CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Milli Savunma Bakanı Işık’tan Musul açıklaması
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Milli Savunma Bakanı Işık’tan Musul açıklaması


Milli Savunma Bakanı Işık’tan Musul açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 15 Temmuz darbe gecesi general Semih Terzi’yi öldürdükten sonradan şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir’in Niğde’nin Bor İlçesi’ndeki mezarını ziyaret edip, adının verildiği parkın açılışını yaptı.

Bakan Işık, bugüne dek FETÖ ile irtibatlı olan 3 bin 939 personelin TSK’dan ihraç edildiğini söyledi, “Musul gibi tarihi bağlarımız olan bir şehrin demografik yapısının değiştirilmesine Türkiye’nin ilgisiz kalmasını kimse beklemesin” dedi.

Işık, şehit Ömer Halisdemir’in mezarının bulunduğu Niğde’nin Bor İlçesi’ne ast Çukurkuyu Beldesi’ne askeri helikopterle gelişinde Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Niğde Belediye Başkanı AK Partili Faruk Akdoğan kadar karşılandı. Bakan Işık, Halisdemir’in kabrinin bulunduğu mezarlığa geçti. Halisdemir için dua eden Işık, sonradan Kocaeli Büyükşehir Belediyesince beldede yaptırılan Şehit Ömer Halisdemir Parkı’nın açılışı yaptı.

Konuşmasında, bugüne kadar 3 bin 939 personelin FETÖ ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle TSK’dan ihraç edildiğini söyledi. 540 personelin ise açığa alındığını gösteren Bakan Işık, ” Bu uğraş sadece TSK’da değil devletin bütün kurumlarında devam edecek. Bataklığı kurutacağız, bunda kararlıyız. Bilhassa bazı siyasiler son dönemde mağdur edebiyatı yaparak FETÖ ile mücadeleyi seyreltmek ve hızını kesmek istiyorlar. Bu mücadeleyi seyreltmek bu ülkenin dününe de bugününe de, yarınına da ihanettir. Onun için herkesin aklını başına toplaması gerekli.Su uyur düşman uyumaz, bu hainler fırsatını bulursa tekrar aynı şeye girişmekten çekinmeyecek” dedi.

“ARTIK TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ZAİYAT VERMESİNİ ENGELLEYENLER YOK”

TSK’nın 15 Temmuz akşamından fazla daha zinde olduğunu da bildiren Işık, şöyle devam etti:

“Bazı haber ajanslarında darbe teşebbüsünden daha sonra tutuklanan subaylardan dolayı ‘Türk ordusu en enerjik yanını kaybetti, zaafa uğradı’ gibi değerlendirmelerde bulunuyorlar. TSK inanın 15 Temmuz akşamından fazla daha güçlüdür. Bbu kadardu düşünün fakat içerisindeki bir alçak kendi komutanından değil de okyanus ötesinden açıklamalar alıyor. Bilgiyi kendi komutanında saklıyor bir takım yerlere iletiyor. Bunları temizledikçe ordumuz zorlama kazanıyor. Ordumuzun zayıflatılması temasını işlerken biz Fırat Kalkanı harekatını başlattık. Orduda emir komuta içinde en minik zafiyet olsa bu kadar bölge denetim altına alınabilir miydi? Terörle mücadelede son 35 yılın en manâlı dönemini yaşıyoruz. Terör örgütü son 35 yılda bundan daha ağır bir kayıp vermedi. Bundan Böyle terör örgütünün koordinatlarını başka yerde verip de terör örgütünün zayiat vermesini engelleyen hainler değil aramızda.”

MUSUL VE RAKKA HAREKATI

Musul tartışmalarına da değinen Bakan bu konuda da şunları söyledi:

“Önümüzde iki kayda değer durum var, Musul ve Rakka harekatları. Hiç kimse bizim Suriye’ye, Irak’a düşüncesiz kalmamızı beklemesin. Bölgede cirit atan terör örgütlerinden nedeniyle en fazla korkutma aşağıda olan ülke Türkiye’dir. Bu noktada son günlerde Irak’ta yaşanan tartışmalar bana bir özdeyiş hatırlattı. şu anda Bağdat büyük bir hatalı içerisinde. Türkiye Irak’tan Türkiye’ye yönelecek terör tehdidini kaynağından bertaraf etme hakkına sahiptir. Türkiye bununla beraber Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü korkutma eden gelişmelerde kayıtsız kalmama hakkına sahiptir. Musul gibi tarihi bağlarımız olan bir şehrin nüfus istatistiklerine göre yapısının değiştirilmesine Türkiye’nin ilgisiz kalmasını kimse beklemesin. Bizim ne Irak’ın ne de Suriye’nin toprağında gözümüz yok. Türkiye’nin temel politikası Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğüdür. Ama bunu Türkiye’nin düşündüğü kadar Bağdat’ın ve Şam’ın da düşünmesi gerekli.”

Bakan Işık, açılışın peşinde şehit Halisdemir’in annesi Fadimeana Halisdemir’in evinde, rahatsızlığı sebebiyle Niğde Devlet Hastanesi’nde çare edilen babası Hasan Hüseyin Halisdemir’i ziyaret eti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder