CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Bakan Akdağ’dan “GATA” ve “Canan Karatay” açıklaması (2)
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Bakan Akdağ’dan “GATA” ve “Canan Karatay” açıklaması (2)


Bakan Akdağ’dan “GATA” ve “Canan Karatay” açıklaması (2)
Bakan Akdağ’dan “GATA” ve “Canan Karatay” açıklaması (2)Gülseli KENARLI-Cemal KÖYÜK/İSTANBUL, Sıhhat Bakanı Recep Akdağ, Üsküdar Üniversitesi’nde katılacağı program öncesinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bakan Akdağ’dan “GATA” ve “Canan Karatay” açıklaması (2)

Gülseli KENARLI-Cemal KÖYÜK/İSTANBUL, Sıhhat Bakanı Recep Akdağ, Üsküdar Üniversitesi’nde katılacağı program öncesinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Akdağ, GATA açıklamalarının hatırlatılması üstüne, “Askeri hastanelerin, Sıhhat Bakanlığı’na hükümetimizce alınan bir kararla devrinin bir tek manâlı sebebi var ya da iki manâlı sebebi var. Birincisi buralardaki FETÖ yapılanmasını temizlemek, ikincisi de buraları bereketli hastaneler haline getirerek ilk kez askerlerimize, şehit ailelerine, gazilere daha çok iyi hizmetler saptamak. Böylece silahlı kuvvetlerimize de önce cephede yani çatışma alanlarında verilecek hizmetler açısından bir bölge açmak, onların oralara daha çok yoğunlaşmasını karşılamak. Bunu yapıyoruz, başarılı da gidiyor” dedi.

“HİZMET KALİTESİNİN ARTIŞINI DEFALARCA BİRLİKTE GÖRECEĞİZ”
Bakan Akdağ, “Hastaneler alınalı 2 daha olmadı. Hafızalarımızı yoklarsak hatırlayacağız, geçmişte nasıl SSK hastaneleri Sağlık Durumu Bakanlığı’na devredilerek büyük bir başarı elde edilmişse, hem verimlilik açısında, keza hizmet kalitesi açısından, askeri hastanelerin devrinden sonrada bu verimliliği, bu hizmet kalitesinin artışını hep birlikte göreceğiz. Bunun ip uçları da ortaya çıkmaya başladı” diye konuştu.

DİYALİZ MERKEZİ
Bakan Akdağ, bir diyaliz merkezinin hastalarında kara sarılık-c virüsünün çıktığının sorulması üzerine de , “Tekidağ’da bir özel diyaliz merkezinde emin bir sayıdaki kıymetli vatandaşımıza, bir diyalizle ilişkili olarak bir virüsün bulaştırıldığı konusunda tahlil başlatmışlar. Ben bu incelemenin süratlen tamamlanması talimatını verdim. Olayda ihmali, yanlışı görülen her kimse; bu o diyaliz merkezinin kendisi olabilir, ildeki yöneticiler olabilir, bu hizmetleri yapan kişiler olabilir, bunlar için Sıhhat Bakanlığı olarak gerekenleri yaparız” değerlendirmesinde bulundu.

KARATAY AÇIKLAMASI
Bakan Akdağ, Kalp ve İç Hastalıklar Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay ile ilgili yaptığı eleştirilerin hatırlatılması üzerine şunları kaydetti:
“Bunu kişiselleştirmek istemiyorum, genelde topluma bir mesaj saptamak amacıyla konuşmuştum. Bu genel amacı her tarafta vereceğim. Bilim insanları, popülist davranışlarla toplumla aralarındaki data farklarını kullanarak bunu kazanca çevirmemeliler. Bu bilim anlayışıyla bağdaşmaz. Tüm bilim insanlarının aksine şeyler söyleyerek, illa orijinal olacağım diye bilim insanları ile çatışarak, tıbbının genel anlamda kabul ettiği hususlara karşı çıkarak vatandaşlara mesajlar belirlemek, özellikle de bunu basın yoluyla yapmak, kanaatimce çok hatalı. Maalesef Türkiye’de bu bir moda haline geldi. Gündemde kalmak için onlarca, yüzlerce bilim adamının söylediğini, herzamanki kitaplardaki malumatı reddeden davranışların yanlış olduğuna inanıyorum. Bunların vatandaşlarımıza hasar vereceğine inanıyorum. Onun için vatandaşlarımız bu basın yoluyla kendilerine akıl verenlerden fazla aracısız olarak kendi hekimleriyle, kendi diyetisyenleriyle, kendi ihtiyaçlarına tarafından iletişim kurdukları sağlık kuruluşlarıyla meselelerini çözerlerse zannediyorum çok daha dürüst bir meslek olur”

CEVİZ BAHÇESİ
Bakan Akdağ’a Karatay için söylediği, “Aydın’a gittim, orada büyük bir ceviz bahçesi ile anlaşmış” şeklindeki söz hatırlatılınca, “Böyle bir bilgi bana geldi. Eğer bu doğruysa çok hatalı. Içten değilse zaten mesele yok” dedi.
Akdağ, internet satışı konusunda ise, “Ilk Elden ya da dolambaçlı yollardan yapılan satışları asla uygun bulmuyorum. Bu bazı bilgi satışı, kitap satışı ya da bazı nebati ürünlerin satışı dolaylı olarak reklamı gibi tecelli ediyor hepsini yanlış buluyorum” diye konuştu.

(FOTOĞRAF) 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder