orta ve uzun vadede kurumlar, ülke ve millet adına atılması gereken adımları belirlemenin önemine dikkat çekti.

Güçlü bir Türkiye için satınalma profesyonellerine büyük görevler düştüğüne dikkat çeken Kanbir, “TÜSAYDER eğitim faaliyetlerine büyük önem veriyor. Verdiğimiz eğitimleri önce İstanbul ve çevresindeki üniversitelerde sonra da diğer bölgesel temsilciliklerimiz aracılığı ile tüm Türkiye’de yaygınlaştırmak istiyoruz” diye konuştu.

Youngson: “Dünya standartlarini destekliyoruz”

Dünyadaki satınalma profesyonellerini ve satınalma yöneticilerini tek çatı altında toplayan IFPSM’nin CEO’su Malcolm Youngson ise STZ18’de, ’Uluslararası Satınalma ve Tedarik Yönetimi’ konulu sunum yaptı. Dünyada 45 derneği temsil ettiklerini vurgulayarak konuşmasına başlayan Youngson, “Dünya genelinde standartları destekliyor ve eğitimin kalitesini yükseltmek için görev alıyoruz. Biz, eğitim programlarının denetlenmesini yapıyoruz. Eğitimin yetkinliğinin değerlendirmesinin bağımsız kuruluşlarca yapılması gerektiğini savunuyor ve bu değerlendirmeleri küresel standartlara göre sağlıyoruz” diye konuştu.

Omid Ghamami de Zirve’de 2 ayrı sunum yaptı

Pazarlık Planlamasının Kurucu Babası ünvanına sahip, Uluslararası Satınalma ve Pazarlık Danışmanı Omid Ghamami de Zirve’ye yurtdışından katılan konuklar arasındaydı. STZ18’de ’Satınalmacının Ajandası’ ve ’Satınalmanın Katma Değerli Merkeze Dönüşmesi’, başlıklı 2 ayrı sunum yapan Ghamami, satınalma ve pazarlık stratejilerinin günümüz iş dünyasından nasıl olması gerektiğini hakkında paylaşımlarda bulundu. STZ18’deki sunumlarında pazarlığın en önemli aşamasının planlama olduğuna vurgu yapan Ghamimi, maliyetleri azaltmanın önemine ve veri tabanlı pazarlıklara odaklanmak gerektiğine dikkat çekti.

TÜSAYDER Women gün yüzüne çıktı

TÜSAYDER Uluslararası İlişkiler Eğitim Komitesi Başkanı Dr. Sevgi Yılmaz ise STZ18’de ’TÜSAYDER Women’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. TÜSAYDER çatısı altında ’TÜSAYDER Women’ adı altında yeni bir yapılanmaya gidildiğini belirten Yılmaz, “Türkiye’de kadın istihdamının yüzde 25 gibi kritik bir seviyede olmasından dolayı bu oluşuma start verdik. Bundan sonraki süreçte kadın istihdamına önem veren, ülkemizin yerli ve milli statüde gelişmesine katkı sağlamak isteyen tüm kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yapacağız. TÜSAYDER Women çatısı altında buluşarak mesleğimizin gelişmesine, kadın meslektaş sayımızın artmasına ve dolayısıyla istihdama katkı sağlamak adına yakın temasta olacağımız bir network oluşturacağız” diye konuştu.

Zirve’de Ekonomist ve yazar Mahfi Eğilmez, ’Türkiye ve Dünya Ekonomisi’, Blockchain Türkiye Platformu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Usta ’Blockchain Digital Para ve Smart Kontratlar’, SushiCo Genel Müdürü Özkan Keskin ’Satınalmacının Kariyer Yolculuğu’, TEB Satınalma Direktörü Arda Polat ise ’Tedarikçi Yönetimi’ başlıklı sunumlar gerçekleştirdi.

Bu arada TÜSAYDER, Blockchain projesine dahil olan ilk sivil toplum kuruluşu olduğu kaydedildi. Bankalararası Kart Merkezi, Microsoft ve VeriPark ortaklığında geliştirilen belgem.io projesiyle TÜSAYDER’in eğitim sertifikaları Blockchain tabanlı dijital dünyaya taşınarak, saklanabilecek, istenildiğinde yine blok zinciri üzerinden paylaşılabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder