Havalimanlarına milli haberleşme sistemi

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
Havalimanlarına milli haberleşme sistemi

Havalimanlarına milli haberleşme sistemi

Havalimanlarına milli haberleşme sistemi
Kabulleri tamamlanan sistemler, Adana, Gaziantep ve Siirt havalimanlarında devreye alındı replace

Havacılık sektörüne karşın geliştirilen ulusal haberleşme sistemi, Adana, Gaziantep ve Siirt havalimanlarında devreye alındı. 

ONUR Mühendislik’ten yapılan açıklamaya kadar, şirket, 2015 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü kadar ihalesi yapılan Adana, Gaziantep, Siirt ve muş Havalimanlarının IP Tabanlı Ses Iletişim (VCS), Kayıt / Geri Dinleme (VRS) Temini Projesi ihalesini kazandı.

EUROCONTROL ’ün yayınladığı milletlerarası standartları sağlayan tek yerli ürünü geliştiren şirket, projede öteki uluslararası katılımcıları geride bıraktı.

Kabulleri tamamlanan sistemler, Adana, Gaziantep ve Siirt havalimanlarında devreye alındı.

Konuya ilişkin açıklamada, “Sistemlerden 3 ’ünün havalimanlarında devreye alınması, ülkemiz için stratejik öneme sahip haberleşme sistemlerinin millileşmesi açısından son derece önemli bir adımdır. Havalimanlarında ses haberleşmesi gibi stratejik bir ihtiyacın milli imkanlarla karşılanabiliyor olması ülkemizin sivil havacılıktaki gücüne kuvvet katarken, yerli mahsul kullanımının artırılması hususunda Hükümet nezdinde sürdürülen stratejik yaklaşma ve çabaların hayat bulduğu bir örnek olarak karşımıza çıkmaktadır” değerlendirmesinde bulunuldu.

Etiketler: havaalanı
Kaynak: AA
Adınız Soyadınız

Gönderdiğim yorumun sorumluluğu şahsıma aittir BAYRAK DIREĞI 250

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir