CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Birçoğumuz bu yöntemi deniyor ama…
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Birçoğumuz bu yöntemi deniyor ama…


Birçoğumuz bu yöntemi deniyor ama…

Karbonat ve limonla diş beyazlatılmaz

Çünkü evde kendi çabalarınızla dişlerinizi rengini açmak için kullandığınız limon, karbonat gibi maddeler dişlerinizi aside boğup zarar verirken sadece 1-2 ton üstünlük sağlayabiliyor.

“Günümüzde böylece fazla diş beyazlatma yöntemi mevcut. Bunlardan bazıları evde uygulanabilirken, bazılarının sadece diş hekimi kadar muayenehanesinde uygulanması gerekmektedir” diyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, diş beyazlatma işlemi ile ilgili bilgiler verdi…

YEDİĞİMİZ GIDALARDAN DOLAYI RENKLENME OLUŞUR

“Dişlerimiz üç katmandan oluşur; en içten pulpa dediğimiz damar ve sinirlerin olduğu alan, onun dıştan dentin dediğimiz açık sarı renge sahip bölge ve en dışta da vücudumuzdaki en sert inşa olan ve dişin de en sert bölümü mine tabakası bulunur.
Mine tabakası çok ince tüplerle dentin tabakasına bağlıdır.

Mikronlarla ifade edebileceğimiz genişlikte fazla ince ve içi akıcı batmış olan bu tüpler süre içinde yediğimiz gıdalardan dolayı renklenmeye başlar. Bu tüplerin içindeki sıvının renklenmesi ile dişlerimiz olduğundan daha sarı görünür ve kişiler bu noktada dişlerini beyazlatıcı ihtiyacı hissederler.”

24 SAAT SONRADAN HASSASİYET KAYBOLUR

“Beyazlatma işlemindeki amaç, bu tüplerin içindeki sararmış sıvının baştan olası olduğunca artı şeffaf sıvıyla yer değiştirmesidir” diyen Diş Doktoru Pertev Kökdemir, “Bu sayede mine tabakasının rengi açılır, şeffaflaşır ve diş eski halinden fazla daha beyaz görünmeye başlar.

Diş hekimleri göre yapılan ağartma işlemlerinde bir takım durumlarda dişte bir günlük hassasiyet oluşmasının sebebi de bu tüplerin pak hale gelmesi ve sıcağı-soğuğu eskiye oranla daha pozitif hissetmesidir. 24 saat içinde bu hassasiyet kaybolur ve diş eski haline göre 7-8 ton daha açık renkte görünmeye başlar” dedi.

LİMON VE KARBONATLA DİŞLERİNİZİ ASİDE BOĞMAYIN

“Beyazlatıcı diş macunları ile yapılan beyazlatıcı işleminde mine tüplerinin sadece yüzeye yakın olan kısımları temizlenebilmekte ve diş 1-2 ton daha açık görünebilmektedir. Tabii temizlenen bu bölgeler alınan gıdalarla tekrar renklendiğinde, diş eski rengine dönecektir” diyen Dişçi Pertev Kökdemir, doğal maddelerle dişlerin temizlenmeye çalışılmasının vereceği zararları da anlattı:

“Limon ve karbonat gibi maddelerle yapılan beyazlatıcı işleminde, asidik olan limon ile alkalik olan karbonat tepkimeye girer ve karbondioksit gazı köpürerek açığa çıkar. Bu köpürmeye fırça ile yaptığımız mekanik temizleme de eklenince; mine tüplerinin açılış bölgelerindeki kirlerin temizlenmesi ve köpürme sayesinde mine tüplerinden dışarı çıkması sağlanır. Ancak bu tehlikeli bir işlemdir. Çünkü dişlerimize kontrolsüz miktarda asit ve baz benzer anda uygulanır. Eğer bu uygulamayı çok sık yapıyorsak dişlerimiz daha dayanıksız ayla kazanç ve daha kolay çürüyebilir.”

“Son zamanlarda moda olan faal karbon ile diş beyazlatma işlemi ise muhakkak kömürle ağartma olarak algılanmamalıdır. Kömür elde edildiği kaynağa ast olarak fazla zehirli bir maddedir ve ağız mukozasından emilimi ile vücutta olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

Etkin karbon ile diş beyazlatıcı işlemi, mikropsuz etkin karbon temin edilmesinin zor olması nedeniyle yalnızca aktif karbonlu diş macunları ile yapılmalıdır. Aktif karbonlu diş macunları da diğer diş ağartma diş macunları gibi dişlerin rengini 1-2 ton açar.”

ÖZGÜVENLE GÜLÜMSERLER

“Diş hekiminde beyazlatıcı işlemi yaptırmak isteyen hastaların en çok sorduğu soru; bu işlemin dişlere hasar verip vermeyeceği oluyor” diyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Diş hekimlerinin kliniklerinde kullandıkları maddelerin kaliteli ve bozulmamış olması fazla önemlidir” diyerek uyarıyor:

“İyi bir diş beyazlatıcı madde ile yapılan diş beyazlatma işlemi keza dişlere hasar vermez, hem de epeyce iyi sonuçlar vererek hastalarımızın yüksek bir özgüvenle gülümsemelerini sağlar.”

DİŞ ALABİLECEĞİ EN DOĞAL RENGİ ALIR

Kaliteli bir ağartma madde markasının yaptığı araştırmada, ortodontik çare amacıyla çekilecek olan sağlam bir dişe 6 ay her tarafında her gün diş beyazlatıcı maddesi uygulanmış ve 6 ay sonunda bu diş çekilerek mikroskop altında incelenmiş. Yapılan incelemede, dişin ağartma maddesi nedeniyle hiçbir bozulmaya uğramadığı gözlemlenmiştir. Natürel ki diş hekimlerinin bu beyazlatıcı maddeleri yalnızca 1 ya da 2 seans uygulamaları yeterlidir. Bu uygulamalar sonucunda diş alabileceği en doğal beyaz rengi alır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder