CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Açıklaması
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Açıklaması

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Açıklaması

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Kerbela’daki Yezidlerin yansımaları bugün hala can almaya devam ediyor. Bir takımı DAEŞ adı aşağıda, bir takımı PKK adı aşağıda, bir takımı da FETÖ adı altında bu ülkenin insanlarına ve kaynaklarına saldırıyorlar” dedi.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde şehit düşen Jandarma Er Eyüp Hacıoğlu’nun ailesine taziye ziyaretinde bulunmak için Malatya’ya gelen Bakan Bülent Tüfenkci, taziye ziyaretinin arkasından Malatya Yeni Cam’de cuma namazını kıldı. Tüfenkci, daha sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yeni Cami önünde düzenlenen aşure programına katıldı.

Yaklaşık 40 bin kişiye aşure dağıtılan programa Bakan Tüfenkci’nin yanı sıra Malatya Valisi Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ilçe belediye başkanları, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve yurttaş katıldı.

Programda konuşan Bakan Tüfenkci, Muharrem ayının hayırlara vesile olmasını dileyerek, Kerbela’nın iyi okunması ve ders alınması gereken bir durum olduğunu söyledi.

Terörle mücadeleye de değinen Bakan Tüfenkci, “Kerbela’daki Yezidlerin yansımaları bugün hala can almaya devam ediyor. Bir takımı DAEŞ adı aşağı, bir takımı PKK adı aşağıda, bir takımı da FETÖ adı aşağı bu ülkenin insanlarına ve kaynaklarına saldırıyorlar. Lakin şunu iyi bilsinler ama bu ahali nasıl 15 Temmuz’da dimdik ayakta durduysa bundan sonradan da her türlü fitneye, tuzağa ve saldırıya karşısında birlik ve beraberlik içerisinde dimdik duracaktır. Türkiye’yi ayrıştırmaya ve bölmeye çalışanlar bilsinler ama tıpkı bugün burada pişen aşure gibi her bir farklılığımız ve rengimiz Türkiye’nin zenginliğidir. Bu farklılıklarımız ve renklerimiz bir araya gelerek tıpatıp aşure gibi yeni bir tat oluşturuyor. Bu tat Türkiye tadıdır ve Türk Bayrağı altında yaşamaktan iftihar duyanların oluşturduğu Türkiye devleti güçlü bir devlettir. Bu terör örgütlerinin hiç birine de pabuç bırakmayacaktır. Biz bir yandan ekonomimizi geliştirirken bir yana da bu terör örgütleriyle mücadelede ediyoruz ve edeceğiz. Daha 2 gün evvel Malatyalı bir kardeşimiz şehit oldu Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin, yaralılarımıza acele şifalar versin” diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da Muharrem ayının önemine dikkat çekerek, “Günümüzde Kerbela’yı iyi anlamadığımızı, peygamberimizi iyi anlamadığımızı, Hz. Hüseyin, Hz. Hasan ve Hz. Ali’nin hayatlarını kendi hayatımıza tatbik edemediğimizi İslam coğrafyasına baktığımızda görüyoruz. Aynı tabloyu ülkemizde de yaşatmak isteyenler var. Bizler ülkemiz namına, birliğimiz, beraberliğimiz, geleceğimiz ve dinimiz adına kurnaz elde etmek zorundayız. Birliğimize, beraberliğimize hiçbir noktada hasar gelmesine izin vermemeliyiz. Muharrem ayı da bizim, Ramazan ayı da bizim” biçiminde konuştu.

Konuşmaların arkasında Bakan Tüfenkci vatandaşlara aşure dağıttı – MALATYA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder