CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
  6,0802
  % -0,27
 • EURO
  6,8436
  % 0,15
 • ALTIN
  251,2445
  % -0,13
 • BIST
  86.072
  % 1,74
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Tüfenkci, Arapgir Kaymakamlığı’nı ve Esnafı Ziyaret Etti
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Tüfenkci, Arapgir Kaymakamlığı’nı ve Esnafı Ziyaret Etti

HABERİ SESLİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya’nın Arapgir ilçesinde Kaymakamlık ile esnafa ziyarette bulundu.

Tüfenkci, beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ve öbür ilgililerle Arapgir ilçesine gitti.

Cuma namazını Merkez Camisi’nde kılan Tüfenkci, sonra ilçe merkezinde vatandaşlarla bir bir selamlaştı ve esnafı da ziyaret etti. Ayakkabıcı, fırın, manav, market sahibi esnafla sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Bakan Tüfenkci, daha sonra Kaymakamlığa geçti.

Burada Kaymakam vekili Selçuk Yosunkaya, Tüfenkci’ye kısa toplantı verdi.

Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, ilçenin barındırdığı kültürle ihtiyaç Malatya’ya gerekse Türkiye’ye ses getiren, yetiştirdiği insanlarla da Türkiye’ye hizmet etme noktasında önemli değerler çıkaran bir ilçe olduğunu söyledi.

Arapgir’in kalkınmada Fırat Havzası’yla düşünebilecekleri bir ilçe olduğunu belirten Tüfenkci, “Özellikle içerisinde barındırdığı tarihi mekanlarla, lokasyonlarla buraların restore edilmesi ve kültüre kazandırılmasıyla Malatya’nın da içerisinde bulunduğu kültür-turizm destinasyonlarından birisi olacak ilçelerimizin başında gelmektedir.” dedi.

Tüfenkci, Arapgir’den Yazıhan-Malatya’ya uzanacak 99 kilometrelik yolun 54 kilometrelik kısmının yatırım programında yer almadığını belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

“Bu yolun açılması Malatya-Arapgir ve Arapgir’den daha kuzeye gidecek ulaşım aksı açısından çok önemli bir kazanım olacak diye düşünüyoruz. Bilhassa her yerde Kozluk Vadisi projesinin de milli parklar içerisine alınarak değerlendirilmesi noktasında bir çalışma vardı. Bu çalışmayı nihayetlendirdik ve projesi sona ermek üzere. Burası da ulusal park olarak bildiri edilmiş olacak.”

İlçenin en kayda değer problemlerinden birinin de yurt sorunu olduğunu, esnaf ziyaretlerinde de defalarca bu taleplerle karşılaştığını dile getiren Tüfenkci, bu konuda çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da 15 Temmuz gecesi vatanına, bayrağına, devletine sahip çıktıkları için bütün ilçe halkına teşekkür etti.

Çalık, ilçeye çok kayda değer yatırımlar yaptıklarını anlatarak, ulaştırmada önemli çalışmalara imza atıldığını söyledi.

İlçedeki hastaneye ilave yapı talebi bulunduğunu aktaran Çalık, bununla ilgili çalışmayı Sıhhat Bakanlığının yatırım programına aldığını açıklama etti.

Çalık, ilçedeki yatırımlara ilgili veri vererek, halkın kendilerine verdiği desteğini hizmet olarak halkla buluşturacaklarını sözlerine ekledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur ÇalSosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder