CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Bakan açıkladı! Çifte indirim yolda
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Bakan açıkladı! Çifte indirim yolda


Bakan açıkladı! Çifte indirim yolda

Ay başında doğalgaz fiyatlarını yüzde 10 indiren hükümet, yeni müjdeler için kolları sıvadı. Rus gazına ilişkin olarak, “Taraflar indirimde mutabık kaldı” diyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin tahkim sürecinde Rusya’dan taleplerinin de devam ettiğini söyledi. Türkiye, Rusya Doğalgaz İhracat Tekeli Gazprom’un daha önce sağlanan yüzde 10.25’lik doğalgaz indirimini fiyatlara yansıtmaması sebebiyle geçen sene sonlarına doğru milletlerarası tahkime gitmişti.

GÜZEL HABER YAKIN

Soruları yanıtlayan Albayrak, Türkiye’de doğalgaz ve elektrik fiyatlarında indirim olup olmayacağı konusundaki soruya şu yanıtı verdi: “Doğalgaz ve elektrik fiyatları üstünde çalışılıyor. Önümüzdeki dönem güzel haberlere gebe olacaktır. Bu ve yarı indirimlerle ilgili çalışmaya devam edeceğiz.” “Bizim tek derdimiz var, bu millete fazla çalışıp hizmetkâr olmak” diyen Bakan Albayrak sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu milletin yaptıkları karşısında bizim daha da fazla çalışmamız lazım. Türkiye tarihinde öncelikle kış aylarında doğalgaza indirim yapılmış olacak. 2023 hedeflerini tutmak için çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor.”

INSANLAR İNANAMIYOR

23. Enerji Kongresi’nin 15 Temmuz’dan sonraki ilk en büyük organizasyon olduğuna uyarı çeken Albayrak, “Insanlar gözlerine inanamadı. Türk milleti büyük bir epope yazdı, görüşmelerimizdeki diğer devlet yetkilileri bunları dillendirdiğinde daha da mutlu olduk. Bu kongre vesilesiyle Cumhurbaşkanımızın da öncülük ettiği bu harekette üzüntülü tabloyu düzeltmek için fiziksel adımlar attık. Ayrıca potansiyelimizi hem de işbirliği isteklerimizi daha rahat açıklama etme şansı bulduk” dedi.

YENİ TEMA: BARIŞ

Enerji konularının genellikle savaş endeksli olduğuna hatırlatarak, “Artık ‘barış’ temasıyla gerçekleştirmek istedik” diyen Bakan Albayrak, dünyada 1.1 milyardan fazla insanın elektrik enerjisinden mahrum bir şekilde yaşadığına aksan yaptı.

RUSYA İLE KAZAN-KAZAN

Türk Akımı’nın geçen yıl 24 Kasım olayları öncesinde muhakkak bir noktaya geldiğini ama görüşmelerin durmasından daha sonra rafa kalktığını hatırlatan Bakan, sözlerini şöyle sürdürdü: “G20 ve Kremlin görüşmelerinde yaptığımız müzakerelerin etkisini bugün yaşamaktayız. Rusya ile kazan-kazan politikası üzerinden devam ettik, her projeye olumlu olarak baktık. Türk Akımı’nın imzalarını atarak hayata geçirmiş olduk, bu uzlaşma ile iki boru hattı geçişi var. Türk Akımı’nda iki boru hattı üstünde mutabakat var. Projede 2019 yılı ardına kadar birinci hattın devreye alınmasıyla ilgili dönem başladı. İkinci hatla ilgili önümüzde biraz daha yapılması gereken teknik egzersiz var. Bu da daha çok Rusya ile ilgili” dedi.

NÜKLEERE DEVAM

Akkuyu’yu hayata geçirme çalışmalarının çabuk devam ettiğine şive yapan Bakan Albayrak, “Daha da hızlanacak. Izin ve fizibilite tarafında yoğun mesai harcıyoruz. Üç nükleer santralin açılmasından sonra ülke enerjisinin yüzde 10’luk bir kısmı yalnızca buradan karşılanacak. Rusya normalleşmesiyle yavaşlayan işlem en süratli şekle geçecektir. Türkiye’nin enerji ve talep güvenliğini karşılamak konusunda kimsenin endişesi olmasın” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder