CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Kurtulmuş’tan İbadi’ye yanıt: Söyletene bak!
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Kurtulmuş’tan İbadi’ye yanıt: Söyletene bak!


Kurtulmuş’tan İbadi’ye yanıt: Söyletene bak!

Irak Başbakanı İbadi’nin açıklamalarına cevap veren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: “Türkiye’nin Başika’daki varlığı yasal bir varlıktır. Orada bize ihtiyaç bulunduğu sürece orada varlığımıza devam edeceğiz” dedi.

Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“ETKI ALTINDA SÖYLÜYOR”

Uluslararası camia ve Irak Merkezi Hükümeti aslında DEAŞ ile bir savaş veriyorsa, en ivedi gündem maddelerinden birisi, yıllardır Musul’un kurtarılması olmalıydı. Türkiye zaten bu amaçla oradadır, Musul’un halkına yardım saptamak için oradadır. Fakat yarı bunlar hiç yokmuş gibi derhal bunun gündeme getirilmesi ‘söyleyene değil, söyletene bak’ sözünü gündeme getiriyor. Illaki diğer tesirler aşağı, başkalarının tesiri aşağı, siyaseten diğer bir şey söyleyemediği için Irak Başbakan’ı bunu söylüyor”

“ORAYA PYD/YPG’Yİ ÇAĞIRIRSANIZ…”

Musul’u DEAŞ’tan kurtaracağız’ diye siz oraya PYD’yi, YPG’yi çağırırsanız, başka bir terör grubunu, diğer bir silahlı grubu oraya çağırırsanız ve o şehrin asli unsurlarından olmayan unsurları getirip o şehre yeni bir, tabiri caizse, ‘ur’ gibi sokmaya çalışırsanız bu Irak’ta barışı sağlamaz, Musul sorununu da çözmez.

“MEZHEP SAVAŞININ FAYDASI OLMAZ”

Bölgede ortaya çıkacak bir mezhep savaşının ne Sünnilere ne Şiilere zerre miktarı faydası olmayacak. Mezhep savaşları üzerinden bu bölgeyi bölüp parçalamaya çalışanlarsa Ortadoğu üstünde emperyal hedefleri olan ülkelerdir. bir kere bu olgunun farkına varmamız lüzumlu.

AK PARTİLİ SİYASETÇİLERE SUİKAST

Örgütü desteklemeyen fakat örgüte yakın olan partiye geçmişte oy vermiş bir kitle var. bir defa örgüt bunu görüyor. Dolayısıyla örgütün AK Partili kardeşlerimize saldırması, aslında sivil siyaseti ortadan kaldırmak için yaptığı bir plandır.

“AŞİRETLER DEVLETTEN YANLAMASINA”

Hala Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da en etkili toplumsal gerçeklerden birisi aşiretlerin varlığıdır. Aşiretlerin çok büyük bir kısmı da geçtiğimiz günlerde Van’da bir araya gelerek terörün, PKK’nın karşısında olduklarını ortaya koymuşlardır. Milletin birliği, dirliğinden yanlamasina olduklarını, Türkiye’de devletten yandan olduklarını ortaya koyan bir anlayışı ortaya koydular. Bu, yüz binlerce Kürdün tarafını seçmesi demektir. Bu da terör örgütünü son derece rahatsız ediyor, ürkütüyor.

“AMERİKA VE RUSYA SAVAŞACAK NOKTAYA GELDİ”

Vekalet savaşlarının bir sonu vardır. Suriye’deki vekalet savaşlarının limitleri çoktan dolmuştur. Bu vekalet savaşları devam ederse, bundan daha sonra, daha net söyleyeyim, artık Amerika ile Rusya savaşacak noktaya gelmiştir. Bir büyük yöresel ya da bir büyük küresel savaşın başlangıcının eşiğine gelinmiştir.

“ESAD REJİMİ DE UZLAŞMA NOKTASINA GELDİ AMA…”

TEK TEK bütün Suriyelileri öldüremeyeceğine kadar bir yerde anlaşma noktasına gelmek mecburiyetindeydi. Ben, Esad rejiminin de uzlaşma noktasına geldiği kanaatindeyim. Fakat sorun şu; Suriye halkı bu dek eli kanlı bir diktatörle, eli kanlı bir rejimle uzlaşır mı uzlaşmaz mı?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder