CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
File not found.
Keman sanatçısı Okan Arıkan’ın kazada öldüğü yerde keşif yapıldı
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Keman sanatçısı Okan Arıkan’ın kazada öldüğü yerde keşif yapıldı


Keman sanatçısı Okan Arıkan’ın kazada öldüğü yerde keşif yapıldı

Keman sanatçısı Okan Arıkan’ın kazada öldüğü yerde buluş yapıldı

Ramazan ÇARPIK/İSTANBUL, Bağdat Caddesi’nde seri meydana gelen kazalarda, keman sanatçısı Okan Arıkan ile Harun Arslan’ın ölümüne neden olduğu iddia edilen 2 araç sürücüsünün yargılandığı dava kapsamında olay yerinde buluş yapıldı.
Yapılan keşfe, duruşma hakimi, uzman araştırmacı, sanıklar ve tanıklar katıldı. Olay uygun polisin de güvenlik önlemi aldığı keşif çalışması sırasında tanıklar da olay anını anlattı.
Keşif sonrası görgün tanığı bir kadın kaza sırasında keman sanatçısı Okan Arıkan’ın kendisine otel adresi sorduğunu Okan’ın ölümüne neden olan aracın ise çabuk olduğunu söyledi.
Baba Namık Arıkan “Keşifin olmasını biz talep ettik. Şu lahza istediğimiz gibi gelişti. Lakin biz adalet istiyoruz, biz burada yeniden öldük oğlumuzla beraber. Duruşma Kasım’da. İnşallah adalet yerini bulacak. Gereğinin yapılmasını bekliyoruz” dedi
Avukat Kenan Tandoğan ise, “Beyanatta bulunmamızın sebebi emsal teşkil etmesini istiyoruz. Dosyalarda vakar ve caydırıcı cezalar sağlarsak en azından bundan sonraki vakalara örnek olur” diye konuştu.
Tandoğan, “Maalesef yasal boşluklardan faydalanılıyor. Örneğin terhis süreci şöyle gerçekleşti; adli tatil süresince dosyaya bakan etken yoktu. Vakıf olmayan egemen bey baktı. Bütün taleplerimiz besbelli olmasına rağmen hiç incelenmeden terhis kararı çıktı. Adalete inancımız devam ediyor. Süreç demin tekrar yok” biçiminde konuştu

SÜRÜCÜLERİN 6 YILA DEĞIN HAPSİ İSTENİYOR
2 Mayıs’ta Bağdat Caddesi’nde meydana gelen kazada, Orkun Efe Bardakçı idaresindeki vasıta, Bağdat Caddesi’nde yolun karşısına geçmeye çalışan keman sanatçısı Okan Arıkan’a ve yol kenarında park halinde bulunan bir araca çarpmıştı. Arıkan olay uygun hayatını kaybederken, sürücü Orkun Efe Bardakçı ile araçta bulunan öteki 3 kişi de yaralanmıştı. Polis ekiplerinin durum yerindeki çalışması sürerken Ezgi Aydınlatılmış’ın kaza sebebiyle yolun sol şeridine bıraktığı 34 UU 1544 plakalı arabulucu görünce manevra yapan Harun Arslan’ın kullandığı vasıta da yol kenarındaki ağaca çarpmıştı. Çarpmanın etkisiyle araçta yer alan 4 kişi yaralanırken, sürücü Arslan da kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. İddianamede, akılsız ve gafil şekilde vasıta kullandığı açıklanmış sürücüler Orkun Efe Bardakçı’nın keman sanatçısı Okan Arıkan’ın ölümüne, Ezgi Aydınlatılmış’ın da Harun Arslan’ın ölümüne niçin olduğu açıklama edildi. Sürücüler Bardakçı ve Açık Fikirli hakkında “taksirle ölüme niçin olma” suçundan 2’şer yıldan 6’şar yıla değin hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Dava Anadolu 31. Asliye Cinayet Mahkemesinde görülüyor. Sanıklar Ezgi Aydın ve Orkun Efe Bardakçı tutuksuz yargılanıyor. Bardakçı geçtiğimiz celse terhis edilmişti. Yine geçtiğimiz celse mahkeme, kazanın meydana geldiği yerde araştırmacı eşliğinde keşif yapılmasına karar vermişti.
(RESIM)
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder