CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Sosyal konut üretim modelini dünyaya anlatacak
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Sosyal konut üretim modelini dünyaya anlatacak


Sosyal konut üretim modelini dünyaya anlatacak

Başbakanlık Toplu Ev İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, fazla sayıda ülkenin katılacağı Habitat III Zirvesi özel oturumunda “sosyal konut üretim modeli”ni anlatacak.

Birleşmiş Milletler Konut ve Sürdürülebilir Kentleşme Konferansı (Habitat III) 17-20 Ekim tarihleri aralarında Ekvador’un başkenti Kito’da gerçekleştirilecek.
 
Stockholm’de 1972 yılında gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Çevresi Konferansı’nda, insan yerleşimleri konusunda BM’nin bir konferans düzenlenmesi konusundaki tavsiyesi üstüne 1976 yılında Vancouver’da “Habitat I Konferansı” gerçekleştirildi. Habitat II Konferansı ise 1996’da İstanbul’da düzenlendi.
 
20 sene aradan sonradan Kito’da düzenlenecek olan zirveye Türkiye’den de etkin katılım sağlanacak. Zirvede ABD, Rusya Federasyonu, Çin, Hindistan, Fransa, Almanya, Hollanda, İspanya, Norveç, Japonya, gibi gelişmiş ülkelerin yanı sıra Afrika, Uzakdoğu, Güney Amerika’dan da fazla sayıda ülke temsilcilik edilecek.
 
Zirvede, Türkiye’de bakımlı gelirli vatandaşlar için “dost eli idare” olan TOKİ’nin modeli de özel bir oturumda anlatılacak.
 
“TOKİ BM’nin seçtiği sayılı kuruluşlardan”
 
TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı açıklamada, İstanbul’da 1996’da gerçekleştirilen Habitat II zirvesinin liderliğini TOKİ’nin üstlendiğini anımsattı.
 
Kito’da gerçekleştirilecek zirvede düzenlenecek alt etkinlik için takriben bin 200 katılımcı namzet arasından BM Habitat Komitesince seçilen sayılı kuruluşlarından biri olduklarını gösteren Turan, “Dünya genelinde azalan kamusal kaynakların gereksinim sahiplerine en etkili şekilde yönlendirilmesi anlamında TOKİ modeli, Habitat III’ün ‘Yeni Kentsel Gündemi’ içinde Türkiye’nin geliştirdiği en iyi tecrübe olarak önerilmiştir.” ifadesini kullandı.
 
Bilhassa sosyal konut üretiminde bir dünya markası haline gelen TOKİ’nin, Habitat III toplantısına da etkin katılım sağlayacağını vurgulayan Turan, şöyle devam etti:
 
“Özelikle mesken ve konut politikalarına dair reformcu modeller geliştirerek, ev finansmanı konusunda genel bütçeden pay almadan ev ve sosyal donatı üreten TOKİ, milletlerarası platformda da alaka çekmekte, modelin uygulanması yönünde o kadar fazla ülkeden teklifler almaktadır. Bilhassa kazanç düzeyi düşük grupların ev ediniminde kamusal çözüm sunan idaremizin sosyal konut üretim modelini ve kentsel dönüşüm projelerimizi Habitat III Zirvesi özel oturumunda dünyaya anlatacağız.”
 
TOKİ Başkanı Turan, Habitat zirvesinin 20 yılda bir yapıldığına uyarı çekerek, şunları kaydetti:
 
“Habitat Zirvesi insan yerleşimleri faaliyetlerinin benzeyen güdümünü sağlamayı, sürdürülebilir insan yerleşimleri ve iskan programları konularında data değişimi sunmayı ve kentlerde karşılaşılan sorunların çözümü yolunda ülkelere teknik takviye ve finansman desteği sağlamayı amaçlamaktadır.
 
Habitat III zirvesinde bu sene ele alınacak konular aralarında Sosyal Ahenk ve Yaşanabilir Kentler, Kentsel çerçeve, Mekansal Gelişme, Kent Ekonomisi, Kent Ekolojisi ve Çevre, Konut ve Temel Hizmetler bulunuyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder