CANLI TV İZLE

Kanal Malatya Sesli Haber
 • DOLAR
  5,9459
  % 0,33
 • EURO
  6,6241
  % 0,22
 • ALTIN
  244,9549
  % 0,65
 • BIST
  94.396
  % -0,11
404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kanalmalatya.com.php1 was not found on this server.

Tutuklu erlerin aileleri “Çocuklarımız masum”
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

Tutuklu erlerin aileleri “Çocuklarımız masum”


Tutuklu erlerin aileleri “Çocuklarımız masum”

Tutsak erlerin aileleri “Çocuklarımız günahsız”

Ümit TÜRK/İSTANBUL, Çağlayan’daki İstanbul Yargı Sarayı önünde toplanan esir erlerin aileleri, çocuklarının askerlik görevini yaparken komutanları göre kandırılarak darbe girişimine makine edildiğini söyledi. Soruşturmanın yavaş ilerlediğini, bu nedenle de masum erlerin cezaevinde boşa tutulduğunu dile getiren aileler, Cumhurbaşkanı’ndan kendilerine takviye etmelerini istedi.

“ÇOCUKLARIMIZ 5 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUK GİBİ, ELİNDEN TUTUP HER YERE GÖTÜREBİLİRSİN”
Esir er Mustafa Bolat’ın babası Aziz Bolat Kayseri’den geldiğini belirterek, “Çocuğumuz 5 jurnal asker iken tatbikat için çıkarıp İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne götürüyorlar. Çocuklarımızın suçu değil. Kimseden bilgi alamıyoruz” dedi. Çocuklarının 5 yaşında bir çocuk gibi olduğunu söyleyen Bolat, “5 yaşındaki bir çocuğun elinden tutup her yere götürebilirsin” diyerek Cumhurbaşkanı’n kendilerine takviye etmesini istedi.

“İNTERNETTE GÖRÜNTÜLERİ VAR, SİLAHLARI BIRAKIP TESLİM OLUYORLAR”
Esir er Hakan Kavun’un abisi Orbay Kavun da Sivas’tan geldiğini belirterek, kardeşinin 2 ay deneyimsizlik döneminin gerisinde geldiği Metris Kışlası’nda bir haftalık askerken darbe girişiminin yaşandığını söyledi. Kavun, “İBB’ye götürüyorlar. Zaten çocuğun internette görüntüleri de var. Silahlarını bırakıp teslim oluyorlar güvenlik görevlilerine. Her şey ortada fakat kardeşim masum yere hala içeride” diye konuştu.

“OĞLUMUN MASUM OLDUĞUNU BİLİYORUM”
Bursa’dan gelen tutsak er Muhammed Ali Gümüş’ün annesi Fatma Gümüş de, oğlunun terhisine üç gün kala bu olayın yaşandığını belirterek, “Oğlumun günahsız olduğunu biliyorum. Onlar emir kulu. Niye evlatlarımızı alıp içeri koydular. Evlatlarımızı istiyoruz. Kimse bize data vermiyor. Sadece gidip cezaevinde görüyoruz” diye konuştu.

“5 JURNAL ASKERDİ DAHA TUVALETİ BİLMİYORDU”
Balıkesir’den gelen esir er Övünç Aslanoğlu’nun annesi Yaşarya Aslanoğlu, “Ben çocuğumu istiyorum. Onlar günahsız. Suçu neyse çocuklarımızın söylesinler. 5 günlük askerdi, daha tuvaleti bilmiyordu” dedi.

“ATEŞ ETMEDİĞİ İÇİN KOMUTANLARI AYAĞINA ATEŞ EDİYOR”
Ağrı’dan gelen esir er Savaş Çiftlik Sahibi’nin abisi Bülent Çiftçi de, “Hangi komutanın alnında FETÖ’cü yazıyor. Erler teknoloji mi kullanıyorlar da kendilerine mesaj gelsin de bunların FETÖ’cü olduğunu bilsinler ve silahlarını atsınlar” dedi. Darbe girişimi günü kardeşinin ateş etmediğini anlatan Çiftlik Sahibi, “Kardeşim alev etmediği için komutanları kardeşimin ayağına alev ediyor” diye konuştu.

400 ER TUTUKLU…EK İFADELER TAMAMLANDI
Soruşturmaya ilişkin data veren tutsak erlerin avukatı Ahmed Ekmen de, erlerin tamamının ilave ifadelerini verdiğini belirterek, “Bu ifadelerin başlangıçtaki amacı bu olayın gerçek faillerinin ortaya çıkarılması, subayların isimlerinin ortaya çıkarılmasıydı. Bu erlerde kendilerine dikte veren bu subayların tamamının isimlerini verdiler. Hangi erin nereye götürüldüğü ifadelerinde anlattılar” dedi.

“HANGİ MERMİNİN HANGİ SİLAHTAN ÇIKTIĞI BELLİDİR”
15 Temmuz’dan bu yana 400 askerin şuan da esir bulunduğunu belirten Ekmen, “Savcılıkla görüştüğümüzde bu konuyla bir fiil çalıştıklarını söylediler. Buna inanıyoruz fakat aradan geçen 3 avuç içi baktığımızda ve tutuklu sayısına baktığımızda, görünürde bu araştırmalar tatmin edici olmuyor. Ama tüm erlerin silahlarının hızlı numaraları bellidir. Hangi merminin hangi silahtan çıktığı bellidir. Durum yerlerinin tamamı az daha kameralar kadar görülmektedir. Lakin bildiğimiz kadarıyla söz konusu delillerin, silahların balistik incelemeleri demin tamamlanmadı. bu nedenle de soruşturma ağır ilerliyor. Buradaki er yakınlarının ricası de bu süreçlerin bir lahza önce tamamlanmasıdır” diye konuştu.

(RESIM) 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • EN ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUMLAR
2019-03-18 23:15:51
2018-12-07 00:32:58
2018-12-03 13:04:20
2018-11-28 19:22:35
Sponsorlu Bağlantılar
Kanal Malatya | Malatya Haber
×

Merhaba!

WhatsApp Üzerinden Haber Göndermek için, Temsilcilerimizden Birini Seçebilir veya Haber Gönder Formu ile Haberlerinizi Yayımlatabilir veya E-Posta ve Telefon ile İletişime Geçebilirsiniz. Paylaşımlarınız için Teşekkür Ederiz.

× WhatsApp Haber Gönder