CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Çalık Değerlendirme Toplantısı Düzenledi
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Çalık Değerlendirme Toplantısı Düzenledi

Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, değerlendirme toplantısı yaptı.

ÇALIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ
ÇALIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Ramada Plaza Altın Kayısı’da gerçekleştirilen toplantıda konuşan Çalık, gündemdeki terör olaylarına değindi. HDP’yi de eleştiren Çalık, terörle mücadelenin kararlı bir şekilde devam edeceği vurgusu yaptı. Çalık, “Türkiye’nin çok önemli bir hikayesi var. Bu hikaye Osmanlı İmparatorluğundan bugüne büyüyen gelişen bir Türkiye olarak kendini gösteriyor. Bu süreç içerisinde sürekli Uluslararası güçler tarafından Türkiye’nin hasta adam yatağından kaldırılması istenmedi. Her defasında Türkiye’nin aşağı çekilmesi için mücadelelere girildi. Bunun uluslararası bağları olduğu gibi yerel işbirlikçilerinin olduğu da maalesef her zaman gördük. AK Parti hükümeti 3 Kasım 2002 seçimleri ile birlikte Türkiye de çok önemli bir yere geldi. AK Parti hükumeti 13 yıldır kesintisiz iktidar. Çok zor bir dönemden geçtik. Bu geçtiğimiz dönem 7 Haziran seçimlerinden sonra özellikle 35 yıldan beri devam eden Doğu ve Güneydoğuda yaşadığımız maalesef kardeşin kardeşe kırdırıldığı bir dönemdir. Bu dönemi 2005 yılında başlattığımız milli birlik ve beraberlik projesi ile sonlandırmak isterken çözüm süreci ile devam ettirelim derken yaşanan süreci sekteye uğratanlar oldu. 7 Haziran de bütün işbirlikçiler ortak bir payda da birleşti. Kurucu genel başkanımız Cumhurbaşkanımıza, Partimiz Genel Başkanımız ve Başbakanımıza karşı ortak bir proje çıkardı. AK Partisiz bir Türkiye tasavvur etti. 7 Haziran sonrası başlatmış olduğumuz çözüm sürecini de bu işbirlikçiler son verdirmek istediler. Yapılan çalışmalar neticesinde de AK Partisiz bir Türkiye tasavvuru onlar için 7 Haziran dan sonra AK Parti iktidardan gidince gerçekleştirilmiş oldu.

Özellikle 7 Hazirandan sonra Şanlıurfa ve Suruç’ta yaşanan patlamadan sonra arkasından 2 polisimizin evlerinden ensesinden sıkılarak şehit edilmesinden sonra maalesef çözüm sürecini sekteye uğratmak isteyenler hedeflerine ulaştılar. Bizler kan akmasın analar ağlamasın derken terör örgütleri her gün ülkemizin bir yerinde terör eylemlerini sürdürdüler. Çok net bir şekilde hem Ulasal hem de uluslararası alanda terörle mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz. Alanda terörle mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz. Şehitlerimizi buradan rahmetle anıyoruz. En son Ankara da meclisin 300 metre uzağında yapılan saldırı ile 28 canımızı kaybettik. Bu 28 insanımızın ölümüne sebep olan canlı bombanın cenazesini kaldıranlar dün Türkiyelileşiyoruz diyenlerdir. Onun cenazesine gidenler onun taziyesine gidenler bu patlamadan sorumludur. Onun cenazesini kaldıran HDP Van Milletvekili ve HDP’lilerdir. Hangi örgüt olursa olsun adı ne olursa olsun hepsiyle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ankara’daki patlamanın hemen ardından YPG’yi PKK’yı aklamaya çalışanlara hepiniz şahitlik ettiniz. Şimdi soruyorum bugün vicdanınız sızlamıyor mu? Bildiriye imza atanlar PKK’yı aklamaya çalışanlar vicdanınız sızlamıyor mu? Şehitlerimizin her toprağa düşüşünde vicdanlarınız sızlamıyor mu” dedi. AK Parti iktidarı döneminde yapılan hizmet ve yatırımları anlatan Çalık, “13 yıllık AK Parti iktidarında Malatya’ya dönüp baktığımız zaman dış ticaret hacmimiz 2002 yılında 2015 yılına 94 milyondan 392 milyona ihracat rakamlarımız 72 milyondan 309 milyona vergi gelirlerimiz 108 milyondan 783 milyona kişi başına milli gelirimiz 1414 liradan 10400 liraya çıktığını sizlerle paylaşmak isterim. Malatya’nın sosyo ekonomik verilerine baktığımız zaman 2002 de işsizlik oranı yüzde 21’lerden bugün yüzde 7’lere kişi başına katma değerin 200’lerden 5820’lere ulaştığını görüyoruz” diye konuştu. Kuzey çevre yolu ihalesinin 18 Mart 2016 yapılacağını söyleyen çalık, 3 buçuk yıl içinde tamamlanacağını söyledi. 2016 yılı hedefleri ile ilgili bilgiler de veren Çalık, “2016 yılında da öncelik hedeflerimiz Yüksek Hızlı Tren, Kuzey Çevre yolu, Yeni bir devlet Üniversitesi, Onkoloji Hastanesi, Birinci sınıf sağlık ve sağlık turizm merkezi, İhtisas organize sanayi bölgeleri, büyük fuarlara ev sahipliği yapacak fuar şehri, çevreci yenilebilir enerji yatırımları” ifadelerini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder