CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

O il için bir ilk! Düğmeye basıldı
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

O il için bir ilk! Düğmeye basıldı


O il için bir ilk! Düğmeye basıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Tokat’ın ilk toplu kentsel mutasyon projesi temel atma törenine katılarak 1 milyon 500 bin metrekare alanda 4 bin 500 konutun startını verdi.

Tokat temaslarına kentin tarihi mekanlarını ziyaret ederek devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Tokat Müzesi’ni ziyaret etti. Gerisinde Yazmacılar Hanı restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Bakan Özhaseki, Taşhan’da akarsu molası verip, vatandaşlarla sohbet etti. sonradan Kültür Sarayında İl Danışma toplantısında partililerle bir araya gelen Bakan Özhaseki, son olarak toplu şehirsel dönüşüm projesi esas atma törenine katıldı.

Tokat’ın birincil toplu şehirsel değişim projesi

Tokat Belediyesi kadar Yazıcıoğlu Kooperatif Evleri bölgesini kapsayan ve bin 300 tane eski binanın yıkılarak yerine 4 sene içinde 1 milyon 500 bin metrekare alanda 4 bin 500 konutun yapılacağı ilk toplu mutasyon projesinin esas atma töreni yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ’nin katılımı ile düzenlenen esas atma töreninde Rahmetli Tokat Valisi Recep Yazıoğlu ’nun bölgede o dönemde yapmış olduğu çalışmalarla ilgili sinevizyon gösterisi yapıldı. Törende söylev yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 1986 yılında o dönemin valisi Recep Yazıcıoğlu göre kurulan bir kooperatifle beraber gelişen büyüyen bir alanın bugün toplu değişim projesine dahil edilerek yeni konutlar yapılacağını söyledi.  Burada yapılacak binaları 12 katla sabitlediklerini açıklayan Başkan Eroğlu, bin 300 tane eski yapı 3-4 yıl daha sonra komple yıkılıp yerine yeni konutların olduğu bir şehirsel dönüşümü de yeni bir mahalleyi Tokat ’a kazandıracaklarını kaydetti. sonra kürsüye gelen AK Parti Tokat Milletvekili Coşkun Çakır, şehirlerin canlı bir organizma olduğunu ve ruhlarının olduğunun göz önünde bulundurularak egzersiz yapılması gerektiğini kaydetti. Tokat Valisi Cevdet Can ise konuşmasında toplu kentsel dönüşümün yapılacak alanda okullarında yapılarak eğitim ve öğretime sunulmasını beklediklerini kaydetti.

“Müteahhitler düşmanlık oklarını bize doğru yönelttiler”

Son olarak hitabe yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul ’da inşaatlarda plan yoğunluklarını düşürmeye çalıştıklarını, böylece bir takım müteahhitlerin düşmanlık oklarını kendilerine yönelttiklerini söyledi. İstanbul ’da müteahhitlerle görüşme yaparak prensiplerini anlattığını, “yoğunluk” vermeyeceklerini söylediğini açıklayan Bakan Özhaseki, “Kötü bir meslek için gelmemeleri gerektiğini açıkça tembih ettim. ‘Gelipte benden parseliniz için bir yerine iki istemeyin, iki yoğunluk yerine dört yoğunluk istemeyin ’ verilmeyecek dedim. ‘Plan yapmayacağım belediyeler yapacak’ dedim. Birçoğunun suratları asıldı. Derhal dedim oysa diyorsunuz ki herhalde içinizden ‘bu adam fazla yaşamaz ’ diyorsunuz demi dedim. Deyin hiç kayda değer değil. Bu bakanlıkta bir gün mü, on bir gün mü ömrüm var bilmiyorum. 10 sene mi sürer bilmiyorum. Fakat bildiğimi bir şey var, biz AK Partiliyiz. Kapıdan çıkıp bu vesileyle alnımız açık, başımız dik gideceğiz” dedi.

Türkiye ’nin birçok yerinde değişim yapmaya çalıştıklarını açıklayan Bakan Özhaseki, “Bir yasa çıktı, değerli Cumhurbaşkanımız o dönemde bu yasaya çok tartma verdi. 4 yıl oldu kentsel değişim yasası. Çünkü yer sarsıntısı bölgesindeyiz. Yerin altı oynuyor. Üzerinde bir sürü bıkkınlık var oynuyor ya yerin altıda oynuyor bu ülkede. Üsteki oynamalara gücümüz yetiyor da durdurabiliyoruz. Bir sürü terör örgütü var. PKK ’sında DEAŞ dediğimiz vahşilere değin. En son birde FETO belası çıktı başımıza. Bunların hepsi ile uğraşırız biz. Yeter oysa siz dimdik arkamızda durun dua edin biz bunların hakkından geliriz. Fakat yerin altı ile savaşılmaz bir şey yapamayız. Yerin aşağı ne olduğunu anlamamız lazım. Ona uygun davranmamız gerekli. Burası yer sarsıntısı bölgesi ile depreme uygun davranmalıyız. Binaları ona uygun olarak sağlam yapmamız lüzumlu” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardındaki dualarla toplu kentsel mutasyon projesi esas atılarak startı verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder