CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

‘İstihbarat bilgileri ByLock ’tan sızdırıldı ’
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

‘İstihbarat bilgileri ByLock ’tan sızdırıldı ’


‘İstihbarat bilgileri ByLock ’tan sızdırıldı ’

FETÖ soruşturmaları kapsamında Fuat Avni ’ye veri aktardığı iddaisıyla gözaltına alınıp tutuklanan Başbakanlık Uzmanı Mustafa Koçyiğit, devletin dar bilgilerinin Güvenlik Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi ’nde görevli mühendisler yoluyla sağlandığını açıkladı. Koçyiğit, MIT ’in Güvenlik İstihbarat Dairesi ’ne gönderdiği FETÖ üyelerinin isimnlerinin bulunduğu 20 bin kişilik ad listesini İstihbarat Daire Başkanlığı ’nda (İDB) görevli mühendislerden aldığını itiraf etti. Koçyiğit, Güvenlik İstihbarat Dairesi ’ndeki bilgileri kendisine gönderen mühendislerle ByLock üzerinden haberleştiğini söyledi. 

Başarısız darbe girişimi sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ’nca başlatılan FETÖ soruşturmaları dahilinde yakalanan Koçyiğit, Ankara Cunhuriyet Başsavcılığı ’ndaki sorgusunda manâlı bilgiler verdi.

Milliyet ’in elde ettiği bilgilere kadar Koçyiğit, ifadesinde kısaca şöyle dedi: 

FETÖ dershanesi: Üniversite aşamasında Gülen Cemaati diye o zamanlar tanıdığım yapıyla tanıştım. Dershanelerine gittim. Başarılı bir öğrenciydim. Dersanede bedava okudum. Ardından üniversite sınavında Niğde birincisi olarak Ankara Üniversitesi SBF Millet Yönetimi ’ni 1997 ’de kazandım. 

ÖRGÜT EVLERİ

Ankara ’da arkadaşlarla konut tutmuştuk. Lakin zaman zaman bu yapının evlerine gidip orada “abi” diye hitap ettiğimiz bizden büyük kişiler Said-i Nursi ve Gülen ’in kitaplarını okuyup izah ediyorlardı. 2003 ’te Polis Akademsi ’nde yüksek lisansa başlamıştım. 2009 ’da 3 yıllığına ABD ’ye gittim. ABD ’de Yasin isimli, bu yapıyla 
irtibatlı bir şahısla ara ara görüşüyordum. 2012 ’de Türkiye ’ye döneceğim süre Yasin ‘Benim selamımla birisi seni arayacak ’ dedi. 

SELAMLA ARANDIM

2012 yaz aylarında Türkiye ’ye geldim. Ankara ’ya yerleştim. 2004 ’te başladığım Başbakanlık uzmanlığı görevime kaldığım yerden devam ettim. Bir gün Yasin ’in selamı ile birisi aradı. Kendisi ile buluştuk. Bana kendisinin Selman olduğunu söyledi. Bana, Gülen yapılanması namına teknik ve veri işlemdeki mühendislerin işlerini takip görevi verdi. Selman ile toplam 10-12 kez görüştük. Yaptığım işlerle ilgili birtakım nasihat ve talimatlarda bulunuyordu. 

ByLock kullandık: Ben, Selman abinin bana verdiği talimat doğrultusunda Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanlığı ’nda (İDB) çalışan Burak isimli şahısla irtibat kurup aldığımız talimatları yerine getirmeye başladık. Biz mühendislerle ByLock isimli program üzerinden yazışıyorduk. sonradan da Eagle ve Tango isimli programları kullandık. Bu 3 programın da özelliği yapılan yazışmaları 3 gün içinde otomatik olarak tahrip ediyordu.

İSTİHBARATTAKİ MÜHENDİSLER

Daha Sonra anladığım kadarıyla beni İstihbarat Daire ’deki teknik işlerde bu şekilde görevlendirilmemin nedeni hükümetin ve cemaatin arasının açılacağı, bu dönemde İDB ’den bilgi almanın personel alt yapısını oluşturmaktı. Selman abi ile son görüşmemizde yanına kendisini Selahattin diye tanıtan birisi daha vardı. Kendisinin Ankara ’daki görevinin sona erdiğini ve Selahattin isimli kişi ile işi yürüteceğimizi söyledi.

Güvenlik istihbaratta  Hayrettin kod Haşim T., Bekir  kod Burak A., Bülent kod, Ömer kod Özkan, Mahmut kod Akif G.  ile tanıştık, görüştük. 

EVLERDE SICACIK EVRAK TESLİMİ

USB getiriyorlardı: İstihbarat Daire ’de mühendislerden Nusret Ş. bizimle irtibatlıydı. 2013 ’de İstihbarat Dairesi Başkanlığı ’nın yönetiminin değişmesinden sonradan bizde bir kararsızlık oldu. Örgütün İDB ’den veriye ihtiyacı vardı. Ben Selahattin abinin talimatıyla mühendislerden İDB ’deki işimize yarayacak verileri getirmelerini istedim. Mühendislerden Burak ve Haşim verileri getirmeye başladı. Verileri USB ya da hard diskte getiriyorlardı. Evlerinde ya da dışarıda teslim ediyorlardı. 

MITOS LİSTESİ ÇALINDI

Bana iletilen verileri Furkan kod adlı kişiye veriyordum. Bu verileri ne yaptığını bilmiyorum. Mahmut O. adlı İDB ’nin Z Şubesinde  çalışan personelin Y Şubesinde görevlendirilmesini istiyorduk. Çünkü Mahmut O. bize çalışıyordu. MITOS ’in İstihbarat Dairesi ’ne bildirdiği 20 bin şahsiyet PDY ’ye ilişkin listeyi de İDB ’den temin ettik. Burak A. e-mail ile gönderdi. İnternete çoğunlukla ‘vın ’ üzerinden bağlantı yapıyorduk.
Fuat Avni yurtdışında: Fuat Avni kullanıcı adıyla Twitter profili olduğum ifade edilmiş ise de bu içten değil. Profili kullananlar yurt dışında yaşayan 8-10 şahsiyet bir gruptur.
30 bin Tango kullanıcısı: En son kullandığımız haberleşme programı Tango idi. 30 bin kişi örgüt elemanı kullanıyordu. 15 Temmuz ’u evimde geçirdim. Ertesi gün dışarı çıkmıştım. O süre telefonumu çöpe attım. Pazartesi günü itibariyle Başbakanlık ’taki görevine döndüm. 

“DIREKTIFLER ALDIM”

İstihbarat Daire ’den tedarik ettiğim bilgilerin devletin sıcacık bilgileri olduğunu biliyordum. böylece devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin suçunu kabul ediyorum. FETÖ yapılanmasının suç örgütü olduğunu bilmiyordum. Yaptığım işleri Selman ve Selahattin abilerin 
talimatı ile yaptım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder