CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

TOKİ sosyal konutu dünyaya anlatacak
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

TOKİ sosyal konutu dünyaya anlatacak


TOKİ sosyal konutu dünyaya anlatacak

TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Dünya genelinde eksilen kamusal kaynakların gereklilik sahiplerine en etkili şekilde yönlendirilmesi anlamında, TOKİ modeli, Habitat III’ün ‘Yeni Kentsel Gündemi’ içinde Türkiye’nin geliştirdiği en iyi deneyim olarak önerilmiştir” dedi

Birleşmiş Milletler Konut ve Sürdürülebilir Kentleşme Konferansı (Habitat III) 17-20 Ekim tarihleri arasında Ekvador’un başkenti Kito’da gerçekleştirilecek.

Stockholm’de 1972 yılında gerçekleştirilen Birleşik Milletler (BM) İnsan Çevresi Konferansı’nda, insan yerleşimleri konusunda BM’nin bir konferans düzenlenmesi konusundaki tavsiyesi üzerine 1976 yılında Vancouver’da “Habitat I Konferansı” gerçekleştirildi. Habitat II Konferansı ise 1996’da İstanbul’da düzenlendi.

20 sene aradan sonradan Kito’da düzenlenecek olan zirveye Türkiye’den de etkin katılım sağlanacak. Zirvede ABD, Rusya Federasyonu, Çin, Hindistan, Fransa, Almanya, Hollanda, İspanya, Norveç, Japonya, gibi gelişmiş ülkelerin yanı sıra Afrika, Uzakdoğu, Güney Amerika’dan da çok sayıda ülke temsil edilecek.

Zirvede, Türkiye’de rahat gelirli vatandaşlar için “dost eli yöneticilik” olan TOKİ’nin modeli de özel bir oturumda anlatılacak.

“TOKİ, BM’NİN SEÇTİĞİ SAYILI KURULUŞLARDAN”

TOKİ Başkanı Ergün Turan yaptığı açıklamada, İstanbul’da 1996’da gerçekleştirilen Habitat II zirvesinin liderliğini TOKİ’nin üstlendiğini anımsattı.

Kito’da gerçekleştirilecek zirvede düzenlenecek ast etkinlik için takriben bin 200 iştirakçi namzet arasından BM Habitat Komitesince seçilen sayılı kuruluşlarından biri olduklarını gösteren Turan, “Dünya genelinde eksilen kamusal kaynakların ihtiyaç sahiplerine en etkili şekilde yönlendirilmesi anlamında TOKİ modeli, Habitat III’ün ‘Yeni Şehirsel Gündemi’ içinde Türkiye’nin geliştirdiği en iyi deneyim olarak önerilmiştir.” ifadesini kullandı.

Bilhassa sosyal konut üretiminde bir dünya markası haline gelen TOKİ’nin, Habitat III toplantısına da etkin katılım sağlayacağını vurgulayan Turan, şöyle devam etti:

“Özelikle yerleşim ve konut politikalarına dair yenilikçi modeller geliştirerek, ev finansmanı konusunda genel bütçeden pay almadan konut ve sosyal donatı üreten TOKİ, uluslararası platformda da ilgi çekmekte, modelin uygulanması yönünde pek fazla ülkeden teklifler almaktadır. Özellikle kazanç düzeyi düşük grupların ev ediniminde kamusal çözüm sunan idaremizin sosyal konut üretim modelini ve kentsel dönüşüm projelerimizi Habitat III Zirvesi özel oturumunda dünyaya anlatacağız.”

TOKİ Başkanı Turan, Habitat zirvesinin 20 yılda bir yapıldığına dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Habitat Zirvesi insan yerleşimleri faaliyetlerinin benzeyen güdümünü sağlamayı, sürdürülebilir insan yerleşimleri ve iskan programları konularında data değişimi sunmayı ve kentlerde karşılaşılan sorunların çözümü yolunda ülkelere teknik destek ve finansman desteği sağlamayı amaçlamaktadır.

Habitat III zirvesinde bu sene ele alınacak konular arasında Sosyal Harmoni ve Yaşanabilir Kentler, Kentsel çerçeve, Mekansal Gelişme, Büyük Kasaba Ekonomisi, Kent Ekolojisi ve Çevre, Ev ve Temel Hizmetler bulunuyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder