CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
  6,0612
  % 1,31
 • EURO
  6,8090
  % 1,23
 • ALTIN
  253,3610
  % 2,42
 • BIST
  86.283
  % -2,54
FETÖ’nün örnek aldığı uyuşturucu baronu
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

FETÖ’nün örnek aldığı uyuşturucu baronu

HABERİ SESLİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN


FETÖ’nün örnek aldığı uyuşturucu baronu

FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimi örgütün tamamıyla çözülmesini de beraberinde getirdi. Darbe komisyonu fazla kritik isimleri dinlemeye devam ederken, FETÖ ve yapısı ile ilgili çarpıcı bir iddia dile getirildi.

PABLO ESCOBAR’IN ÖRGÜTÜNE BENZETTİ

15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimini araştırması için TBMM’de kurulan komisyonun dün ilk dinlediği isimlerden olan Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Şafak Ertan, Fethullah Gülen’in liderliğini yaptığı cemaati, dünyanın en büyük uyuşturucu baronu Kolombiyalı Pablo Escobar’ın örgütüne benzetti.

PARASAL ALANDA DARBE YAPABİLİRLER

Ertan, “Escobar ’ın finansal yapısını örnek alıyorlar. hemen bir tek alandan darbe bekliyoruz. Mülki alanda, adalet alanında, emniyet alanında darbeyi buldular. Bir alan kaldı, finansal alanımız. Özel olsun, millet sektörü olsun. Bunlar vazgeçmeyecekler, yetiştirdikleri elemanlar aramızda” dedi.

“FETÖ PARASAL YAPISINI MISAL ALMIŞ”

Komisyonun dün ilk dinlediği isimlerden olan Güvenlik Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Şafak Ertan da anlattıklarıyla üyelerin yoğun ilgisini çekti. Ertan, 1980 ’li yıllara dayanan ve mahzende akıllı bir polisin çalışmasıyla yakılmaktan kurtulan bir belgeye ulaştıklarını söyledi. Bu belgeye dayanarak kayda değer bilgilere ulaşdıklarını kaydeden Ertan şunları anlattı:

“PARASAL BOYUTTA DA ÖRGÜTSEL BİR YAPIDA OLDUĞUNU GÖRDÜK”

“Bu örgüt, cemaat tabirini tampon bölge olarak kullanıyordu. Devletin tescil altına aldığı resmi belgeler var, kabahat örgütü olduğuna yönelik. O doküman bu örgütün kendi kendini bitirdiği belgeydi onları unutmasaydı bunları konuşamayacaktık. Fakat biz o belgeyi bulduk. Bu örgütün yapılanması 1980 ’lere gidiyor. Yapılanırken bugünleri görerek yapılanmışlar. Unuttukları bir mahzenden yapılanmalarıyla ilgili belgeleri çıkarttık. Polis akademisini yapılandırırken iki senedir darbe olacağını, silahlı eylem yapılacağını öngördük. 2000 ’li yıllarda bu zorlama yetiştirdiği elemanları bürokrasiye sokma arayışına girdi. Daha Sonra devlete hakim olabilecek noktaya geldiler. O belgede Fetullah hoca örgütün talebeleri diye geçiyor. 2000 ’li yıllara gelindiğinde vesayete sızıyorlar. Birincil hamleyi 17-25 Aralık ’ta yargı ve güvenlik ayağına yapıyorlar. Koza Ipekli grubunun bilirkişiliğini üstlendim. Bunların yapısını o tarihte daha nefret edilen şey bir şekilde gördük. 2015 ’in yazında. Kapalı devre sistem uyguladığını gördük. Mali boyutta da örgütsel bir yapıda olduğunu gördük. 10 bin polis elemanını, sabahleyin komiser yardımcısı yapacak şekilde bir A4 hazırlamışlardı. Cizvit tarikatını örnek alıyorlar.İkincisi Escobar ’ın (Kolombiyalı, dünyanın en büyük uyuşturucu baronu) parasal yapısını misal alıyorlar. şimdi bir tek alandan darbe bekliyoruz. Mülki alanda, hak alanında, güvenlik alanında darbeyi buldular. Bir bölge kaldı, finansal alanımız. Özel olsun, ulus sektörü olsun. Bunlar vazgeçmeyecekler, yetiştirdikleri elemanlar aramızda.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder