CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

İki işadamı yeniden gözaltında
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

İki işadamı yeniden gözaltında


İki işadamı yeniden gözaltında
ADANA’da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) karşın soruşturma zarfında açılan davada, esir yargılanırken tahliye edilen meslek adamları Muammer Işine Düşkün ile Mustafa Vural, yeni delillere ulaşıldığı gerekçesiyle yeniden gözaltına alınd.

ADANA’da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) karşın soruşturma zarfında açılan davada, esir yargılanırken tahliye edilen meslek adamları Muammer Işine Düşkün ile Mustafa Vural, yeni delillere ulaşıldığı gerekçesiyle yeniden gözaltına alındı.

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne 15 Mayıs 2015’te yapılan bir ihbarla, 2012’de Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Etkilenmez ve yönetiminin imar yolsuzluğu ve plan sahteciliği yaparak Gülen cemaatine yakınlığı ile aşina Kanuni Üniversitesi’ne ait arazinin meclis kararı olmamasına rağmen ev alanına çevrilerek, cemaate 150 milyon liraya ulaşacak miktarda rant kazandırdığı iddia edildi. 

İhbar üstüne başlatılan soruşturma sonucu 13 Ocak’ta 16 kişi gözaltına alındı. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen şüphelilerden Zihni Aldırmaz, Ferat Yüksel, Mustafa Vural, Hasan Uzun ve Adana Ticaret Borsası eski Başkanı Muammer Işine Düşkün tutuklandı. Olayla ilgili hazırlanan 106 sayfalık iddianamede Mustafa Tuncel ile iş adamı Mahmut Tuncel müşteki olarak yer alırken, uzun yıllar Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Aytaç Durak’ın da ifadelerine yer verildi. 

Fethullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Zihni Aldırmaz’ın da aralarında bulunduğu 5’i esir 17 sanık hakkında 5-35 yıl aralarında değişen hapis cezaları istemiyle 2’nci Ağır Canice Mahkemesi’ne dava açıldı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Davanın birincil duruşmasında bütün sanıklar dosyada somut delil olmadığını öne sürerek suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti birincil duruşmada rapor aldırılması için dosyayı bilirkişiye yolladı. Gelen araştırmacı raporunda, laf konusu arazi için yapılan imar değişikliğinin yasaya uygun ve belediye meclisi kararı olduğu belirtilirken, imar değişikliği sonucu arazinin değer bir artma yaşanmadığı bildirildi. Bu gelişme üzerine tutuklu olarak yargılanan dönemin Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı Hasan Uzun terhis edildi.

DARBE GÜNÜ TERHIS EDİLDİLER

Duruşma heyeti bir sonraki celsede Zihni Aldırmaz, Ferat Yüksel, Mustafa Vural ve Muammer Gayretli’ı suç vasfının değişme ihtimali, delillerin toplanmış olması ve tutuklulukta geçirdikleri süreyi göz önünde bulundurarak yurt dışı yasağı ve her hafta en yakın polis merkezine imzalamak koşuluyla 15 Temmuz’da tahliye etti. Ferat Yüksel başka suçtan esir olduğu cezaevinden salıverilmedi.

YENİ DELİLLER BULUNDU

Muammer Işine Düşkün ve Mustafa Vural hakkında, FETÖ’nün darbe girişimi sonrası yapılan soruşturmalar dahilinde yeni delilere ulaşıldı. Delilleri değerlendiren mahkemeye heyeti, Işine Düşkün ile Vural hakkında yakalama kararı çıkardı. Mustafa Vural, İstanbul’da Muammer Işine Düşkün ise Adana’da gözaltına alındı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder