CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Ankara’da Hain Patlama Görüntüleri
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Ankara’da Hain Patlama Görüntüleri

Dün akşam 18:30 saatlerinde Ankara’da askeri araca yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Bu son dakika haberin ardından Ankara’da 2. patlama daha yaşandı. Art arda yaşanan patlamalar tüm Ankara’da hissedildi. İlk patlamada anında olay yerine bir çok ambulans ve itfaiye olay yerine sevk edildi. Askeri araca düzenlenen saldırıda bir anda 2 araç alev topuna döndü. 2 aracın patlaması ile beraber bir çok kişi olay yerinde hayatını kaybetti. Yaşanan Ankara patlama görüntüleri’de yayınlandı. Ankara patlama görüntüleri ilk baş yayınlanırken daha sonra televizyon ve radyo’da yayınlanması yasaklandı. Yaşanan patlamada ilk baş 5 ölü olduğu belirlensede Valilik’ten gelen açıklama ile sürekli ölü sayısının arttığı belirtiliyor. Peki yapılan son açıklamada Ankara’da kaç ölü var, Ankara da patlama‘da şehitlerin kimlikleri? Ankara patlama videosu ve tüm son gelişmeler Ajans Haber’de.

ANKARA PATLAMA VİDEOSU

Ankara patlamasında yapılan son açıklamalara göre 24 kişi hayatını kaybederken 62 kişinin yaralandığı açıklandı. Patlamayı gerçekleştiren teröristler, İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’ne bağlayan Merasim Sokak’ta gareket eden askeri servis araçlarının yanında bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Patlamanın yaşanması ile beraber Ankara’nın her tarafını kara sisler kapladı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ve Terörle Mücadele ekipleri de olay yerinde incelemeler yaptı. Patlamanın olduğu yere çıkan tüm caddeler trafiğe kapatıldı. İnönü Bulvarı yaşanan patlama ile beraber trafiğe kapatıldı.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=0QjWgYA0rSI&w=600&h=380]

ANKARA PATLAMA SON DAKİKA HABERİ

İçişleri bakanlığı önünde bulunan şüpheli paket polisi alarma geçirdi. Bomba imha ekipleri şüpheli pakedi fünye ile imha etti. Patlama sesi Ankaralılar arasında paniğe yol açtı. Hastaneler ve servis güzergahlarında güvenlik önlemleri artırıldı. Bu arada İçişleri Bakanlığı’nın patlamanın olduğu noktaya 400 metre uzaklıkta olması dikkat çekti. Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ise olay yerinde incelemelerde bulundu. Patlama sonrasında çevrede bulunan vatandaşlar panik halinde kaçmaya başladı. Bazı vatandaşların telefonla yakınlarını aradığı görüldü. Olay yerine gelen ambulanslara yaralılar konuldu.

Son dakika Ankara’da patlama

PATLAMADA HAVACI TUĞGENERAL YARALANDI

Ankara’daki terör saldırısında ölenlerin çoğunluğunun askeri personel olduğu belirtildi. Yaralananlar arasında bir havacı tuğgeneralinde bulunduğu iddia edildi. Ankara’da meydana gelen terör saldırısında bir Hava Tuğgeneralin de yaralandığı belirtildi. Ankara’daki korkunç patlamada bir Hava Tuğgeneralin de yaralandığı öğrenildi. Yaralı Tuğgeneral Gülhane Askeri Tıp Akademisi hastanesinde tedavi altına alındı.

MECLİSTE 3 PARTİDEN ORTAK BİLDİRİ

AK Parti, CHP ve MHP’nin TBMM grupları tarafından, Ankara’daki terör saldırısına ilişkin ortak bildiri hazırlandı. “Birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamacayacaktır” ifadesine yer verildi.

GENELKURMAY’DAN İLK AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığınca yapılan açıklamada, Ankara’daki terör saldırısı kınanarak, “17 Şubat 2016 Çarşamba günü saat 18.31’de Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına, İnönü Bulvarı üzerinde bulunan kavşaktaki trafik ışıklarında bekledikleri esnada bir terör saldırısı düzenlenmiştir” denildi. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, bugün saat 18.31’de Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına, İnönü Bulvarı üzerinde bulunan kavşaktaki trafik ışıklarında bekledikleri esnada, bir terör saldırısı düzenlendiği bildirildi. Açıklamada, “Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman silah ve çalışma arkadaşlarımıza, vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Yüce Türk milletine başsağlığı, yaralı kahraman silah ve çalışma arkadaşlarımız ile vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

DÜNYA BASININDA ANKARA PATLAMASI

Ankara’nın merkezinde meydana gelen bombalı saldırıda 11 kişinin hayatını kaybettiği 20’nin üzerinde kişinin de yaralandığı belirtildi. Ankara’daki patlama dış basında da geniş yankı buldu. İngiliz gazetesi The Independent haberi son dakika olarak duyurarak ‘Türkiye’nin başkenti Ankara’da büyük bir patlama oldu’ ifadelerine haberinde yer verdi. Yine İngiliz basınından The Guardian da Ankara’daki patlamayı son dakika olarak duyurdu. ABD medyasında da haber geniş yankı buldu. The Wall Street Journal patlamada hedefin askeri araç olduğunu son dakika olarak kullancıları ile paylaştı.

IŞİD PKK YA DA RADİKAL SOL

The New York Times’ta yine Amerikan haber ajanslarından Associated Press’e dayandırdığı haberinde Ankara’daki patlamada IŞİD, PKK ya da radikal sol örgütler ihtimali üzerinde durulduğunu belirtti. Alman basınından Bild Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Twitter’dan yaptığı açıklamaya dayandırdığı haberinde ‘Ankara’da terör saldırı’ ifadeleri ile haberi son dakika olarak duyurdu. Rus basınından Russia Today’de ‘Ankara’daki patlamada hedef personelleri taşıyan otobüs’ ifadeleri ile haberi son dakika olarak paylaştı. Fransa’nın resmi haber ajanslarından AFP ‘Ankara’da düzenlenen bombalı saldırıda en az 5 kişi hayatını kaybetti’ ifadeleri ile haberi duyurdu.

SAĞLIK BAKANLIĞI ÖLÜ SAYISINI AÇIKLADI

Sağlık Bakanlığının Ankara patlaması ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamaya göre ölü sayısı 21’e yükselirken, yaralı sayısı 61’e yükseldi açıklaması geldi. Müezzinoğlu detaylı açıklamaların birazdan yapılacağını bildirdi. Ankara patlaması son dakika gelişmeleri Ajans Haber’de.

BAHÇELİ ANKARA PATLAMASI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Bahçeli: Ankara Tren Garı önünde yaşanan canlı bomba saldırısından sonra başkentimiz, devletimizin kalpgahı bir kez daha hedef alınmıştır. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Devlet Mahallesi’ndeki bombalı saldırıyla ilgili “10 Ekim 2015’de Ankara Tren Garı önünde yaşanan canlı bomba saldırısından sonra başkentimiz, devletimizin kalpgahı bir kez daha hedef alınmıştır. Türkiye topyekûn terörün, cinayet ve felaket emellerinin tehdidi altındadır. Bu olağanüstü durum açıkça düşmanlık ve barbarlıktır. Kim ne yaparsa yapsın, aziz milletimiz teröre boyun eğmeyecek, teslim olmayacaktır” dedi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ankara’da meydana gelen patlamayla ilgili, “Bir terör örgütü gerçekleştirdi diye duyum var” dedi. Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan: “(Ankara’daki patlama) Lanetliyoruz. Hele hele insan haklarıyla ilgili tasarıyı görüştüğümüz bir anda böyle bir patlamayla karşı karşıya kalmak çok üzücü. Lanet olsun bu insanlara, bunları gerçekleştirenlere; kim nasıl ne şekilde yaptıysa”

NUMAN KURTULMUŞ: 28 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ankara’da bombalı bir araçla yapılan saldırı sonucu şuanda belirlenen rakamlara göre 28 vatandaşımızı kaybettik. Vefar etmiş vatandaşlarımızın arasıdna askerler olduğu kadar sivil vatandaşlarımız da olabilir. Olay yerindeki bütün bulgular titizlikle değerlendiriliyor. Saldırıyı kimin gerçekleştirdiğine dair elimizde bir bilgi yok. Çok kısa bir süre içerisinde otopsi çalışmalarına başlandı, en kısa sürede kimlikler ortaya çıkacaktır. Bu tür olaylar esnasında ilk andan itibaren bilgi kirliliği şebekeleri ortaya çıkıyor. Bu çerçevede zaman zaman Ankara’da başka bombaların patladığı görüşleri de dile getiriliyor. Çok açık söylüyorum Ankara’da bu akşam ikinci bir patlama oldu ama o patlama şüpheli paketin patlatılmasıydı endişe edilecek bir durum yok. Bu olayın arkasındaki sorumlular bulunacaktır. Bu saldırısadece servis aracında bulunan askeri personele yapılmış bir saldırı değildir. Bu saldırı aziz milletimize karşı yapılmış alçakça şerefsizce sinsice bir saldırıdır. Bu saldırıyı lanetliyorum. Milletimize karşı yapılmış alçakça bir saldırıdır. Bu saldırının da iyi planlanarak yapıldığını görüyoruz. Kuru bir lanetleme yerine bütün saldırı bağlantılarını ortaya çıkaracak güce de sahibiz. Hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Terör çeteleri maalesef Suruç’ta ardından Ankara Garı ve İstanbul’daki patlamayla Türkiye’ye gözdağı vermeye çalışıyor. Buna karşı hangi siyasi görüşten olursak olalım herkesin teröre karşı milli birlik oluşturması gerekiyor. Ama fakat demeden birlik içinde olmamız gerekiyor.

HAYATINI KAYBEDEN BAZI İSİMLER

Ankara’daki hain saldırıda şehit olan 28 kişiden bazılarının kimliği şöyle:

– Serdar Asuk

– İlhan Feyyaz

– 22 yaşında kimliği belirlenemeyen bir kadın

– Orçun Manyas

YARALANANLARIN İSİMLERİ

– Arif Durmaz

– Serkan Altınel

– Samet İkiz

– Mustafa Aktaş

– Önder Kaya

– Ömer Akbaş

– Ercan Şener

– Arif Emre Boyracı

– Mustafa Çetin Kocaman

– Yaşar Ceren

– Nurten Karabulut

– Pınar Budak

– Deniz Aysen

– Gülhan Düzgün Deliktaş

– Mustafa Ardunç

– Emine Özkan

– Nazmiye Polat

– Dilek Yılmaz

– Aydın Dedehayır

– Nihal Babadağ

– Kadir Korhan Babadağ

– Rezzan Kavuklu

– Harun Torlak

– Çetin Aksu

– Adem Ünlü

– Beyza Kesen

– Hasan Esat Trabzon

– Eray Başar

– İbrahim Eren Yurtsen

– Mustafa Günay

– Murat Yener Yazgı

– Şenay Şenses

– Serdal Göral

– Arif Şahin

– İlhan Aktürk

– Kimliği belirsiz bir erkek

– Alperen Sercan

– Mahmut Berat Uyanık

– Nihal Kaynak

– Gülcan Mutla

– Elife Şahin

– Reha Ufuk Er

– İsmail Uçar

YAKININDA DAHA ÖNCE DE SALDIRI OLMUŞTU

Patlamanın meydana geldiği sokağın 1.5 km kuzeyinde, Kumrular Caddesi bulunuyor. Bu caddede 20 Eylül 2011’de bomba yüklü otomobille gerçekleştirilen terör saldırısında 5 kişi hayatını kaybetmişti. Bu saldırıyı PKK terör örgütünün yan kolu TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) üstlenmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder