CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Başbakan çok kızdı: Bu nasıl iş!
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Başbakan çok kızdı: Bu nasıl iş!

Başbakan çok kızdı: Bu nasıl iş!

İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi akademik sene başlangıç töreninde konuşan Başbakan Yıldırım’ın gündeminde mağduriyet bahanesiyle FETÖ’yü destekleyenler vardı. Soruşturma zarfında kurunun yanına yaşın da yanmaması için büyük bir çaba sarf edildiğininin altını çizen Başbakan, ” Bugünlerde bir mağdur edebiyatı tutturdular. Peki bu darbeyi yapanlar mağdur da, geleceği karartılmaya çalışan ırk mağdur yok mi? Bu nasıl iştir? Milletin psikolojisi bozuldu. Bunların hesabı sorulmayacak mıydı? Hemen bunların avukatlığının yapılmasının zamanı mı? Darbecileri desteklemek yurtseverlik değildir. Darbecilere yiğitlik saptamak, yeni bir darbe arayışına sokmak bu ülkeye hizmet yok.” dedi.

Soruşturma konusunda da uyarıda bulunana Başbakan ” Husumetlerimiz varsa geçmişte ‘Fırsat elime geçti ben de bunları FETÖ sepetine koyayım’ derseniz bunun  bedeli ağır olur. İntikam ya da acıma duygusuyla değil adaletle hareket edeceğiz.” diye konuştu

İşte o konuşmadan satır başları

Milletin silahıyla milletin evlatlarının üzerine kurşun yağdırarak devleti ele geçirmeye çalıştılar. Bu büyük halk müziği ne değin asil olduğunu, ne kadar bağımsızlığına düşkün olduğunu, büyük Atatürk’ün ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ dediği halk kendine yakışanı yaptı. Türk milleti alçaklara unutamayacakları bir ders verdi.Bulunduğumuz coğrafya şiddet bir coğrafya. Anadolu toprakları ara sıra buluşmanın zaman zaman çatışmanın merkezi olmaya devam etmiş. Sadece fay kırıklarıyla yok bununla birlikte sosyolojik ve kültürel farklılıklarının da buluştuğu coğrafyadan laf ediyoruz. Atalarımızın bize bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti bizim en büyük birleştirici özelliği olacak.

İSLAMLA, İNSANLIKLA ALAKASI DEĞIL

Bugün ülkemizi bölmeye çalışan meseleler var. 80’li yıllarca çaba ettiğimiz bir terör örgütü var.  Onlar ellerine silahı erken alıp enerjimizi tüketti. Fakat FETÖ terör örgütü yıllarca birikimini yaptı ve bir gün aniden çıktı. Şimdi bize diyorlar oysa siz niye bunlara aleyhinde tedbir almadınız? Bir terör örgütü eline tabanca alırsa önlemini alırsınız. Düşünün en üst seviye komutan yanına 20 yıldır taşıdığı özel kalemi. Özel kalemi diyor fakat komutanım sizi tutukluyoruz. Nasıl bir örgütten bahsettiğimi anlayın. Alçak bir örgüt. zaman zaman sizinle omuz omuza namaz kılar, başkalarıyla bambaşka bir kılığa girer. Bunun insanlıkla, islamla alakası yok. Bu örgütler ve bütün şer odakları ile mücadelemiz devam edecek

PKK İLE FETÖ 15 TEMMIUZ’DAN ÖNCE GÖRÜŞTÜ

Biliyoruz ancak bunların kendi aklı yok. Bu üstteki düşünce karşımıza çıkmıyor. Sadece bunları oynatıyor. Bakın bölücü terör örgütü ile FETÖ 15 temmuz’dan önce buluşup darbeyi planladı, görev paylaşımı yaptı. Kaleyi içeriden fethettiklerini düşünüyorlardı ama hesaplayamadıkları bir şey vardı. Ahali. Böyle bir millet dünyanın hiç bir uygun yok.Cuntacılar, contayı yakmıştır. Ahali bir kez daha ecdadından aldığı bu bayrağı daha da yükseklere çıkararak dalgalandırmıştır. Böyle bir insanlar dünyanın hiçbir uygun yok.  

8 KAT ARTTI

2002’de bugün Doğu ve Güneydoğu Anadolu yani terörle uğraş yapıldığı 23 ilimizin ortalama geliri 750 dolardı. O süre Türkiye’nin ortalaması 3200 dolar. Acilen Türkiye ortalaması 3 kat arttı. Fakat bu 23 ilimizdeki milli kazanç 5700 dolara çıktı. Türkiye 3 kat arttı, bu alan 8 kat arttı. Kardeşliğimizi geliştirmenin yolu vatandaşlarımız nerede yaşarsa yaşasın benzer hizmeti görmesi gerekli. 

BU NASIL MESLEK, HEMEN ZAMANI MI?

Terörle mücadelemiz büyük bir kararlılıkla sürecek. Bugünlerde bir mağdur edebiyatı tutturdular. Peki bu darbeyi yapanlar mağdur da, geleceği karartılmaya çalışan ahali mağdur değil mi? Bu nasıl iştir? Milletin piskolojisi bozuldu. Bunların hesabı sorulmayacak mıydı? Şu Anda bunların avukatlığının yapılmasının zamanı mı? Darbecileri cesaretlendirmek yurtseverlik değildir. Darbecilere cesaret tahsis etmek, yeni bir darbe arayışına sokmak bu ülkeye hizmet yok.

BEDELİ BÜYÜK OLUR

Kurunun yanına yaşın da yanmaması için gayret ediyoruz. Suçluysa gereği yapılacak. Husumetlerimiz varsa geçmişte ‘Fırsat elime geçti ben de bunları FETÖ sepetine koyayım’ derseniz bunun  bedeli ağır olur. Yalnızca vicdani değil, hukuki sorumluluğu da olur. İntikam ya da merhamet duygusuyla yok adaletle hareket edeceğiz. 

BUGÜN İZMİR’DE AÇIKLAYACAĞIZ

Tarım ve hayvancılık sektörümüze karşın kapsamlı teşvik ve destekleri bugün Ödemiş’te yapacağımız toplantıda İzmir’den 1 numaralı tarım şehrinden tüm ülkeye açıklayacağız. Körfez Projesi çalışmaları devam ediyor. Yalnızca İstanbul’un yok, İzmir’in de gerdanlığı olacak. İzmir’e 3. lük yakışmaz. İstanbul’dan sonradan İzmir olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder