İstanbul’da beklenen kar yağışı başladı!

BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
  • Google
İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı!

İstanbul’da beklenen kar yağışı başladı!

İstanbul’da beklenen kar yağışı başladı!

Marmara Bölgesi için yapılan kar yağışı uyarısı sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’ne tabi Yol Bakım ve Yenileme Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Facia Koordinasyon Merkezi kadar düzenlenen tatbikata takriben bin 500 personel ve 654 kar küreme aracı katıldı. Tatbikat öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, “7 bin personelle İstanbul ’a hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dün gerçekleşen yağışta metrekareye 90 kilogram yağış düştü. Vaktiyle karşılaşmış olduğumuz su baskınlarını bu sene görmedik. Önümüzdeki günlerde de aldığımız tedbirlerle sorun yaşamayacağız ’ ’ diye konuştu.

KIŞ LASTİĞİ UYARISI

Vatandaşları kış lastiği kullanımı konusunda uyaran Baraçlı, “1345 aracımızla kış çalışmalarında etkili bir rol oynamayı hedefliyoruz. Yaklaşık 145 tane kar küreme aracımız var. Vatandaşlarımızın da aldığımız tedbirlerin yanı sıra kendi önlemlerini almalarını bekliyoruz. Kış lastiklerini de araçlarına takmalarını bekliyoruz. Trafik yoğunluğunu ortadan kaldırabilecek tedbirleri almaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu kışta kazasız belasız bir sezon geçirmeyi ümit ediyoruz. 43 noktada buz önleme sistemimiz var. Bu konuda da çalışmalarımız çabuk bir şekilde devam ediyor ’ ’ ifadelerini kullandı.

Zincirlikuyu ’da toplanan ekipler kar yağışı ardından negatif yaşanabilecek bölgelere hareket etti. Harekete geçen ekiplerin sorumlu olduğu bölgeleri yoklama ederek nöbetlerine devam edeceği öğrenildi. 

SULU KAR YAĞIŞI BAŞLADI

İstanbul ’da beklenen kar yağışı Kartal ’da başladı. Kartal Aydos Mevkii ’nde başlayan sulu kar yağışının yer yer etkin olduğu görüldü. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Facia Koordinasyon Merkezi kadar dün yapılan açıklamada gece saatlerinde sulu kar yağışı beklendiği ifade edilmişti. Yapılan açıklamanın ardından sabah saatlerinde Kartal Aydos Mevkii ’nde sulu kar yağışı başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir