CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Yeşilyurt Belediyesi’nden Cami Cemaatine Aşure İkramı
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Yeşilyurt Belediyesi’nden Cami Cemaatine Aşure İkramı

Yeşilyurt Belediyesi’nden Cami Cemaatine Aşure İkramı

Yeşilyurt Belediyesi Cuma namazı çıkışında 165 camide 100 bin kişiye Aşure ikramında bulundu. Burada konuşan Başkan Polat, “Bu ay kardeşliğin birlik ve beraberliğin her tarafta canlanması, bitmiş imarı için hoş bir fırsattır.”dedi.

Yeşilyurt Belediyesi göre ilçe genelindeki 165 öbür camide üç hafta boyunca cuma günleri 100 bin kap aşure ikramında bulunacak.

Belediye personelleri tarafından dağıtımı yapılan aşure ikramına büyük ilgi belirten vatandaşlar, toplum içindeki dayanışma ve kardeşliği pekiştirecek bu denli alıngan ve duyarlı hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a hayır dualarında bulundu.

Şeker Camii önünde Cuma namazı çıkışı düzenlenen aşure ikramına Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Şeker Meslek Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, Şeker Fabrikası Müdürü Suat Altun ve cami cemaati katıldı.

Cuma namazını Şeker Camiinde kılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, cami önünde kurulan stantlarda vatandaşlara aşure ikram etti.

Kardeşlik, birlik ve beraberlik namına ilçedeki 165 camide 100 bin kişiye üç hafta boyunca aşure ikramında bulunacaklarını açıklayan Belediye Başkanı Polat, milletle bütünleşmeyi belediye olarak çok önemsediklerini vurguladı. Bugün başlangıçta 22 camide vatandaşlara aşure ikramında bulunduklarını belirten Polat, “Önümüzdeki haftalarda hemşerilerimize, kardeşlerimize bu ikramlarımız devam edecek. İnşallah her günümüz aşura tadında olur. Bu ay kardeşliğin, birlik ve beraberliğin yeniden canlanması, yeniden imarı için hoş bir fırsattır. Bizler birlik ve birliktelik içerisinde olmalıyız. Ülke olarak kuvvet günlerden geçiyoruz, ayrıca bugünümüz ayrıca de yarınlarımız aşure tadında olsun”diye konuştu.

Aşure Günü’nün birlik ve beraberliğin artışına vesile olması temennisinde yer alan Polat konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Aşura birlik ve beraber olmak anlamına gelir. Bizde bugün keza hicri yılbaşımız ayrıca de muharrem ayı münasebetiyle Yeşilyurtlu kardeşlerimizle Yeşilyurt’un boyunca birlikte aşure tadında olmayı istedik. Burada ki amacımız bir kase aşure yok, aşure tadında aşure gibi birlikte ve beraber olmaktır. Aşurenin kelime anlamı on rakamından gelmektedir. 10 farklı tahılı bir araya getirerek leziz yeni bir tat oluşturmaktır. Bizlerde inşallah Yeşilyurt’un baştan başa benzer lezzeti tadarken bir yanlamasına da Kerbela’yı, Hz.Hüseyin’i ve hicri yılbaşımızı anmaktayız. Ben bütün kardeşlerimizin aşuresini tebrik ediyorum” diye konuştu.

Şeker-Iş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat ise Aşure ikramından dolayı Yeşilyurt Belediyesi’ne ve başkan Hacı Uğur Polat’a teşekkür ederek “Aşure bizim birlik ve beraberliğimizin sembolüdür” dedi. Muharrem ayının İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni eden Şeker Fabrikası Müdürü Suat Altun ise aşure ikramından nedeniyle Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve ekibine teşekkürlerini iletti. – MALATYA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder