CANLI TV

 • Turkish
 • Turkish
 • DOLAR
  4,6794
  % -0,86
 • EURO
  5,4552
  % -0,52
 • ALTIN
  191,0817
  % 0,22
 • BIST
  95.852,11
  % 0,84
İstismar ettiği zihinsel engelli öğrencilerini, ‘fare yediririm’ diye korkutmuş
BU HABERİ YAYINLAYAN DİĞER HABER KAYNAKLARI
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google
 • Google

İstismar ettiği zihinsel engelli öğrencilerini, ‘fare yediririm’ diye korkutmuş

İstismar ettiği zihinsel engelli öğrencilerini, 'fare yediririm' diye korkutmuş
İstismar ettiği zihinsel engelli öğrencilerini, ‘fare yediririm’ diye korkutmuş
İstismar ettiği zihinsel engelli öğrencilerini, ‘fare yediririm’ diye korkutmuş
İzmir’de iddialara kadar, zihinsel engelli üç öğrenci 61 yaşındaki öğretmenleri kadar cinsel içerikli videolar izlettirilerek taciz edildi. Durum, okuldaki diğer öğretmenlerin öğrencilerle konuşmasıyla ortaya çıkarken, hoca Şevket G. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İzmir’in Bornova ilçesindeki özel bir okulda derse giren 61 yaşındaki hoca Şevket G., iddialara tarafından, okuldaki 20, 21 ve 24 yaşlarında üç zihinsel engelli öğrencisine cinsel istismar ve saldırıda bulunduğu iddialarıyla geçen hafta tutuklandı. Durum, durumdan şüphelenen iki öğretmenin öğrencilerle konuşmasıyla ortaya çıktı. Olayın öğrenilmesinin arkasından okul idaresi durumu ailelere bildirdi. Ailelerin öğretmenden davacı olmasıyla hoca Şevket G., İzmir Emniyeti Ahlak Büro Ekiplerince gözaltına alındı. İzmir Cumhuriyet Başsavcısının başlattığı soruşturma kapsamında suç delili olarak sadece Şevket G.’nin flaş belleklerine el koyuldu.

Cinsel videolar izletip elle taciz etmiş

Cinsel istismara uğrayan üç engelli kız öğrencinin ise olayın etkisinde kaldıkları ve psikolojik yardım aldıkları öğrenildi. Kız öğrencilerin ifadelerinde ise öğretmenlerinin kendilerine kesintisiz cinsel içerikli filmler izlettiği ve sürekli olarak vücutlarının belirli bölgelerine elle dokunduğu yer alıyor. Zihinsel engelli üç öğrenci ayrıca öğretmenlerinin yanına aralıksız biri siyah ve biri kırmızı edinmek üzere 2 adet flaş bellek taşıdığını, sınıfta yer alan 7 erkek öğrenciyi sınıftan çıkarttıktan sonradan cinsel içerikli videoları açtığını dile getirdi. Öğretmen Şevket G.’nin sınıfa birisinin girmesi durumunda ise anında öteki belleği bilgisayara takarak öğrencilere ağaç ve çiçek fotoğrafları gösteriyor izlenimi vermeye çalıştığı öğrenildi.

Çocuğa istismar sanığına 7 yıl hapis Çocuğa istismar sanığına 7 yıl hapis

Çocuğa istismar sanığına 7 yıl hapis

Tacizci babayı anne affetti, mahkeme affetmedi Tacizci babayı anne affetti, mahkeme affetmedi

Tacizci babayı anne affetti, mahkeme affetmedi

“Sizi farelere yediririm”Yaşadıklarını kimseye anlatmamaları konusunda kesintisiz korkutma edildiklerini gösteren kız öğrenciler, “Kesintisiz bize ‘eğer size yaptıklarımı kimseye söylerseniz üçünüzü bodrum katına indirip farelere yediririm’ diyordu” biçiminde konuştu.

Hoca Şevket G., verdiği ifadede ise iddia edilen cinsel istismar olayını reddetti ancak el konulan flaş belleğinde cinsel içerikli videoların olabileceğini söyledi. Emniyetteki ifade işlemlerinin gerisinde İzmir Adliyesine sevk edilen öğretmen, çıkarıldığı 2. Sulh Suç Oluşturan Hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cinsel istismar sanığının eşinden iğrenç savunma Cinsel istismar sanığının eşinden iğrenç savunma

Cinsel istismar sanığının eşinden iğrenç savunma

Keza baskı keza tehdit

Avukat Necmiye Ece Uncu ise öğrencilerin 20, 21 ve 24 yaşlarında olduğunu oysa zeka yaşlarının 3.5, 7 ve 11 olduğunu bu nedenle ifadelerinin kamera eşliğinde alınmasını istediğini belirterek şunları söyledi:”Zihinsel engelleri sebebiyle eğitime emrindeki olan bu çocuklar kendilerini çok zorlama açıklama edebiliyorlar. Fazla zorlama güvenebiliyor ve açılabiliyorlar. Okulda çok sevdikleri bir hoca bu durumu fark ediyor. Çocuklar öğretmene, ‘Ben okula ulaşmak istemiyorum. Fazla utanıyorum’ demeye başlıyor. Öğretmenler de bunun üstüne durumu fark ediyor.

Öğretmenlerinin ihbarıyla olayı 14 Aralık’ta öğrendik. Kızlar beden ve ruh bakımından kendilerini savunamayacak durumda ve inanın kızlarımız algılayamayacakları şeylerle aleyhinde karşıya kalmış. Çocuklar cinsel istismarın yanına şiddete de maruz kalmış. bununla birlikte korkutulmuşlar. ‘Bu olayları söylemeyeceksiniz’ diye tehdit edilmişler. Kızlar babaları geldiği vakit açıldılar. Bizler ‘korkmayın, yanınızdayız. Biz varız anlatın’ diyerek onları rahatlattık. Toplumsal baskılardan nedeniyle aileler ve kadınlar korkuyor. Insanlar bu olayları anlatmalıdır. Onlar anlatırsa biz de ellerinden daha sıkı tutabileceğiz. Olayın kapatılmaması için elimizden geleni mücadeleyi vereceğiz”.

öne çıkanlar

7 yaşındaki kızlarına canlı bomba eğitimi verdiler

Bu binada 64 bin birey öldü

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Kanal Malatya | Malatya Haber