CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
  6,0802
  % -0,27
 • EURO
  6,8436
  % 0,15
 • ALTIN
  251,2445
  % -0,13
 • BIST
  86.072
  % 1,74
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Vali Toprak Akçadağ İlçesinde İncelemelerde Bulundu
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Vali Toprak Akçadağ İlçesinde İncelemelerde Bulundu

HABERİ SESLİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Malatya Valisi Mustafa Toprak ilçe gezileri kapsamında Akçadağ’ı ziyaret etti. Farklı Alanlara Yönlendirilmiş temaslarda yer alan Toprak, yetkililerden ilçenin sorunları hakkında bilgiler aldı.

İlçe gezisine Akçadağ Kaymakamlığını ziyaret ederek başlayan Vali Toprak, Kaymakam Serdar Demirhan’dan ilçenin genel durumu ve devamlı yatırım çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan’dan da belediye çalışmaları ve ihtiyaçları hakkında bilgiler bölge Vali Toprak sonra Akçadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Anadolu Afiyet Meslek lisesini ziyaret etti. Buradaki sorun ve sıkıntıları yerinde tespit eden Toprak daha sonra beraberindekiler ile birlikte bir sınıfa girerek öğrenciler ile sohbet etti.

Öğrencilerden sorunları hakkında veri bölge Vali Toprak, “Bu halk müziği ve memleket sizden fazla şey bekliyor. Bu memleketi gençliğimize itimat edeceğiz derken nafile söylemiyoruz. Biz geçmişte büyüklerimizden görevi aldık, deruhte ediyoruz, yürütüyoruz, bizlerde sizlere tevdi edeceğiz. Sizlerin kendine güvenen, bilgili, ayakları yere basan ve bilgiyle tesis edilmiş bir şekilde geleceğe yürümeniz gerekiyor.” diye konuştu.

Öğrencilerden laf alan Atakan Bal ise ziyaretlerinden nedeniyle Toprak’a teşekkür ederek “Tabii ancak bizlerde öğrenciler olarak Devletimize ve Milletimize her türlü takviye de bulunacağız. Bu desteği genellikle okuyarak, Devletimizi, Milletimizi daha üstteki mertebeye taşıyarak tüm dünyaya kanıtlamaya çalışacağız, hainlere hiçbir vakit fırsat vermeyeceğiz, onlarda hiçbir zaman beceremeyecekler.” biçiminde konuştu.

Akçadağ Cinayet İnfaz Kurumu İnşaatında inceleme

Vali Toprak ve beraberindekiler daha sonra Güzyurdu Mahallesi sınırlarında yer alan ve yapımına başlanılan Suç Oluşturan İnfaz Kurumu inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Burada işyeri yetkililerinden inşaat hakkında bilgiler alan Toprak, Akçadağ Ceza İnfaz Kurumunun 250 açık ve 750 kapalı edinmek üzere toplam bin kişi kapasiteli olacağını söyledi. Ceza İnfaz kurumunun öteki yerleşkeleri ile modern bir kampüs olacağını ifade eden Toprak, Malatya-Kayseri Karayolu’ndan Erhaç Havaalanına dışarı giden yoldaki incelemeler hakkında da bilgiler aldı.

Yapılacak olan cezaevinin Akçadağ’a ve ülkeye şanslı olması temennisinde yer alan Toprak, “Cezaevi yapmak fazla hoş gibi gözükmez, lakin halk olduğu sürece kabahat olacaktır, suçun karşılığında da cinayet mutlaka olmalıdır. Bu manada da buralar daha modernize edilirse buradaki insanlarında ıslah edilmesi, topluma kazandırılmış bir şekilde çıkmasını da sağlamış oluruz. İşin esası budur.” dedi.

“Misket Ihtisas OSB’nin kurulmasında sorumluluk sahibi ve yükümlüyüz”

Toprak, Akçadağ ilçesi ziyaretinde son olarak mermer üreticileri ile bir toplantı gerçekleştirerek Akçadağ Mermer Ihtisas Organize Sanayi Bölgesi ile bir takım mermer ocaklarında incelemelerde bulundu.

İlçe Kaymakamı Serdar Demirhan, Belediye Başkanı Ali Kazgan ve Akçadağ Mermer Uzmanlaşma Organize Sanayi Bölgesi Müdürü İbrahim Çoban’ında hazırlanmış bulunduğu toplantıda Bilye Organize Sanayi Bölgesinin son durumu ele alınarak yapılacak incelemeler değerlendirildi.

Kendilerinden önce Akçadağ Mermer Uzmanlaşma Organize Sanayi Bölgesi kurulması için kararı alındığını anımsatan Toprak, plan çalışmaları eksikliğinin tamamlanarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na gönderildiği belirtti. Planın onaylanması ile seri bir şekilde kamulaştırmaları tamamlayacaklarını kaydeden Toprak, bir taraftan da parselasyon çalışmalarını devreye sokacaklarını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın Doğu ve Güneydoğu için açıkladığı teşvik bölgesinde Malatya’nın da bulunduğunu kaydeden Toprak, bu kapsamda özendirme siteminin Akçadağ OSB ve sektöre de katkı maddesi sağlayacağını söyledi.

Toplantı sonunda Akçadağ Mermer Ihtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulacağı araziye gidilerek burada incelemelerde bulunan Toprak, yetkililerden ayrıntılı bilgiler aldı.

Burada bazı misket ocaklarını da ziyaret eden Vali Toprak, araştırmalar ve çıkarılacak mermerlerin OSB’ye nakli konusunda yaşanabilecek sorunlar hakkında da veri aldı. – MALATYA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder