CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

AK Parti ‘Başkanlık’ için harekete geçti!
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

AK Parti ‘Başkanlık’ için harekete geçti!


AK Parti ‘Başkanlık’ için harekete geçti!

Başbakan Binali Şimşek, AK Parti’nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuştu. Şimşek, AK Parti’nin tüzük değişikliği için teklifini Meclis’e getireceğini açıkladı. Şimşek, “İster 330’la geçsin ister 367 ile sonucu millete götüreceğiz” dedi.

İşte o konuşmadan satır başları

Genişletilmiş il başkanları toplantımızın ülkemize ve milletimize uğurlu şanslı olmasını diliyorum. Bundan önceki toplantımızı Ağustos ayında yapmıştık. Kuruluşumuzdan bu güne kadar değişmez bir kuralımız var o da istişaredir. AK Parti’nin en zinde geleneği istişaredir. 15 temmuz darbe girişimi sonrası yaşananlar, terörle mücadelede son durumu değerlendirdik, değerlendirmeye devam ediyoruz.

HEYECANLI BİR KONUŞMA YERINE GETIRMEK İÇİMDEN GELMİYOR

Bugün bu toplantımızda partimizi, teşkilatımızı, yaptıklarımızı yapacaklarımızı uzun uzadıya konuşacağız. Toplantımızdan bugüne kadar geçen sürede hizmet aşkımızı daha da büyüterek azimle gayretle çalışmaya devam ediyoruz. AK Parti kurulduğu birincil günden itibaren biriz, iriyiz ve her zaman birlikte Türkiye’yiz. Bugün ağırbaşlı bir buluşma yapacağız. Heyecanlı bir hitabe yerine getirmek içimden gelmiyor. Kemal abinin bende ayrı bir yeri var. Yıllar önce tanıştık, beraber çok hatıralarımız var. Bu buluşma onun anısına daha ağırbaşlı geçecek.

DÖKÜLEN HER DAMLA KANIN HESABINI SORACAĞIZ

Millete hizmet için siyaseti hep bir araç olarak gördük. Bizler siyasetin millete hizmet için önemli bir araç olduğunun bilincinde olarak siyasi hayatımızda altın sayfalar yazar bu harikulade kadroyu, siz yol arkadaşlarımın her birini tebrik ediyorum.  Bu hain terör örgütü yol arkadaşlarımızı, kardeşlerimiz alçakca şehit etti. Milletimin huzurunda laf veriyorum fakat dökülen her damla kanın hesabını bir bir soracağız. Yaptıklarını yanlarına bırakmayacağız, memleketi onlara kuytu edeceğiz. Bu kardeşlik bağını katiyen ve katiyen koparamayacaklar. Türkiye’nin tüm kutsal değerlerine inanlar için vefat bir mağlubiyet değildir. Bu ülkenin bütün şehitlerine Allah’tan bir defa daha rahmet diliyorum. 

YANLIŞ VARSA DÜZELTİLECEK

FETÖ’cü hainler bugün birer birer hukuk önünde hesap veriyor. kendini gizlemek için akıl almaz yöntemlere başvuran bu sinsi örgütle mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz. Yeni bir komisyon kurduk, itirazları her tarafta değerlendireceğiz. Biz Hak ve Kalkınma partisiyiz. Bir hatalı varsa düzeltilecek. Fakat kim suçlu ise onu da bulup adalete ayrılmak boynumuzun borcu. Kimse bu işi sulandırmaya çalışmasın.

CHP FETÖ’NÜN OYUNUNA MAKINE OLUYOR

Ilk Önce başlıca muhalefet olmak üzere FETÖ gerçeğini kabullenmek istemeyen bir grup görüyoruz. yaptıkları en basit tanımla bu millete haksızlıktır. CHP’nin mağduriyet söylemi FETÖ’nün yeni bir oyunudur, CHP’nin buna makine olması endişe vericidir. Bir mağduriyet lafı tutturup yapılan her şeyin üstünü kapatmak anca terörün üstünü kapatmaktır. Yanlışlık varsa, mekanizmayı kurduk. Bu milletin şahlanışının önünde taşeron terör örgütleri duramazlar.

SON 30 YILIN EN AĞIR DARBESİ

PKK’ya son 30 yılın en ağır darbesini vuruyoruz. Örgütün kara ve hava harekatları ile gücünü kırdık. Cani terör örgütü bölge insanının en büyük düşmanı. Milletimiz şunu iyi bilmeli fakat terör örgütünün sizler gibi bir sorunu olmadı olmayacak. Hem Kürtlerin, hem Türklerin tek bir sorunu var o da bölücü terör örgütü. Bölgede kendilerine aleyhinde duran herkesi maksat alıyorlar. Ancak nafile.Bölge halkı vatanının milletinin yanına.

TEK BİR KONUYA TAKILIP KALAMAYIZ

BU ARADA bir hususu bilhassa betimlemek isterim. Terörle çaba için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Ama kesinlikle tek bir gündeme takılıp kalamayız. Yaşam devam ediyor. Hesaplı istikrarı gözetmek için gayretimiz devam ediyor, gerekli tedbirleri alıyoruz. Hedeflerimizde bir sapma olmadan programımızı uyguluyoruz. Bölgelerin kalkınması için yatırım ve özendirme paketini açıkladık. Türkiye’nin baştan başa yatırımların artırılması, fabrikaların kurulması için var gücümüzle çalışıyoruz.

7-8 KAT ARTMA

Rusya ile İsrail ile dostlukları artırıp, düşmanlıkları artırma politikamız çerçevesinde ilişkimizi düzelttik. Rusya ile kriz şartlarının öncesine gitmek ve bununla kalmayıp daha olayı büyütmek için ayrıntılı bir işbirliğine başladık. Mavi Akım’dan sonradan TANAP projesi çabucak devam ediyor. TANAP tüm Anadolu topraklarını geçiyor. AK Parti göreve geldiğinde birey başına kazanç 700 dolardı. O bölgelerde artiş 7-8 katı buldu.

SİZ ÇALIŞIN FAKAT VATANDAŞIN ÖZ GÜVENİ ARTSIN

AK Parti sosyal devlet anlayışını Türkiye’nin her yanına yerleştirmiştir. Biz yurt dışına gittiğimizde dışında yaşayan vatandaşlarımızın böylece şikayetleri vardı ancak, ne dek horlandıklarını anlatırlardı. Ama bizden sonradan dediler oysa biz Türk vatandaşı olmaktan gurur duyuyoruz, bundan böyle itilip kakılmıyoruz dediler. İşte siz başarırsanız vatandaşınızın da öz güveni artar. Biz geçmişimizden aldığımızı tecrübeyi geleceğe taşıyor, geleceğimizi yapı ediyoruz. Cumhurbaşkanımız dünyanın 4 bir yanında mazlumların hakkını savunuyor. İşte Türkiye’nin geldiği nokta bu.

VATANDAŞIN MORALİNİ YÜKSEK TUTUN

İnancınızı, enerjinizi ve moralinizi hep yüksek tutun. Milletin moral ve motivasyonunu özenle koruyun. Biz iktidar partisiyiz. Bizim ruh halimiz vatandaşa birebir yansır.  Milletin gergin olacağı zaten çok vesile var. Bizim görevimiz milletin moralini yüksek yakalamak. Her konuda kendinize hudut koyun ama millete hizmette asla hudut koymayın. Bir yanlışı düzeltmek için 28 dürüst yapmanız gerekiyor. Özenli olacağız, vatandaşa yüzümüzü çevirmeyeceğiz.

SEN YAPMAYACAKSIN, AK PARTİ YAPACAK

Tasa insanı yollara düşürür. Biz milletin derdiyle ayrıca tasa olduk keza de o dertlere deva bulmak için yollara döküldük. Bizi dedikoduların, söylentilerin, iftiraların içerisinde kimse bulamaz. Biz Elmadağ’da vefat virajlarına neşter vururuz, yolları böler, hayatları birleştiririz  Geçen dedik ancak biz bütün gün eğitime geçeceğiz. Tam bir yaygara koptu. Iş yapmaya gönül olmayınca bahanenin bini bin para. Sen yapmayacaksın arkadaşım AK Parti yapacak. Bak geçmişe kitap mı vardı masada? Bilen de konuşuyor, bilmeyen de. AK Parti bir şey söylüyorsa yapar.

YEREL SEÇİMLERE FETÖ İLE  KOL KOLA GİRDİNİZ

Yeniden belli başlı muhalefet partisine geleceğim. Ben bunların haklarını savunmaya devam edeceğim diyor. Et kardeşim. FETÖ’cülerle senin muhabbetin iyiyse banane? Ben millete bakarım. Alçakların hakkı ile hukuku ile bizim işimiz olmaz. Onları mahkemeler görecek, ben yok. Diyor ama neden daha önce yapmadınız? Bunların ilk belirtileri  MIT krizi ile başladı. Gezi olayları, 17-25 Aralık’ta ortaya çıktı. Biz dedik bu bir terör örgütüdür. Adını koyduk. Peki siz ne yaptınız, lokal seçimlere kol kola girdiniz. Abiler, ablalar CHP’ye HDP’ye oy taşımak için gecesini gündüzüne kattı.17 Aralık’tan 4 gün önce heyet gönderdi CHP Amerika’ya. Bunu da ayıplamıyorum. Hadi onu da kabul edelim. 17 Aralık’tan sonradan hala bunlarla birlikte hareket edeceksin. 15 Temmuz’u göreceksin, yaşayacaksın.  Pes diyoruz bunları millete havale ediyoruz.  Bu siyaset değil. Siyasetimizi meydanlarda yapalım. Yol yakınken Sayın Kılıçdaroğlu’nan bu yanlıştan dönmesi gerekir. Yenikapı ruhuna alt olduğunu, millete verdiği sözü yerine getirmesini istiyorum. 

BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR

15 temmuzdan beri bütün olayları sergilediği konuşma için Sayın Bahçeli’ye de teşekkür ediyorum. Siyasi hesapları bir yandan bırakarak ahali için misal bir tutum sergiledi. Dün yaptığı tanımlama çok umut vericiydi.AK Parti olarak bizim yeniden beri söylediğimiz şey, Türkiye fiili durumu yasal durum haline dönüştürmek mecburiyetindedir. Bir tüzük ihtiyacı artık acele ülkü gelmiştir. Sayın Bahçeli’nin beyanatları cesaret verici. Biz hazırız. Kararı ya meclis veya ırk verecek. Milletin verdiği karar en dürüst karardır. Milletin verdiği kararın başımızın üstünde yeri var. Senelerdir yeni anayasayı konuşuyoruz. yeter bundan böyle milleti bununla oyalamayalım. Bahçeli’nin bu çağrısını aynen kabul ediyoruz.

MECLİS’E GETİRECEĞİZ

Sürekli kuvvetli bir siyasi iradeyi oluşturacak bir sistem değişikliği Türkiye’nin vazgeçilmez bir ihtiyacıdır. Bu sadece istikrar için yok, Türkiye’nin birliğinin beraberliği açısından da elzemdir. Bugüne kadar belli ki 60 madde elde etmek üzere AK Parti hazırlayacak ve Meclis’in onayına sunacak. Meclis’te netice ne olursa olsun milletin onayına götüreceğiz. AK Parti sorunları torunlarına havale eden bir partidir. 

CUMHURBAŞKANI İLE ARAMIZA KİMSE GİREMEZ

Cumhurbaşkanı ile aramıza kimse giremez. Cumhurbaşkanımız partimizin kurucusudur. Türkiye sevdalısıdır. Natürel ancak Cumhurbaşkanımızla en düzenli şekilde çalışacağız. Bizi ahenksiz gibi göstermeye çalışanlar düş kırıklığına uğrayacak. Türkiye artak bölebilecekleri bir ülke değildir. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder