CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kale İlçesinde İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Kale İlçesinde İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Kale İlçesinde İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Malatya Milletvekili Taha Özhan, Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Kale ilçesinde semt muhtarlarının katılımı ile bir istişare topla.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Malatya Milletvekili Taha Özhan, Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Kale ilçesinde semt muhtarlarının katılımı ile bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Kale ilçesini ziyaret eden heyet başlangıçta Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir’i makamında ziyaret ederek bir zaman görüştüler. İlçe hakkında bilgiler bölge heyet, sonra istişare toplantısının yapılacağı Kale Göl otele geçti. Toplantı öncesinde bir söylev yapan Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, “Kale ilçesi için yapılabilecek araştırmalar hakkında us alışverişinde bulunacağız. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kale ilçemiz için çok güzel araştırmalar yapıyor” şeklinde konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelere karşın çalışmaların sürdüğünü belirtti Çakır, “Sahada çalışan ekiplerimiz her ilçemizin, mahallemizin ne gibi eksikliklerinin olduğunu, yapmış oldukları programlar neticesinde saptama ediyorlar. Bu toplantılarımızda yapmış olduğumuz hizmetlerin haricinde daha fazla ne yapılabilir diye istişarelerde bulunuyoruz” şeklinde konuştu. Son yaşanan terör saldırısını da kınayan Çakır, “Terör olaylarına karşısında yılmadan, terörün aleyhinde daha tepede olan ve daha onurlu bir duruş sergilememiz gerekmektedir. bununla beraber terörün amacına ulaşmaması için günlük hayatımıza devam etmemiz gerekiyor. Ekonomimizin zayıflamaması ve hizmetlerin aksamaması gerekmektedir. Yaşadığımız vakit içerisinde ihtiyaçlar ve sorunlar olacak. Kayda Değer olan imkanlar çerçevesinde bu ihtiyaçlara ve sorunlara karşısında neler yaptığımızdır. Malatya genelinde çok tempolu bir çalışmamız var. Yapmış olduğumuz çalışmalarda hizmetin kalitesini düşündüğümüz dek maliyetini de düşünmekteyiz. Yapmış olduğumuz hizmetlerin maliyetlerini devirmek için Büyükşehir Belediyesi olarak ikinci seyyar asfalt plentini Malatya’ya getirdik. Büyükşehirler içerisinde seyyar asfalt plenti olan tek belediyeyiz. İlçelerimizdeki asfaltlama çalışmalarımız daha çabuk ve daha eksik maliyetli bir şekilde üretilmiş olacak. 2016 yılı içerisinde bu güne dek 700 km’lik bir yol çalışmamız oldu. Çalışmalarımız devam ediyor bu yılda ekip olarak mükemmel araştırmalar gerçekleştirdik. MASKİ Genel Müdürlüğümüz de ilçelerimizde su ve kanalizasyon ağında büyük projeler gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızın büyük bir kısmını yer altına yapmaktayız. Bu çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından ilçelerimizde sosyal ve kültürel çalışmalara tartma vereceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, “İstişare toplantımızı şehit cenazesine katılacağımızdan kısa yetişmek zorunda kaldık. Şemdinli’de düzenlenen alçak terör saldırısı sonrası 10 emniyet görevlimiz ve 8 sivil vatandaşımız şehit olmuştur. Cenab-ı Allah bütün şehitlerimize rahmet etsin. Ülkemizin birlik ve beraberliğini yarmak isteyen hainlere fırsat vermesin. İnşallah terörsüz kolaylık içerisinde yaşayacağımız bir ülkemiz olacak” diye konuştu.

İstişare toplantısı ardından Kale Muhtarlar Derneğini de ziyaret eden heyet, Dernek Başkanı Mehmet Ceylan’a başarılar diledi. Dernek Başkanı Mehmet Ceylan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek yeni bir dernek olduklarını söyledi. Ceylan, “Kale ilçemizdeki muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın istek ve temennilerini daha iyi söz etmek nedeniyle derneğimizi kurduk” biçiminde konuştu. – MALATYA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
2018-08-31 22:40:42
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber